Помий машину

З чого почати

Почати, безумовно, доведеться з відвідин офіційних установ та оформлення документів. У різних регіонах Росії пакети документів, що вимагаються для погодження відкриття автомийки, якщо і розрізняються, то не дуже. Звичайно потрібно договір на оренду земельної ділянки, дозвіл муніципальної влади, укладення від відомств: охорони природи, пожежного нагляду, санітарно-епідеміологічного нагляду, сертифікати відповідності на обладнання, яке буде використовуватися в роботі. Іноді потрібне узгодження з комітетом з екології (якщо такий існує в муніципальній освіті). І неодмінно потрібно договір з підприємством, яке буде надавати вам послуги з вивезення спецтранспортом відходів виробництва - в нашому випадку використаної води, яку вже не можна повторно використовувати навіть після очищення.
Першим кроком на шляху отримання заповітних паперів буде похід в міську адміністрацію і подача заявки на виділення земельної ділянки під споруду автомийки. Визначення вільних ділянок, так званих «плям», придатних, на думку чиновників, для споруди такого об'єкта, швидше за все, знаходиться в компетенції комітету з будівництва та архітектури. Для побудови звичайного мийного комплексу, здатного обслуговувати одночасно дві машини (двухпостовая мийка), ділянка землі повинен мати площу хоча б 300 кв. м.

Говорити про ціну оренди в цій області досить важко зі зрозумілих причин, вона дуже різниться у різних регіонах і навіть у межах одного міста, до того ж у деяких містах у рамках муніципальних програм для автомийок діють пільгові умови.

Після того, як ваша заявка буде розглянута, комітет з будівництва повинен буде роз'яснити, що потрібно робити далі. Швидше за все, чиновникам потрібні передпроектні проробки,
включають у себе об'ємно-просторове рішення будівництва в ув'язці з навколишнім середовищем, генеральний план ділянки на топографічній основі. На плані повинні бути показані всі підземні споруди мийки (очисні колектори, водостоки і т.п.). Буде потрібно і схема організації руху транспорту та пішоходів навколо мийки і на її терри торії, підходи, під'їзди, місця для парковок.

Після цього, можливо, ви отримаєте дозвіл на будівництво, і можна буде переходити до наступного етапу - розробки будівельного проекту.

Проект

Правильний будівельний проект-кошторис - це документ, обсяг якого дорівнює пятішесті томам значної товщини. У проекті передбачено все: конфігурація будівлі, матеріали фундаменту, стін, оздоблення, схеми підведення інженерних комунікацій і т. д.

Одним словом, проект - це ваш готовийкомплекс, тільки поки на папері.
Саме тому, що розробка будівельного проекту - дуже складне
і відповідальна справа, його краще доручити спеціальній фірмі. В цьому є ще один плюс - проект вимагає узгодження в офіційних інстанціях, а розробники, як правило, добре знають всі тонкощі цієї процедури і погоджують самостійно.

Вартість проекту залежить від ділянки, розмірів комплексу та складності узгодження і може становити кілька десятків тисяч доларів.

Існують і типові проекти мийок. Але, на думку експертів, мінус типових проектів в тому, що в них неможливо врахувати геофізичні, інфраструктурні та інші особливості кожної конкретної ділянки землі.

Можливо, що «підгонка» типового проекту під ваші конкретні умови виявиться настільки складною, що простіше буде розробити індивідуальний проект «з нуля».

З чого ж складається звичайна автомийка?

По-перше - це мийні бокси (фахівці називають їх постами).
Скільки боксів - стільки машин одне тимчасово можна буде обслуговувати.

Звичайний варіант - два або три боксу. Впроекте можна передбачити і розширення робочих площ, тобто, можливість прибудови нових боксів.

Крім цього, «святая святих» комплекс приміщень повинен включати в себе приміщення для електроустаткування, приміщення для зберігання мийного обладнання, кімнату для персоналу з душем і туалетом, кімнату для клієнтів з туалетом. До кімнаті для клієнтів може примикати приміщення адміністратора, яке можна поєднати з касою. Експерти вважають, що це - мінімальний доцільний набір. Можна, звичайно, заощадити, залишити один туалет. Можна взагалі відмовитися від кімнати для клієнтів або адміністраторській. Але тут варто подумати про майбутнє іміджі вашої мийки. Навряд чи клієнтам сподобається чекати на вулиці, не маючи можливості присісти. Або, гірше того, прямо в мийному боксі, де зайва людина не тільки буде заважати роботі мийників, але і напевно потрапить під струмінь води.

Крім того, розробляючи специфікації приміщення, бажано уявляти собі потенційних клієнтів. Хто буде основним контингентом на вашому підприємстві - легкові машини, мікроавтобуси, легкі вантажівки, або по ночах до вас будуть приїжджати митися автобуси з
сусіднього АТП? Природно, від цього залежать габарити постів і розміри воріт, що теж має бути закладено в проекті. Габарити постів залежать і від того, яке обладнання буде використовуватися.

Про обладнанні ми поговоримо нижче, але портальна або тунельна мийка вимагають набагато більших розмірів приміщення, ніж мийка, на якій використовуються мобільні апарати високого тиску.

Обов'язкова складова частина будь мийки, без якої неможливо отримати дозвіл на відкриття, - кесон для очищення відпрацьованої води і очисна установка. Його конфігурація залежить від обладнання, яке буде застосовуватися для очищення, але зазвичай кесони роблять трикамерні. Розташовується він нижче рівня підлоги, щоб відпрацьована вода вільно стікала в приймальну камеру.

Обладнання

Залежно від типу обладнання мийки можна розділити на три типи: тунельні або конвеєрні, портальні і безконтактна мийка апаратами високого тиску.

Перші два типи відносяться до автоматичних мийках. Портальні мийки знайомі більшості автолюбителів - це відомі арки з обертовими щітками, які в процесі мийки рухаються уздовж автомобіля туди-назад. Тунельні або конвеєрні - комплекс арок,
кожна їх яких виконує свою функцію, і усередині яких машини пересуваються або на конвеєрній стрічці, або своїм ходом. Ці типи обладнання відносяться до високотехнологічних і високопродуктивним, що природним чином відбивається на їх вартості. Ціни на тунельні комплекси починаються приблизно від 60 000 доларів США.

Найекономічнішим, доступним і поширеним варіантом є
безконтактна мийка апаратами високого тиску (АВД). Це теж відома всім картина: мийник з «пістолетом» в руках, при цьому з «пістолета» під сильним тиском б'є струмінь води.

На російському ринку можна знайти достатню кількість марок миючих апаратів. Найвідоміша фірма - німецький Karcher, її продукція найдорожча. Відомі у нас Portotecnica,
Delvir, Comet.

Вартість АВД варіюється від 600 до 3500 євро, залежно від функціональності і додаткових опцій. Бувають апарати з підігрівом води та без, з можливістю дистанційного включення, зі стаціонарною розводкою помоечним постам і т. д. Одним апаратом
можна обслуговувати відразу дві посади.

Крім власне мийних апаратів з обов'язкового обладнання
потрібна тільки очисна установка. Вона коштує від 3000 до 5000 євро і складається з насосу, бака-змішувача, системи для дозування очищувальних реагентів, фільтрів і накопичувача для очищеної води. В залежності від кількості мийних апаратів, з якими працює очисна установка, може знадобитися збільшена ємність баків і додаткові насоси, за які доведеться доплатити.

Решта устаткування залежить від послуг, які планується надавати на мийці. Пилосос для прибирання салону, розрахований на сухі і вологі забруднення коштує приблизно 200-600 євро. Миючий пилосос - від 400 до кількох тисяч євро залежно від потужності

Якщо планується робити глибоке очищення оббивки салону і сидінь (хімчистку) - спеціальний апарат обійдеться приблизно від 300 до 600 євро.

Персонал

Послуги автомийок не вимагають ліцензування і обов'язкової сертифікації.

Отже, немає й особливих вимог до персоналу. Спеціальними навичками повинен володіти хіба що людина, що займається хімчисткою.

Кількість і режим роботи персоналу визначається виходячи з режиму роботи мийки. При цілодобовому режимі можливі різні варіанти змінності.

За відгуками власників мийок, прийнятними варіантами є робота зміни в режимі доба через дві або 12-годинні зміни до схеми для працівників: денна зміна - добу відпочинку - нічна зміна.

На двухпостовой мийці, обладнаної апаратами високого тиску, доцільно мати 3-4 чоловік у зміну власне на мийних постах. Одна людина може займатися хімчисткою (і суміщати обов'язки бригадира зміни) і ще один - виконувати обов'язки адміністратора-касира.

Рекомендована схема взаємодії персоналу і клієнтів: клієнта приймає адміністратор, з'ясовує, які послуги потрібні, розраховує вартість послуг і повідомляє інформацію бригадиру мийників. Той, у свою чергу, призначає, хто з його підлеглих
займеться машиною. Адміністратор в кінці процесу приймає у клієнта плату і видає касовий чек.

Такий варіант рекомендували експерти та власники діючих мийок,
але, зрозуміло, його можна спростити.

Адміністратор може суміщати обов'язки не тільки касира, але і бригадира зміни, хімчисткою може займатися хтось з мийників і т.д.

Що стосується оплати праці, то практика показує, що найбільш оптимальною є схема: оклад плюс відсотки з виконаної роботи. Середні цифри зарплати привести досить важко, оскільки в кожному регіоні свої особливості. За попередніми оцінками оклад кваліфікованих мийників в Москві варіюється від 16 до 20 тисяч рублів і 10-15 відсотків від виручки - в відрядної частини.

Крім того, власники рекомендують систему підвищувальних і понижувальних коефіцієнтів, які розподіляються на бригаду.

Розрахунки

Виходячи з досвіду власників, двухпостовая мийка, обладнана апаратами високого тиску, може почати працювати «в плюс» за підсумками місяця вже у другому півріччі з моменту відкриття.

А повністю окупається разом з первісними інвестиціями протягом приблизно двох років.

Приклад розрахунків витрат і інвестицій в перший рік роботи мийки дивіться у таблиці 3. (Дивитися таблиці)

Зверніть увагу, що цифри, наведені в таблиці - умовні і
служать для прикладу. Для точного розрахунку потрібно підставити в таблицю свої конкретні значення.

Оподаткування

З оподаткуванням автомийок все досить просто, якщо в муніципалітеті, на території якого знаходиться мийка, прийнятий нормативний акт про введення єдиного податку на поставлений дохід для від ділових видів діяльності. У цьому випадку, на підставі статей 346.26 і 246.28 НК РФ, ваша діяльність автоматично перекладається на цей режим оподаткування.

У Москві можна варіювати за бажанням: або спрощена система, лібообщій режим оподаткування.

Дивіться також


29 января 2020 года

24 Дизайну одних годин з електронного паперу

Не тільки японська технічна новинка на ринку гаджетів - наручний

Безкоштовні квитки в театр для твиттероманов

Театр на Род Айленді (США) під довгою назвою Providence Performing

Одяг з вбудованими сонячними панелями для зарядки гаджетів

Воістину, інший раз думаєш: краще б вчені подумали над тим,

Розумні манекени: віртуальний показ колекцій в смартфоні

Програма під назвою Iconeme створена у Великобританії. Там

Можливо Вас зацікавить

Смачна ідея: Кафе на колесах

Ще рік тому Марк Ярбро мав високооплачувану роботу в банку і не думав про свій бізнес. Але все змінилося

View

Історія Swarovski

Даніель Сваровскі - це людина, яка зуміла прищепити любов вищого світу до кришталевих кристалів, що імітує діаманти.При цьому на

View

Соціальний проект про деменції «Моя бабуся - Яга»

Російське креативне агентство AnyBodyHome !, яке входить до складу комунікаційної групи MOV! E, спільно з фармацевтичною

View

Що подарувати

Чого чекає кожна людина від свого дня народження?Звичайно ж, подарунків.А чого хочуть рідні та близькі іменинника?Правильно, дуже

View

Ідея соціального бізнесу: Як заробити на освітніх фондах

GradeFund - програма для студентів, яка пропонує їм можливість одержати винагороду за академічні досягнення. GradeFund дозволяє студентам знаходити спонсорів,

View

Вендінговий автомат роздає напої за любов до Твіттера

Вендінговий автомат, який видає баночку з пивом, шляхом удару об його залізний корпус всім тілом - це ми вже проходили ...

View

Офісна ідея: Продаж оправ для окулярів за принципом мережевого маркетингу

Якщо клієнти не йдуть до вас, значить, вам треба йти до них. Цей принцип вирішила використовувати

View

Книги по підписці

Тренд «товари - за передплатою» стає все більш популярним у зарубіжних підприємців. Перелік товарів, пропонованих споживачам за річним

View