Доповнена реальність в культурно-просвітницької рекламі

або Англія як музей під відкритим небом

Проект Art Everywhere сьогодні у всіх на слуху. Все літо британці вибирали з тисяч великих і улюблених полотен - всього 57 картин, якими буде обклеєна пізніше вся країна.

Спочатку розробляли лонг-лист. Потім з лонг-листа робили шорт-лист. У підсумку і вийшло - рівно 57 найкращих (на думку народу) картин, полотен живопису.

Що ж тепер з ними буде? А то і буде! Буде Art Everywhere!

Весь серпень 2013 року на рекламних щитах, білбордах, замість настирливої ​​комерційної реклами, будуть красуватися картини, намальовані колись великими і просто відомими художниками.

І не на одних тільки на рекламних щитах побачать англійці культурно-просвітницьку рекламу Art Everywhere.


Картини будуть чекати глядача в найнесподіваніших місцях - на парковках, на кузовах вантажних трейлерів, на сходах-ескалаторах, у вітринах магазинів.

А при чому тут доповнена реальність? А доповнена реальність тут ось при чому ...

Арт проект Art Everywhere і доповнена реальність Ar в культурно-просвітницької рекламі

Як ви вже, напевно, знаєте, сьогодні - AR або доповнена реальність - це модна іграшка у рекламників, у рекламних компаній, фірм. За допомогою доповненої реальності рекламні компанії (фірми) проводять гучні рекламні кампанії (акції), і часто - гуманітарні, із соціальною рекламою, а не комерційною. Чому так - ми не знаємо. Але всі рекламні проекти з AR світяться чомусь саме в некомерційній «соціалці» ...

Одна з таких великих і солідних рекламних компаній під назвою blippAR спеціально для некомерційного (зрозуміло!) Фестивалю живопису написала мобільний додаток з тим же ім'ям, що носить і сама - blippAR.

Мобільний додаток доповненої реальності - «бліппні» по цій картині і дізнайся більше!

Так, ось вони навіть неологізм придумали - «бліппнуть» або to blipp.

Не знаємо, проживе він довго, але йому це і не потрібно, все і так розуміють, що «бліппнуть», означає перейти до мобільного додатку, а не стояти як баран у нових воріт, просто милуючись картиною.

Тепер, гуляючи по якомусь місту Великобританії, ви можете навести свій смартфон на побачену вами картину і бліппнуть. Перед вами з'явиться відразу ж доповнена реальність, любовно зроблена для вас компанією blippAR.

Що ж з'явиться на екрані вашого смартфона, крім картини з проекту Art Everywhere в центрі?

З боків художнього полотна з'являться інтерактивні кнопки, які дозволять вам:

  • відсканувати і зберегти цю картину в хорошій якості для подальшого друку з неї високоякісного постера,
  • «Дізнатися більше» про картину (автор, про автора, рік, назва картини, жанр, місце зберігання -музею, ніж намальована - ну, типу: полотно, акрил, сангіна, пастель ...),
  • «Поділитися з друзями» посиланням на цю картину у всіх соціальних мережах, наприклад - в Фейсбук, Твіттер, відправити поштою.

Ось, власне, і все - з частиною доповненої реальності у загальнонаціональному масовому арт проект і культурно-просвітницької рекламі Art Everywhere. Немало, зауважимо ...

У Читача може виникнути законне питання: а чи не набридне англійцям і «гостям міста» розглядати протягом усього місяця серпня всього лише якихось там 57 полотен?

На це питання ми можемо відповісти тільки одне: акція має на меті - культурне просвітництво мас, не знайомих з живописом. Ви і 57 то картин за місяць не запам'ятаєте напам'ять, куди вам більше ще?

Тим більше, що картини британського арт проекту Art Everywhere будуть висіти в метушливому місті, де кожен поспішає у своїх справах, а не в музеї, куди ходять спеціально -картина дивитися і будувати з себе «культурних».

Деякі, може, взагалі ніяких картин так не помітять - бувають і такі люди, знаєте ...

Що це за картина?

Та що там маси? Сам великий художник Деміен Хьорст (який і придумав цю акцію) йшов одного разу по вулиці і побачив у вітрині якогось магазинчика прекрасну репродукцію картини ... без підпису. Художник, який, напевно, знає більше про живопис, ніж ми з вами, так і не дізнався - що це була за картина ...

Тим не менш, картина вразила Деміена Хьорста так, що він простояв біля вітрини з півгодини ...

Після цього він дав собі слово - в місті має бути більше таких от душевних моментів, і всі вони обов'язково повинні бути підписані, для тих, хто допитливий.

Канал «Культура» ВГТРК і британський проект Art Everywhere: що між ними спільного?

Схожий проект вже давно «крутить» канал «Культура». Якщо ви дивитеся цей канал хоч іноді, то не можете не знати: регулярний випуск «Прогноз Погоди» супроводжується підписаними слайдами відомих живописних полотен, картин, нині висять у світових музеях і галереях.

Нам незмінно багато років подобається там одна: картина Брейгеля про мисливців на снігу. Експозиція на «Культурі» не змінюється вже роками, але ... запитаєте нас - а які там ще картини крутять в прогнозі погоди? А ми й не згадаємо, ось воно як ... А ви кажете 57 картин на місяць - мало.

Ні, організатори британської виставки Art Everywhere знають, що роблять і знають - для кого ...)))

© www. -


Дивіться також


23 октября 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Вірусна реклама пивної компанії Tui

Як ви думаєте, про що мріють чоловіки? Цілком можливо, хтось мріє про те, щоб посадити дерево,

View

Чаемашіна майбутнього - футуристичний робот готує чай у вакуумі

Американська фірма під назвою BKON створила свій шедевр - робот Craft Brewer, який готуватиме чай по абсолютно інноваційної

View

Ультра портативний екологічний скутер

Це чудове «пристосування» для швидкого, але - увага - екологічного, переміщення по місту на невеликі відстані, навіть

View

Продаж місць у бункерах на випадок Апокаліпсису

Весь світ лякають майбутнім кінцем світу, який повинен відбутися в 2012 році. Саме про це кінець світу, який повинен

View

Розумний гаманець

Так склалося в нинішньому світі, що частина кругообігу грошей - обіг грошей зовсім не готівкою, а безготівкові

View

Сумка-куртка-трансформер для ручної поклажі в авіаперельоті

Є така категорія жінок, яких в народі лагідно називають: «жінка-сумка-холодильник». В їх гардеробі (а ми не сумніваємося в тому, що саме

View

Оганесян Сергій рекламно-виробнича компанія

Сергій Оганесян, засновник і директор рекламно-виробничої компанії «Твоя наклейка», випускник інституту харчових технологій, останні сім років працював

View

Електронні книги по підписці на дитячий планшет

Стартап під назвою Epic здійснив ще одну спробу в тренді «популяризація читання книг». Epic вирішив долучити до

View