6 принципів які допоможуть вам почати свій бізнес

У цій статті, перш за все, хотілося б поміркувати про те, чи варто стартувати у підприємницькій діяльності або вона тільки для обраних?

Давайте зізнаємося, що кожен з нас рано чи пізно замислювався про власний бізнес у тій сфері, яка найбільш нам цікава. Воно й зрозуміло, хто не хоче займатися улюбленою справою, і плюс до всього отримувати за це хороші гроші. Але як показує практика великий відсоток таких мрійників, так і залишаються за бортом і не починають власну справу. Напевно ви вже не раз чули фразу: «У мене просто немає підприємницької жилки». Таким людям обов'язково варто поставити питання, що вони розуміють під цим терміном. У моєму баченні - це не якась риса людини, яка робить його успішним і при цьому він не прикладає зусиль.


У першу чергу підприємницька жилка - це роками напрацьований досвід, який виходив шляхом наступання «на граблі» та підвищення власної кваліфікації. Я не сперечаюся, що є фартові люди, які опиняються в потрібний час у потрібному місці, але 95% всіх підприємців - це абсолютно прості люди, які взяли себе в руки, підняли себе з дивана, повірили в мрію і пішли працювати.

Давайте пройдемося по основних принципах, які варто врахувати молодому підприємцю.

1. Робота чи бізнес?

officeЯ виніс цей пункт на перший план, тому що він є одним з визначальних чинників того чи зможете ви стартувати. Якщо ви не плануєте або не зможете кинути своє нинішнє місце роботи, і воно вам подобатися, то далі ви можете не читати цю статтю, так як все інше вам буде не цікаво. Тут одразу виникає питання, ну кину я роботу і що? Це цілком адекватний питання і я його собі не одного разу задавав. Я прихильник того, що роботу потрібно кидати тільки в тому випадку якщо у вас є підмога, а конкретніше мінімальний дохід від вашого підприємства.

Створювати свій бізнес дуже важко, особливо якщо робити це не в робочий час, ви виснажені, і хочете просто відпочити, подивитися фільм, пограти гру, або піти погуляти з друзями, але якщо бажання сильно все цілком реально. Знайти постачальників або їздити на оптові ринки на вихідних, найняти приміщення, продавця (на вихідних можна працювати самому). У разі надання послуг можна ними займатися позаробочий час, або ж найняти людей, які будуть виконувати їх замість вас. Головне почати, і ще раз повторюся, що буде дуже важко.

2. Готовність до змін

Без цього нікуди. Ви звикли кожен місяць отримувати фіксовану зарплату, працювати з 8:00 до 17:00, мати 2 вихідних на тиждень і не брати на себе відповідальність? Перед тим як почати свій бізнес вам потрібно про це забути і бути готовими працювати на початковому етапі по 24 години на добу 7 днів на тиждень. Я не жартую, бувають ситуації, коли молоді підприємці працюю ночами і на вихідних, тут головне правильно розставити пріоритети.

На словах сказати я готовий до таких змін це одне, але от на практиці, все набагато складніше. Наприклад, ви звикли після роботи приходити смачно поїсти і лягати перед телевізором дивитися улюблений серіал, тепер уявіть, що після роботи ви їсте і знову починаєте працювати. Лень робить свою справу, і вже через тиждень ви можете закинути власний проект, звичайно ж, який вам не тільки не приносить дохід, а й вимагає фінансових вкладень, та й ще й невідомо вийти небудь взагалі. Процес організації власного бізнесу можна намалювати у вигляді хвиль. На гребені хвилі ви відчуваєте прилив сил, величезну мотивацію і бажання працювати, потім ці почуття вщухають, і ви падаєте в так звану «яму». У ній на вас настає депресивний стан і віра в те, що щось вийти практично, зводитися до нуля. Через кілька тижнів, ви знову починаєте хотіти щось краще, оскільки ваш начальник вас просто задовбав. Ця схема притаманна в основному для бізнес проектів з тривалим циклом угоди, наприклад від півроку, і більше. До таких скачок потрібно бути не тільки готовим, а й намагатися їх мінімізувати, оскільки, чим менше амплітуда, тим швидше ви досягнете успіху. Я раджу вам при падінні мотивації читати форуми і блоги підприємців, які працюють у вашій сфері, вони дуже мотивують.

3. Вибір ніші - важливе рішення

glass_panПочинаючи бізнес з нуля, варто дуже ретельно підібрати сферу діяльності, в якій ви будете працювати. Тут варто орієнтуватися на декілька речей. По-перше, вона повинна вам подобатися, без цього нікуди. Практично в будь-якому напрямку можна заробити, але варто рухатися саме у фінансово вигідні гілки. Наприклад, ви любите колекціонувати метеликів, і знаєте про них практично все, як же на цьому можна заробити? Як варіант купити цікаві екземпляри і організував виставку, в закритому приміщенні, і відповідно його оформивши. Чим вам не варіант заробітку?

Якщо ви плануєте стартувати у сфері, де багато конкурентів, то тут вже потрібно проводити більш детальний аналіз ситуації. Для початку потрібно самому пройтися по всіх конкуруючих точках і виділити їх плюси і мінуси, особливу увагу, звертаючи на асортимент товарів або послуг. Після чого скласти план щодо поліпшення, і показати його для своїх близьких і друзів. Також, у них можна запитати чого їм в цьому напрямку не вистачає. Найчастіше таким способом можна почути багато цікавих думок.

4. Стартовий капітал - розірвуся, але знайду кошти

capitalКоли мова заходить про гроші для відкриття власної справи, тоді можна почути багато відмовок: «У мене немає грошей на старт», «Я не хочу брати в позики, тому як не впевнений». Тут варто усвідомити одну просту істину, якщо ви не готові витратити свої кошти не без всяких гарантій що ви їх повернете, тоді вам дай на руки потрібну вам суму ви все одно не почнете. При такому погляді простіше взагалі відмовити від ідеї власної справи.

Де ж взяти грошей? Назбирати, зайняти, взяти кредит, продати квартиру, і таких варіантів досить багато. Тут варто скоріше виділити те, що вкладати потрібно поступово і починати з мінімальними вкладеннями. Не варто відразу претендувати на величезні доходи, ви спочатку навчіться справлятися з 10 000 доларів, а потім вкладайте більше і більше. Без досвіду при серйозних вкладеннях існує високий відсоток, що ви втратите свій капітал.

5. Самонавчання і застосування знань на практиці

documentНамагайтеся постійно пізнавати щось нове у вашій сфері діяльності, адже той, хто володіє інформацією, володіє і світом. Тренінги, семінари, коучинг, книги, інтернет видання - все це джерела ваших знань. Варто відзначити важливу річ, мало ходити і вивчати важливо, реалізовувати отримані знання на практиці. Намагайтеся максимально впроваджувати отримані фішки в робочий процес. Без практики навчання - це марна трата часу, можна роками вивчати різні книги і бути спецом в цій галузі, але нічого при цьому не досягти, якщо їх не використовувати. Також, намагайтеся перевіряти джерела інформації, не всі що написано в інтернеті, відповідає дійсності, обов'язково потрібно все перевіряти.

Ідеальним рішенням буде знайти собі бізнес наставника, який допоможе і підкаже вам як почати свій бізнес. Але тут теж потрібно працювати саме вам, ви будете платити йому тільки за координацію ваших рухів, основний процес буде лежати на ваших плечах. Отримавши такий комплекс знань, ви спалите масштабувати свій бізнес і збільшувати доходи.

6. Страх, ризик і думка оточуючих

Ви повинні знати, що страх буде переслідувати вас постійно, чи будете ви працювати з оборотом у кілька десятків тисяч або ж з кількома мільйонами. З цим варто змиритися. У бізнесі, особливо на стадії старту, досить висока ймовірність провалу. Так 80% молодих підприємств закриваються в перший рік своєї роботи. Цю статистику потрібно приймати як належне, але все ж намагатися потрапити в 20% щасливчиків. Чому ви думаєте, що потраплю до них саме я? Я не думаю і ніяк не можу знати, дізнатися можна, тільки лише спробувавши себе реалізувати.

Ще одним важливим пунктом є думка оточуючих. Що не кажіть, але вам не все одно, що люди про вас говорять, часто вас це зачіпає. Варто відкинути всі ці переживання і впевнено йти до мети. Часто у нас з'являється оману і власна гордість у тих випадках, коли ви спілкуєтеся з людьми, які нічого не роблять, а ви ж все-таки робите хоч якісь рухи тіла. Тут варто сказати, що орієнтувати потрібно не на них, а на тих, хто успішніше вас, саме такими ви хочете стати в майбутньому.

Якщо ви вже пробували відкрити власну справу, але у вас нічого не вийшло і всі знайомі та рідні вам відразу почали говорити, що не варто було починати, тоді просто не звертайте на них увагу. Ви отримали колосальний досвід, який в майбутньому вам обов'язково стати в нагоді і можливо ви не кинете свою справу і доведете його до кінця.

Висновки

Наприкінці хотілося б сказати - що свій бізнес - це тяжкий шлях, пройшовши по якому ви залишите багато сил, грошей, можливо здоров'я, але почуття власної значущості і свободи того варто, як альтернатива у вас є варіант все життя працювати на дядька і ніколи не брати на себе відповідальності, і сам факт лжестабільності (бо як вас можуть звільнити в будь-який момент), супроводжуватиме протягом усього життя.

Робіть правильний вибір. 

Дивіться також


22 ноября 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Оригінальна ідея для барів та ресторанів: Охолоджуючі підставки для напоїв

Aces on First став першим баром в Міннесоті, який встановив спеціальні підставки, які називаються Chilldiscs для охолодження напоїв. Вони встановлюються прямо на

View

Інопланетне вторгнення на Mini Cooper

Створення ефективних і малобюджетних способів реклами і просування (так званий «партизанський маркетинг») - завдання спочатку непроста. Тим більше, коли мова

View

Пральна машина для людини

Інновації в сфері техніки часом вражають людей, адже здається «і як до такого можна було додуматися?». Але,

View

Фестивальний тент заряджає гаджети сонячною енергією

Знайомтеся, британський тент для кемпінгу і подорожі по річним фестивалям - Bang Bang Tent. Намет Bang Bang Tent

View

Знімні тату для лялькового театру

Незважаючи на те, що ляльковий театр - видовище дитяче, дорослі теж із задоволенням дивляться лялькові постановки і з великим задоволенням

View

Сайт фітнес-послуг замість карти фітнес-клубу

або «ось тобі бабуся і Юріїв день». Уявіть собі таке: ви купили щось. І це «щось» дозволяє

View

Морозиво-музичний інструмент

І тут вступає англійський ріжок ... У тренді «інтерактивна їжа» з'явився новий фаворит. Морозиво, яке відгукується ніжною музичною фразою, кожен

View

Духи з фекалій

У культовому романі Зюскінда «Парфумер» головний герой намагався отримати аромат з кішки, заліза і скла. Це було

View