Бізнес план стоматологічного кабінету

Якщо ви маєте на руках вільні 40 тис. дол, то можна затівати підприємство. На простенький проект вистачить.
Щоб відкрити свою клініку, потрібно в першу чергу підшукати приміщення. Без нього ви не отримаєте ліцензію, бо ліцензується саме воно і те обладнання, яке там стоїть. Тут можливі два шляхи: орендувати площу або купити її. Все залежить від ваших фінансових можливостей. Перший шлях, безумовно, економічніше, але другий надійніше, оскільки це буде тільки ваш бізнес, незалежний від настроїв орендодавця.

Оренда

Вартість оренди нежитлового приміщення в Москві коливається в залежності від його місця розташування. На околицях вона становить 150-250 дол за 1 кв. м в рік. У центрі - близько 500 дол за 1 кв.


м в рік. Орендувати приміщення для стоматологічної клініки не так просто, як може здатися. Та й прямого власника на нинішньому ринку нерухомості знайти досить складно. Практично всі площі в Москві роздані в оренду. Залишається варіант з суборендою. А це справа дуже неоднозначне. Крім того, для даного виду діяльності необхідно, щоб у приміщенні були електрика, вода, каналізація. Адже стоматологічне крісло повинне бути міцно вмонтоване в підлогу і підведено до комунікацій. Якщо всього цього немає, доведеться проводити самостійно, що дуже недешево.

Найкраще підшукати приміщення де-небудь у невеликому готелі не в самому центрі міста. По-перше, такі готелі, як правило, недовантажені відрядними й іншими громадянами, стражденними комфортно переночувати поза власного будинку. Так що їх керівництво буде тільки раде укласти з вами довгостроковий договір оренди. А по-друге, готелі вже точно мають виходи до всіх необхідних комунікацій.

Купівля приміщення

Якщо ж ви все-таки маєте в своєму розпорядженні більш-менш солідними грошовими коштами, то все ж приміщення під клініку краще купити. Звичайно, в офісах категорії «А» це буде коштувати порядку 3500-4000 тис. дол за 1 кв. м. Але є і більш економні варіанти. Скажімо, придбати квартиру в споруджуваному будинку в новому районі. Це буде коштувати близько 1000 дол за 1 кв. м без ремонту. Якщо ви купуєте у забудовника, то 1-й поверх може вже спочатку продаватися як нежитлове приміщення. Або доведеться переводити квартиру в нежитловий фонд. Що не так просто.

Як вибрати підходящу для такого бізнесу квартиру? Бажано, щоб вона була на 1-му поверсі. У пристойному, але відлюдному місці. Потрібно пам'ятати, що СЕС висуває жорсткі вимоги до площі кабінету. На одну стоматологічну установку - не менше 14 кв. м. Якщо ж ви плануєте розмістити два стоматологічних крісла, то треба додати до цього числа ще 7 кв. м. І так далі - по сім на кожне нове робоче місце.

Якщо ви не маєте намір робити в клініці лабораторію, а зараз їх хоч греблю гати і можна працювати з ними за договором, то, щоб відкрити клініку на 1 крісло, потрібна 1-кімнатна типова квартира, на 2 крісла - 2-кімнатна, на 3 крісла - 3-кімнатна. Дуже важливо перед покупкою квартири отримати згоду мешканців суміжних приміщень. Краще - нотаріально завірене. Воно знадобиться при перекладі квартири в нежитловий фонд і при реконструкції під клініку. Згода має бути написано в простий, але доступній формі: мовляв, згоден на організацію в такий-то квартирі стоматологічного кабінету з окремим входом. І підпис: власник суміжній квартири такий-то. Якщо за згодою звернутися потім, мешканці можуть висувати завищені вимоги.

Далі вам доведеться переводити куплену квартиру в нежитловий фонд. Тут можливі два варіанти. Наприклад, можна звернутися до фірми, що пропонує подібні послуги. Місяця за два за певну плату справу буде зроблено. Якщо ж ви нікому не довіряєте, то доведеться домагатися цього самостійно. Клопітно, але зате вдвічі дешевше. У міській мерії у відділі архітектури та містобудування вам дадуть список організацій, де необхідно отримати згоду на переклад. Це ДАІ, пожежники, СЕС, районна адміністрація, жілтрест, БТІ. Врахуйте, що практично скрізь ці довідки-дозволи платні. Але перешкод на даному етапі, крім грошових, немає.

Далі архітектори дають вам дозвіл на переклад вашої квартири в нежитловий фонд. Видається архітектурно-планувальне завдання. З ним - до проектувальників складати проект. Ліцензія у проектувальників повинна бути обов'язково. Ціни за проект різні. Краще вибрати подешевше, оскільки на ділі вартість, як правило, виходить за рамки проекту. Можна підкоригувати кабінети по площах, якщо трошки не вистачає. Написати в проекті - 14 кв. м - ніхто вимірювати не буде. C готовим проектом приблизно через місяць потрібно знову відправлятися в адміністрацію до відділу архітектури. Укладення на реконструкцію за проектом повинні дати наступні органи:

ДАІ - буде наполягати на організації паркування машин поруч з ганком; компрірода (екологія) - зобов'яже посадити кілька дерев і озеленити (і це у ваших інтересах); пожежні;

СЕС - тут можуть бути серйозні розмови. Треба йти самому, запасатися СанПіН і іншими нормативними документами і домовлятися. Далі - жілтрест, позавідомча експертиза, охорона пам'ятників і ін Довідки знову ж скрізь платні. Після цього міська архітектура дає добро.

Наступна інстанція - Державний архітектурно-будівельний нагляд (ГАСП). Шукайте будівельну фірму, яка має ліцензії на всі види робіт. Можна знайти бригаду дешевше, але тоді все одно необхідна фірма, чия будівельна ліцензія буде «прикривати» вашу реконструкцію. Отже, з ГАСП розібралися. Дозвіл, нарешті, отримано. Бригада приступає до роботи. Можна укладати договори з водоканалом, енергозбуту та іншими.

В результаті клініка готова, блищить нове обладнання.

Наступний етап - введення в експлуатацію. Ті ж ходіння по тим же інстанціях - але в третій раз. Якщо говорити відверто, отримавши від пожежних дозвіл на введення в експлуатацію, можна починати працювати. Тим більше що для дозволу від СЕС потрібна працююча клініка.

Ремонт

Спочатку вам належить зробити серйозний, особливий ремонт, адже стоматологічне крісло повинно бути приєднане і до електрики, і до води, і навіть до каналізації. Словом, під підлогою необхідно прокласти цілу систему. Вартість ремонту кабінету обійдеться в суму з розрахунку 120-220 дол за 1 кв. м. Все це з урахуванням матеріалів і робіт.

Закупівля обладнання

Перш ніж приступити до цього етапу, треба ще раз звіритися з бізнес-планом, оскільки розкид цін на обладнання дуже великий, і все тепер залежить виключно від ваших фінансових можливостей.

Безумовно, потрібен фахівець, що добре розбирається в стоматології і в професійній техніці. Тобто менеджер, який в принципі здатний повністю організувати вам цей бізнес. Його послуги зазвичай оцінюються в 10-15% від усього закупленого обладнання. Це якраз та сума, яку продавець техніки, як правило, повертає покупцеві назад, якийсь дисконт.

Обладнання можна купувати як нове, так і старе. Зараз ціни на ринку впали. І тим не менше треба розуміти, що, скажімо, в офісі класу «А» дешеве оснащення виглядає, як гнилий зуб в голлівудську усмішку. Рівень техніки говорить сам за себе.

Про мінімальної і максимальної вартості говорити складно, оскільки розкид практично нескінченний. Так, можна абсолютно за безцінь купити допотопне стоматологічне крісло радянських часів, на якому турбіну треба крутити ногою. Ми ж для прикладу візьмемо ціни на стандартне устаткування середнього рівня.

Якщо ви налаштовані на серйозний бізнес, а не на сезонну стрижку купонів, то до купівлі обладнання треба підійти обдумано. Адже вам або вашим найманим лікарям працювати на ньому не один рік. До того ж обладнання зобов'язане мати всі функції, що дозволяють надавати найсучасніші стоматологічні послуги. Тому у центральної фігури вашого кабінету - стоматологічного крісла - повинно бути, як мінімум, 4 рукави: під пістолет «спрей-повітря-вода», під мікромотор з прямим і кутовим наконечниками, під турбіну, яка як раз і розпилює всі зубні проблеми, і під ультразвуковий сканер для зняття каміння та зубного нальоту. Мінімальна ціна - 4500 дол Це саме найпростіше, що тільки можна собі уявити. Сюди входить вартість лампи і рукавів під турбіни. А ось кожна з 4 позицій, що приєднуються до рукавів, коштує приблизно 600 дол Майже така ж ціна у наконечників. Так що повністю укомплектована установка обійдеться вам приблизно в 10 000 дол Звичайно, потрібно мати і стратегічний запас. Раптом наконечник у процесі роботи зламається? Або його пора стерилізувати? Необхідний додатковий комплект наконечників на зміну. Додайте ще 1500 дол

Слід запастися набором витратних матеріалів: пломбувальні склади, інша хімія, різні гігієнічні засоби. На це піде, як мінімум, 1500 дол Це первинний набір, необхідний для початку роботи. Його доведеться щомісяця поповнювати.

На інструменти приготуйте ще 1000 дол

Потрібно придбати і технічне забезпечення у вигляді геліоотверждающіх ламп, які коштують від 300 до 1000 дол Додаткові апекс-локатори - до 1000 дол

Для потокової клініки необхідний візіограф. Це, по суті, рентгенівська установка з малим ступенем випромінювання, яка дозволяє зчитувати зображення на комп'ютері. Не маючи такого приладу, ви ризикуєте наробити безліч трагічних помилок. Пломбувати зубні канали, не подивившись заздалегідь на знімок, все одно що йти по карнизу наосліп. Може, залишитеся цілі та неушкоджені, а може, це буде ваш останній крок. Так що тут вибору немає - доведеться купувати. В залежності від моделі це обійдеться від 9000 до 18 000 дол

Ще один обов'язковий пункт вашого закупівельного марафону - автоклав. Він необхідний для антибактеріальної обробки інструментів. Вартість близько 2000 дол

Не забудьте про холодильник для лікарських засобів та стерилізатори. На них піде ще 1000 дол

Ну і, звичайно, всілякі шафки, стільці та інші меблі. Накиньте ще 1000 дол

Ліцензування

Щоб отримати ліцензію, необхідно підготувати оснащення за певним списком. Як випливає вивчіть нормативи СЕС. У вас повинні бути сертифікати відповідності на встановлене обладнання. У приміщенні все повинно бути розставлено відповідно до плану БТІ. І не забудьте про нормативи, пов'язані з розміром приміщення. Якщо ваша клініка досить велика, в ній необхідно передбачити туалет і місце очікування для відвідувачів.

Отримуючи ліцензію, ви таким чином купуєте дозвіл на можливість займатися певним видом медичної діяльності. Мається на увазі, що терапія, хірургія, ортодонтія та інші види робіт декларуються окремо.

Бережіть ліцензію як зіницю ока. Розлучитися з нею дуже легко. Ліцензію можуть відібрати буквально за все. Навіть якщо, приміром, всього-навсього неправильно заповнений журнал стерилізації автоклава. І це правильно. Адже мова йде про людське здоров'я.

Ви, звичайно, можете самі бігати оформляти ліцензію. Але якщо на це немає часу і сил, зверніться до фахівців. Зараз існує маса фірм, які надають таку послугу. Документ на один вид діяльності коштує у них від 1000 до 1500 дол Сюди входить отримання дозволу від БТІ, від пожежних та інша бюрократія.

Співробітники

Скільки співробітників повинно обслуговувати одне стоматологічне крісло? За нормативами один лікар-стоматолог може працювати 6 годин на добу. Якщо вам цього недостатньо і ви хочете, щоб клініка функціонувала цілодобово, то для роботи на одній установці доведеться найняти чотирьох лікарів. Відповідно, для клініки в два крісла їх кількість подвоюється. З кожним лікарем повинна працювати медсестра. Тут, звичайно, можна заощадити і запропонувати медсестрі працювати відразу на двох лікарів, але в цьому випадку можливі збої в роботі. Адже її допомога може знадобитися одночасно обом. Якщо приміщення велике, то не обійтися без санітарки, яка буде наводити в ньому лад. Зарплати в приватних клініках у санітарок зазвичай від 3000 руб., У медсестер - від 6000 руб.

Оплата роботи лікаря - окремий, дуже тонке питання. Практика останнього часу така: кожен лікар офіційно отримує мінімальну зарплату. Сьогодні це не менше двох з половиною мінімальних окладів. Далі доходи фахівця безпосередньо пов'язані з його роботою, оскільки лікар за великим рахунком живе на відсотки від вартості того, що він зробив. Зазвичай ця цифра коливається від 10 до 30%. Більше він буде отримувати або менше, залежить від його взаємовідносин з власником клініки, від того, наскільки той у ньому зацікавлений. Ну і, звичайно, від рівня спеціаліста.

Розцінки

У багатьох відомих клініках рекламуються досить низькі ціни. Мовляв, пломба за 10 дол Однак на перевірку виявляється, що пацієнтові доводиться викладати за один вилікуваний зуб близько 350 дол Так що не варто вводити клієнтів в оману - замість того щоб залучити, ви їх тільки віджахнете. Та ще зіпсуєте власну репутацію. Просто перед початком лікування покажіть прайс-лист і роз'ясніть хворому, що почому і в що це виллється для його гаманця.

Розцінки, як правило, беруться з голови. Адже тут теж ринок. Доводиться лавірувати, щоб зробити ціни нижчими, ніж у конкурента, але так, щоб не в збиток собі. Вони встановлюються виходячи з можливостей господарів клініки. Треба розуміти, що якщо лікар, перейшовши з якоїсь клініки до вас на роботу, змушений буде говорити своїм пацієнтам ціни набагато вище колишніх, то він швидко втратить напрацьовану роками клієнтуру. Тому тут треба дивитися і на рівень достатку його пацієнтів. Звичайно, великі клініки можуть виставляти захмарні ціни. Страхові компанії все одно будуть поставляти їм клієнтів, адже заможних людей нині чимало. На жаль, маленький, але самостійний стоматологічний кабінет такого не може собі дозволити.

В ціну включається не тільки вартість пломбувальних і інших використовуваних матеріалів, але і всіляких маніпуляцій, які проробляє з зубом лікар. Сама пломба може коштувати дешево. Однак разом з роботою ціна в середньому по Москві становить близько 1500 руб. Якщо ж мова йде про складне лікуванні з чищенням і пломбуванням зубних каналів, то вартість сягає 3000 руб.

Поточні витрати

Як тільки ваш кабінет «розкрутиться» і почне стабільно функціонувати, тут же з'являться поточні витрати. Спробуємо приблизно визначити, на що вам доведеться щомісяця витрачатися крім зарплат співробітникам і плати за оренду приміщення. Слід врахувати, що кожен місяць необхідно поповнювати витратні матеріали. Це пломбувальні склади, одноразові предмети гігієни (фартухи, бахіли, стаканчики, антисептичні засоби) та інші складові. На витратні матеріали в місяць йде приблизно 25-30% від заробленого.

Де все це брати? У Москві існує величезна кількість магазинів, що торгують стоматологічними препаратами. Їх можна побачити два рази в рік на спеціалізованих виставках. Там продається все, що тільки може знадобитися лікаря-стоматолога.

Причому ціни у всіх майже однакові. Можна, до речі, всі замовити по Інтернету. Практично у кожного великого продавця стоматологічного обладнання та матеріалів є свої адреси електронної пошти. Постійним клієнтам досить написати туди листа і чекати товар, оскільки багато фірм самі здійснюють доставку.

Як і в будь-якому іншому бізнесі, виникає питання, як і на чому можна заощадити. У даному випадку будемо говорити лише про ті можливості, які дозволяють не упустити якість роботи.

Можна економити на матеріалах, тим більше що на ринку є цілий ряд аналогів. Скажімо, є дорогі пломбувальні склади виробництва США. А є вітчизняні, несильно відрізняються за якістю, але дешевше. Часом ціни на вітчизняні витратні матеріали в 4 рази нижче, ніж на імпортні. Звичайно, іноземні фірми роблять усе, щоб переконати наших стоматологів використовувати саме їх продукцію. І багато лікарів дотримуються думки, що закордонні матеріали все-таки виграшніше рідних, зручніше, легше в роботі, мають більш природні кольори. До того ж лікарі звикають працювати з певними матеріалами і намагаються закуповувати саме їх.

Країни-лідери на ринку пломбувальних матеріалів: Німеччина, Швейцарія, Америка.

Країни-лідери на ринку стоматологічного обладнання: Німеччина, Італія, Японія.

Прибутковість

Судячи з того, скільки клінік відкривається щорічно, цей бізнес дуже прибутковий. Звичайно, немає гарантії, що у всіх клініках однаково високий рівень обслуговування. Тому і число відвідувачів сильно різниться. Точні цифри тут назвати складно. Але спостереження показують, що при середній завантаженості кабінет з одним кріслом в орендованому приміщенні реально окупити за 1 рік.

Тут ми підходимо до головного питання - як ваша клініка може обрости постійною клієнтурою?

Думка Як правило, великі клініки отримують клієнтів через страхову компанію, з якою у них укладений договір. Маленькі клініки та стоматологічні кабінети працюють, можна сказати, на особистих зв'язках. Тому головна особа в клініці - це хороший, шановний, що має зв'язки та репутацію лікар. Без такого фахівця ваш кабінет буде або порожнім, або перетвориться на прохідний двір.

 

Дивіться також


21 мая 2022 года

Можливо Вас зацікавить

Незвичайна бізнес ідея: Туалетний папір навчальна мистецтва орігамі

Виробники туалетного паперу придумують все нові і все більш винахідливі способи чим зайняти себе в туалеті. На

View

Продаж брудної води

У Нью-Йорку з'явилися автомати з продажу бутильованої води, але не звичайної чистої питної води, а брудною, зараженої хвороботворними бактеріями, що

View

Креативна реклама готелю Four Seasons

Що таке Four Seasons Taste Truck? Це - вагончик на колесах, який торгує ... їжею. Ви такі бачили, і вони

View

Як працює гейміфікація в магазині товарів зі знижками он-лайн

В Австралії запустили он-лайн магазин (платформу) під назвою Drop 'Til You Shop. В цьому он-лайн магазині-дискаунтері продаються

View

Самий недоступний готель у світі

Sphere Hotel - розташований між Дубай і Абу Дабі в ОАЕ в 300 метрах над рівнем

View

МАЛИЙ БІЗНЕС ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД

Після того як ми докладно розглянули характеристики і особливості малого бізнесу в Росії великий інтерес для нас буде представляти досвід

View

Соціальна мережа для підлітків-2

Сучасні підлітки, хочемо ми цього чи ні, більшу частину свого часу проводять в інтернеті. Близько 58 % тінейджерів є

View

GLAD закликає подарувати радість африканським дітям

Як відомо, місяць Рамадан має для мусульман велике значення. Це час щедрості і співчуття. Принцип «поділися їжею

View