Альтернативна енергетика відходи від виробництва кави

Проект під назвою The Coffee Wastewater Project стартував у трьох державах-експортерах кави: в Нікарагуа, Гондурасі та в Гватемалі. Проектом займається організація під назвою - UTZ. Давайте познайомимося з цією компанією ближче.

Екологічне виробництво UTZ - це не абревіатура!

Так, UTZ - це не скорочення трьох англійських слів, як всі ми могли б подумати. Слово UTZ - це слово на стародавній мові майя і воно означає «добре».

Міжнародної некомерційної організації (біса впливовою, проте ж, у світі!) належить винайдений ними тег - відповідальна виробництво.

Отже, UTZ займаються відповідальним виробництвом. Чого?

Говоримо «екологічний кави» - маємо на увазі - UTZ

Тільки так і не інакше! Некомерційна організація UTZ займається різними програмами екологічного вирощування будь-яких сільськогосподарських продуктів, але їх пріоритет все ж - вирощування кави.


Що значить - екологічне вирощування? Тут UTZ бере в розрахунок два найважливіших аспекти:

  • по-перше, незавдання шкоди навколишнього (природного) середовища,

  • по-друге, турбота про соціальної відповідальності роботодавців, загалом, турбота про робітників, які працюють на плантаціях, щоб праця їх не було - рабським.

Все це дуже важливо саме у сфері вирощування кави на кавових плантаціях.

Стривайте, скаже Читач. З рабською працею все зрозуміло, але який може завдати шкоди екології вирощування кави?

Ось тут-то ми з вами і просветляем своє невігластво - вік живи - вік учись!

Виробництво кави - одна з найбільш «брудних» виробництв в сільському господарстві

Дійсно, дивно в це повірити, але тим не менш - це так.

Взагалі, коли сільське господарство перетворюється в промисловість, у високоприбуткову індустрію - воно моментально стає - «брудним» з точки зору екології. Коли земля починає представлятися «ефективних менеджерів» - комерційним об'єктом для вичавлювання з неї короткостроковій прибутку (коли до землі застосовують мірки фабрик і заводів, льющих сталь) це вже не екологічно. Земля і її родючий шар виснажуються, починаються засевы землі монокультурами, що призводить до епідемії шкідників і бур'янів, характерних для монокультури - потім на боротьбу з ними піднімаються пестициди і гербіциди, у виснажену землю відчайдушно кидаються тоннами добрива і - колапс.

Фільм Рейчел Карсон «Тиха весна» («Безмовна весна» або The Silent Spring) страшніше, ніж всякий «сайлент хілл». Цей фільм про те, як одного разу навесні не заспівали птахи і не застрекотали комахи, є«must see» для кожної сучасної людини, що бажає бути або здаватися сучасним.

Всі знають, що одним з найбільш брудних виробництв у галузі сільського господарства є вирощування льону та бавовни. Але це - характеристики, актуальні для нашого регіону, для колишнього СРСР.

А ось в країнах, де культивують кава - аналогом «бавовни і льону», отруїли Казахстан і Середню Азію - є кава.

Зокрема, вода, що залишилася від кави-виробництва - є токсичним відходом у регіонах кофеводства і ця вода зливається в місцеві водойми, отруюючи їх - і підземні води!

Ціна вашої чашки кави - висока для Планети. Подумайте про це, любителі «жити на каву».

Але для того, щоб мега-індустріальне, в кількостях нестерпних для землі - виробництво кави не стало справжньою бідою для екології всієї Планети (ах, не уран отруїть землю!) існує організація - UTZ!

Екологічні проекти UTZ

Отже, в свій час некомерційна організація UTZ, спільно з голландською фірмою Ahold Coffee Company і деякими великими постачальниками кави-сировини з Гватемали - затіяла проект під назвою

Програма сертифікації UTZ Certified

Шановний споживач кави! Ця програма і для вас теж! Тепер, коли ви будете набирати в свою кошик продукти, катаючись по супермаркету - ви знаєте - яку каву вибирати (без різниці - розчинний або натуральний).

Вибирайте пачку, на якій зумієте знайти логотип: UTZ Certified!

Недарма кілька років екологічна некомерційна організація UTZборолась за право - вирішувати: яку каву - екологічний, а який потрібно піддавати бойкоту за грубе порушення екологічних і соціальних норм при його комерційному виробництві.

Сертифікат UTZ Certified - це «знак якості». Купуючи каву з сертифікатом UTZ Certified, ви впевнені в тому, що його вирощували не раби і що довколишні річки не були отруєні токсичнейшими сливами від цього виробництва.

Що треба тепер, щоб потрапити в число щасливчиків, чий товар буде сертифікований знаком - UTZ Certified?

А ось тепер, нарешті, ми і дісталися до новели!

Тепер, щоб ваш кави був визнаний екологічним, ви повинні підключитися і до програми під назвою - The Coffee Wastewater Project.

Знайдено спосіб, завдяки якому токсична вода, що утворюється від промислового виробництва кави, не зливається в водойми, а ... переробляється в біогаз, що дає альтернативну електроенергію місцевому сільському господарству.

Біогаз можна добувати практично з усього, особливо з відходів промислового сільського господарства: як з відходів рослинництва так і з відходів тваринництва. У містах добувають біогаз з систем каналізації - відходів человеководства.

Бізнес - прибутковий, але короткостроковий. Поки кава на планеті будуть вирощувати в масштабах, що перевищують розумну потребу в споживанні кави на душу населення - біогаз буде вигідний, його буде багато.

Як тільки ми перестанемо займатися перевиробництвом благ, перестанемо жити за принципом «Після нас хоч потоп», біогаз буде брати нізвідки. Але це буде вже зовсім інша планета.

А зараз для нас, люблять гальванізувати своє тіло, нескінченними чашками кави, важливо запам'ятати три ключових поняття:

  • The Coffee Wastewater Project,

  • UTZ Certified,

  • і сама назва некомерційної організації - UTZ.

Що значить - «добре»!

Дивіться також


09 апреля 2020 года

Можливо Вас зацікавить

Хочеш схуднути? - грай у відеоігри!

Як людина, у якого днями згорів п'ятий абонемент в спорт-зал (виявляється витрачені гроші все-таки недостатній стимул ), не могла

View

Як написати бізнес-план-2

Кожному зрозуміло, що будь-яка справа набагато простіше і швидше виконати, якщо діяти за заздалегідь наміченим планом.Так само і в

View

Виписка з готелю без стресу чи «чекаут» для «сонь»

Готелі марки Art Series користуються великою популярністю у світі, завдяки своєму «креативу», в різних сенсах цього

View

Оригінальна ідея бізнесу у сфері послуг: Здача в оренду невикористаного домашнього інструменту

NeighborGoods - це новий ресурс, який допомагає споживачам купувати, продавати, брати в оренду і здавати інструменти та обладнання. Це таке собі

View

Техніка: \\\"Світ Конфуція\\\"

Ми живемо в світі, поставлений з ніг на голову. У цьому світі немає чітких ієрархій, немає поваги до традицій, немає традиційної

View

Незвичайні піца-тури

Оригінальна ідея цього бізнесу на туризмі виникла з любові її автора до популярному страви фастфуда - піці. Скотт

View

Засіб для дезінфекції туалету - подарунок індійським жінкам

В Індії, в місті Мумбаї, групою компаній під загальною назвою Asian Aerosol створено новий «дезодорант» - «дезинфектант»

View

«Чудові виділення» або епатуючі духи

У приголомшливому фільмі «Парфумер: Історія одного вбивці», знятий за однойменним романом Патріка Зюскінда, головний герой якого Жан-Батист Гренуй,

View