Секретів успіху не буває

Зайдіть в будь-який книжковий магазин. Чи не третина полиць там буде віддана різноманітним «Секретам». Кулінарії, краси, сексуальності, ну і звичайно бізнесу, комерційного успіху, продажів, переговорів ... Зрозуміло, це профанація. І не тому, що нелогічно видавати секрети, які привели тебе до багатства і слави (ну або на худий кінець - видатної сексуальності), а тому, що ніяких секретів немає.

Всі секрети ремесла залишилися в середньовіччі. Сьогодні нікому не прийде в голову двадцять років служити підмайстром у коваля або кухаря, щоб дізнатися рецепт високоміцної сталі або знаменитого соусу. Вся інформація доступна. Всі техніки ведення бізнесу та маркетингові виверти описані в кейсах. А головне - всі товари і послуги не відрізняються один від одного в межах однієї цінової категорії.


Ви можете їх виробляти, продавати, надавати консультаційні послуги щодо їх використання, виробництва чи продажу і ніякі секрети майстерності вам не знадобляться.

Власне, будь-яка людина може почати будь-який бізнес. Те, що він не розбирається в обраній галузі - справа наживна. Знову ж таки є консультанти та кейси. За великим рахунком, справа тільки в розмірі інвестицій.

Втім, якщо хтось хоче не просто інвестувати кошти, а активно керувати своєю компанією, йому варто знати якою вона має бути - ця компанія. Причому, знову-таки, зовсім не важливо, чим вона займається: виробляє туалетний папір або надає PR-послуги відомим політикам. Ці поради універсальні, оскільки описують не конкретний бізнес, а загальну економічну і соціальну ситуацію, що склалася в глобальному світі.

Компанія повинна бути маленькою.

Тобто, не більше 50-60 осіб. Рівно стільки, щоб всі співробітники знали один-одного по іменах і не плуталися. Люди винахідливі, коли знаходяться в невеликих групах. Може, ми могли б чогось навчитися у людей кам'яного віку. У ті часи в племені було в середньому до 40 чоловік. В африканській савані 200 000 років тому клани мали приблизно не більше 150 членів.

Найджел Ніколсон з London Business School вказує на «послідовну здатність до виживання невеликих сімейних фірм на всьому протязі історії. Компанії, в яких працює не більше 150 співробітників, залишаються основним видом організації, і на їх частку припадає до 60% всього працездатного населення планети ».

До того ж час великих компаній проходить. У середині 1970-х в найбільших компаніях зі списку Fortune 500 працювало до 20% всього зайнятого населення Америки. Сьогодні це менше 10%. Ще один приклад: компанії, в яких працює менше 19 осіб, відповідають за 50% світового експорту, а частка компаній Fortune 500 складає всього 7%.

Менше начальників - більше підлеглих

У динамічній компанії повинно бути як менше рівнів. Завдяки цьому вона виграє час, скорочує інтервал між виникненням проблеми і її рішенням. Chrysler, наприклад, за останні 20 років збільшила кількість підлеглих одного начальника з 20 до 50. У майбутньому організація планує довести цей показник до 100.

Без розмаху

У ситуації, коли необхідно як можна більш оперативно реагувати на вимоги ринку і не витрачати при цьому зайвих зусиль, більшість робіт успішної компанії виконується невеликими групами співробітників на проектній основі. Таким чином, компанія зможе «знімати вершки» на всіх нових трендах і не ризикувати, вплутуючись в довготривалі проекти, результат яких як правило важко передбачуваний.

Варто відзначити, що для успішного функціонування такої структури компанії буде потрібно висококласний менеджмент. Справа в тому, що в такій «недовговічної» компанії у співробітників є багато робіт. Сьогодні жінка, що сидить з вами в одній кімнаті, - ваш шеф, завтра - ви її. Наші кар'єри починають нагадувати життя акторів. Вранці ви граєте Макбета, а ввечері - Термінатора. Природно, це створює величезні проблеми для тих, хто воліє листочок паперу, на якому написано «Посадова інструкція».

Нова реальність народжує у цих людей кошмари, зіставні за розмахом з жахами Франца Кафки. Одне з ключових завдань менеджерів - допомогти співробітникам розслабитися і знайти упевненість в даній ситуації.

Відкрита

Не досить просто поміняти внутрішню структуру компанії та переосмислити її маркетингові завдання. Необхідно втягнути в цю гру весь ланцюжок - від постачальників до споживачів. Для нашої компанії майбутнє означає більше спільних підприємств, стратегічних альянсів і партнерських угод. Не всі ресурси повинні знаходитися всередині фірми.

У такій структурі вірну одиницю аналізу представлять не індивідуальні фірми, а взаємозв'язку і ланцюжка фірм. Співпраця зі споживачами, постачальниками та конкурентами. Корпорація з усією відповідальністю іде назустріч, коли вам потрібні ресурси і досвід конкурента. Бізнес - це не гра, де сума набраних і втрачених очок дорівнює нулю і де є переможець і переможений. Потрібен новий тип логіки. У грі, де сума набраних і втрачених очок дорівнює нулю, ви завжди намагаєтеся заховати вашу стратегію. Але в грі, де всі можуть виграти, ви можете піти на те, щоб відкрито оголосити про свою стратегію, щоб інші гравці могли до неї пристосуватися.

Компанія 7Up/RC по виробництву безалкогольних напоїв виготовляє в одних і тих же ємностях холодний чай для найлютіших конкурентів: Lipton та Arizona. Автомобілі Volvo S40 і Mitsubishi Charisma виробляються на одному і тому ж заводі в Генті, Бельгія. Два конкурента під одним дахом. Але пам'ятайте: по-перше, вам треба знати, з ким ви зв'язуєтеся, і, по-друге, ви як партнер повинні бути привабливі і готові не тільки брати, але й давати.

Вирішує нездійсненні завдання

Більшість нерозв'язних загадок і нездійсненних завдань лише здаються такими. Це (як і майже все на світі) - питання іміджу, сукупності уявлень, того постійно мінливого і подновлялись простору, яке прийнято називати об'єктивною реальністю. Саме тому людина може виконати нездійсненне тільки тоді, коли не підозрює про це. Або навпаки - йде на це свідомо. У Toshiba таким завданням було створення відеомагнітофона з половини комплектуючих за півтерміну і за півціни.

Такі завдання повинні бути загальними, залишатися на генеральному рівні. Ви не говорите експертам, як це робити, ви просто кидаєте їм виклик, пропонуючи домогтися, здавалося б, неможливого.

Зробити це не просто. Такі цілі не тільки важкодосяжні, їх складно навіть сформулювати, тому що у нас у свідомості існують психологічні бар'єри. Багато хто знає, що сьогодні ми робимо нашу роботу не ідеально, але ми дійсно віримо, що близькі до оптимального рішення. Нелегко ставити завдання, які на перший погляд здаються дурними і недосяжними.

Дивіться також


18 сентября 2019 года

Імітація їжі або «заниматель» місця в кафе

Поки в Нью-Йорку є така проблема як черзі в

Спортивні протеїнові батончики ... з цвіркунів

Звичайно ж, ці протеїнові батончики під назвою Chapul Bars

Електронні книги по підписці на дитячий планшет

Стартап під назвою Epic здійснив ще одну спробу

Можливо Вас зацікавить

Ринок продуктів для вагітних по колишньому вільний

Французька компанія Luna випустила нову лінію продуктів для вагітних жінок. Всі продукти зроблені з органічних інгредієнтів і

View

Swatch

Завдяки надійній репутації своєї якісної продукції, Швейцарія протягом століть залишалася провідною країною на ринку годинників.Але в 1970 роки швейцарські годинникових справ

View

Портативна стіна для соціопат і аутистів

або мрія Сквідворда. «Пекло - це інші» Жан-Поль Сартр Тепер ви можете завжди носити з собою справжнісіньку портативну стіну, яка

View

Сервіс визначить депресію по смартфону

Новий американський софт-сервіс (та аналітична комп'ютерна програма!) Під назвою Ginger.io придумав ще один новий спосіб - як дистанційно

View

Ремонтна бригада ченців-католиків

Як відомо, монахи проводять у своє життя в молитвах і праці. Якщо молитви за останні кілька століть практично не змінилися, то

View

Heineken пропонує познайомитися

Компанія-виробник пива Heineken є одним з лідерів з просування в соціальних медіа. Такою кількістю оригінальних і

View

Запитайте у підсвідомості

Суть цієї візуалізації в тому, що ми навмисно відправляємо себе в глибини нашого несвідомого, допомагаючи цього процесу тим, що малюємо у

View

AR-стрілялка - доповнена реальність для підвищення продажів в магазинах звичайних іграшок

Як зацікавити споживача звичайної (фізичної) іграшкою в звичайному (фізичному) магазині іграшок? Чіпати запаковані ігри та іграшки

View