Приватний міський парк на одну людину

Plot - так називається цей перший в світі експериментальний скверик, створений спеціально для того, щоб у ньому насолоджувався спокоєм в одну одиницю часу - рівно один чоловік.

Здається, соціофобія і аутизм досягли в нашому розвиненому світі свого апогею. Звичайно, це пов'язано з феноменом мегаполісу, «урбана» - з абсолютною непристосованістю сучасних міст для щастя і комфорту людини. «Для веселощів наше місце мало обладнано». У мегаполісі людина задихається, не тільки від смогу, але і чисто психологічно. «Хмарочоси, хмарочоси, а я маленький такий».

Скажіть, кому ще в голову прийде мріяти посидіти в міському парку - але так, щоб у ньому не було жодної душі, крім вас? Тільки сучасній людині, якому вже не допомагають ні заспокійливі, ні антидепресанти.


І ось - перший в світі приватний скверик для однієї людини, даний психотерапевтичне притулок, надійно обгороджене від потоку людей, куди можна сховатися від мегаполісу і від людей, потрапивши в центр мегаполісу і людської юрби серед білого дня. Повторимо, пілотний проект називається Plot.

На маленькому плоту, крізь бурі, дощ і грози...

Де ж знаходиться приватний скверик на одну людину Plot?

А ось тепер, будьте ласкаві, - подробиці. В Англії, в знаменитому місті Манчестер, в самому його центрі, є старе величезна вікторіанська будівля Barton Arcade - пам'ятник місцевої архітектури. Споконвіку (тобто, з кінця 19 століття і по цю пору) там був і є супер-мега торговий пасаж. Сьогодні цей «гостинний двір» називається «Торгово-Розважальним Комплексом», раніше такі речі називали - гігантський універмаг. Будівля англійського Цуму побудована в неоготичному стилі, який в Англії заміняв у свій час австрійський ар-деко і загальноєвропейський модерн.

Це означає, що будівля була разбабахано - величезна, побудоване воно було з неможливого кількості скла, литого чавуну, з гігантськими прольотами, переходами, поручнями та сходами - і справляла враження «Ах!».

Тепер в Грі Бартон - сконцентровані всі найдорожчі бутики всіх брендів світу, пафосні ресторани та інша суєта. І ось, виявляється, що в цьому місці людині погано. Чому? Тому що ми живемо в еру масового спалаху епідемії аутизму і социопатии. Ось чому погано.

Для того, щоб трохи поліпшити ситуацію і зробити цей величезний ринок, це «черево Манчестера» психологічно комфортним і розпочали пілотний експеримент Plot.

Сквер на одну людину ... і в Літній Сад гуляти водив!

Стоїть у кінці проспекту сад, для багатьох він притулок услад, а для інших - ну, сад як сад. Куди б не довелося йти, все цей сад мені по дорозі, ніяк його не обійти...

Plot - це дійсно приватний сквер на ... однієї людини, що повністю імітує інфраструктуру міського саду - парку культури і відпочинку.

Розташований він на самому верху - на даху торгового пасажу Аркада Бартон. За ґратами - зелень і дерева (в основному, штучні), а також справжні шезлонги і паркові лави, така альтанка для відокремлених роздумів - ермітаж.

Творці й улаштовувачі «першого в світі приватного міського парку індивідуального користування» з незадоволенням відгукуються про «нормальних» міських садах і парках. Тепер там незатишно... Ніде сховатися від веселих натовпів, практично неможливо усамітнитися з книгою, з килимком для йоги, зі своїми сумними думками. Цитуємо майже дослівно авторів скверика в Манчестері - кругом кричать діти, скачуть футболісти-любителі і носяться собаки.

Ах, люди-люди, у що ви самі перетворили ідею тихого і інтелігентного міського парку, що тепер самі ж бігом біжите з таких місць для «релаксації», де релаксація, на жаль, неможлива, незважаючи на наявність справжніх квітів, кущів і дерев. Видно, в сучасних парках людей більше, ніж дерев, а так бути не повинно. Занадто багато торговельно-розважальної інфраструктури на тому місці, де повинна бути одна зелень і природні укриття від чужих очей, м'ячиків, телефонів...

Отже, у самому серці метушливої торгівлі міста Манчестера - в монструозном вікторіанському Пасажі - Barton Arcade - з'явився перший садок-альтанка для відокремлених роздумів.

Його автори мріють (у разі успіху) забезпечити кожен куточок великих міст ось такими ось приватними скверики на одну персону.

Поки що годинник перебування у приватному сквері на одну людину потрібно замовляти в Інтернет заздалегідь, як ви замовляєте, наприклад, столик в ресторані або час в сауні.

Щось багато світла... Не піти ль нам в кабінети?

Ідея «кабінету» (окремого приміщення у ресторані) не нова. Ще раніше існували в нашій культурній практиці - приватні парки і сади ,куди не допускалася публіка - але їх могли собі дозволити лише заможні поміщики. Проте ж, сучасній людині в загальному-то й не потрібен «свій парк з благородними оленями» при особистому палаці. Йому, бачте, треба просто відчувати себе не таким розгубленим у жерлі міста-урбана мати місце, куди сховатися. (Будинку він відпочиває і так, без всякого садка).

Приватний сад на одну людину проти стресу в мегаполісі - наше майбутнє?

Скільки б не намагалися нові урбаністи - зробити сучасний місто екологічним у всіх сенсах, приємним людині - без таких садочків нам вже не можна, одними велодоріжками не обійдешся. Може бути, підхопимо новенький тренд, заданий манчестерським універмагом Barton Arcade?

Між іншим, торговому центру мати такі садки - пряма вигода. Адже не секрет, що сучасні люди (жертви зростаючої соціофобії і аутизму в легкій формі) воліють робити покупки через інтернет-магазини з доставкою до порога. А хто ж буде ходити в красивий універмаг? Скоро ніхто... якби ... якби не урбаністи-архітектори, які вигадують різні способи заспокоїти людей без валер'янки і зробити їх проживання в мегаполісі трохи більш стерпним.

Про авторів проекту скверу для однієї людини

Автори скверу на одну людину Plot - креативне агентство magneticNorth. Вони приурочили відкриття свого маленького притулку до великої події - відкриття в місті великого фестивалю Dig The City.

Коли ж у світі з'являться копії і творчі переосмислення затії манчестерців, втомлених від споглядання «ближнього свого», а особливо - «дальнього»?.. Barton Arcade має тепер цілком стерпну дах...


Дивіться також


18 ноября 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Hyundai приніс вибачення за свою вірусну рекламу

Рекламісти покладають великі надії на вірусну рекламу. І справа навіть не в економії бюджету. Як відомо, найчастіше

View

Сік з активною соціальною позицією

В останні роки питання соціальної відповідальності у світовому бізнес-співтоваристві висунулися на перший план. Світовий бізнес все активніше оперує термінами корпоративна соціальна

View

«Кіно без попкорну» або як геніально назвати свій «артхаусний» кіноклуб?

Не так давно, в місті Санкт-Петербурзі (тренд-сеттере всіх скільки-небудь «європейських» трендів в нашій країні) помітним ньюзмейкером останніх значущих

View

Ресторан з сюрпризом

Експерти одностайні в думці, що у випадку, що будь-який хороший ресторан в будь-якій ніші принесе успіх, якщо він

View

Візитні картки з феромонами для маркетологів

Компанія Unilever, якій належить бренд Axe, відома своїми вельми неоднозначними рекламними ідеями, в центрі яких лежить ідея непереборного тяжіння

View

Негативні переговори

При будь-яких переговорах Ви можете почути слово "ні".Не бійтеся цього слова, воно не так страшно і

View

Печиво, що збільшує розмір грудей

Японці, як завжди попереду планети всієї, і на цей раз вони знайшли спосіб, як збільшити груди без пластичної хірургії.

View

Особливості дизайну та оформлення магазинів

На перший погляд може здатися, що в процесі створення інтер'єру магазину немає нічого особливого.І будь-яка людина, хоч трохи

View