Бізнес в медицині

Цікаві медичні бізнес-ідеї та їх реалізація

На Заході медицина - це найприбутковіша галузь. Лікар - один з найбільш мега-високооплачуваних фахівців з вищою освітою, і навіть кваліфікована медична сестра отримує на Заході зарплату, яку можна порівняти у нас хіба що із зарплатою депутата. 

А все тому, що Захід керується головною ідеєю епохи Просвітництва ... Ідеєю, згідно з якою - страждання НЕ є необхідно властивим буттю людини станом. На думку ж будь-якого релігійного містицизму (хоч західнохристиянського, хоч будь-якого східного) людина не може не страждати і більше того, страждання - це "добре", оскільки розвиває душу і наближає людину до Бога.

У 18 столітті, коли вперше були сформульовані чітко ті ідеали, які згодом були названі "ідеалами Просвітництва", люди остаточно зрозуміли, що страждання ПОТРІБНО викорінювати.


А наука довела, що старанно навчаючись і не халатно працюючи, ми з часом зрозуміємо, як краще викорінювати людські страждання.

З часом захід зробив серйозний прорив. Завдяки науці і вільному від опіки держави бізнесу (який годує і підстьобує науку) були викорінені ті страждання, які раніше представлялися всім мало не умовами нормального існування людства на планеті і бачилися невикорінними.

 

   

   

 • Так, молоді жінки 20-23 років перестали вмирати від пологів (що раніше було природно і нормально в будь-якому соціальному класі товариства),

   

   

 • значно скоротилася повальні малюкова та дитяча смертність (що призвело до закономірного згасання обов'язкової багатодітності однієї матері (коли сім'ї знову ж будь-якого соціального класу необхідно було народити 13-15 спадкоємців, щоб до повноліття дожили хоча б 2-3 з них),

   

   

 • чорна віспа перестала косити квартали бідноти і спотворює обличчя тих рідкісних везунчиків, кому пощастило пережити її атаку,

   

   

 • черевний тиф і холера більше не є весняними вісниками відталих річок, залишивши цей привілей ластівках і шпакам,

   

   

 • зима перестала умертвляти тисячі людей своєю пневмонією - слава богу, тепер діагноз "запалення легенів" не є 100% - ним провісником летального результату,

   

   

 • лікарі лікують зуби, використовуючи анестезію, і тому люди їх тепер - лікують,

   

   

 • а ознаки старіння відсунулися настільки далеко, що сучасний сорокарічний виглядає тепер так, як раніше в його час не виглядав і 25-річний - наполовину беззубий, з віспою на обличчі, і слідами перенесеного в дитинстві рахіту ...

   

   

 

Захід любить медицину, як любить і науку в цілому. Тому що його ідеал - здоровий, красивий, живе довго і активно людина невпинно втілюється в життя, завдяки спільним практичним зусиллям всього суспільства і його численних інститутів.

Недарма один з улюблених телесеріального жанрів у простих глядачів всього світу - це "медичний серіал". Успіх "Доктора Хауса" підтверджує думку про те, що Доктор (особливо - добрий, справедливий і безкорисливий) це головний позитивний персонаж і герой нашого часу ...

 

***

 

Багато, тим часом, продовжують кричати про те, що медицина займається сьогодні якимись обурливими "бірюльками" ...

Що всі передові наукові вишукування пов'язані з такими "негідними інтелігентних і віруючих людей речами" якось:

 

   

   

 • продовження молодості особи,

   

   

 • зміна статі,

   

   

 • пересадка органів багатеньких безнадійно хворим людям (на думку цих критиків, "захворів - так помирай!"),

   

   

 • штучне запліднення і сурогатне материнство (на думку таких критиків "не можеш народжувати - не народжують!"),

   

   

 • заміна зношених суглобів літнім людям, щоб вони могли самі ходити (всупереч думці: "Постарів - плетемо на кладовищі!"),

   

   

 • поліпшення зовнішнього вигляду і яскравих фізичних вад шляхом естетичної хірургії (всупереч думці - "народився виродком - не смій ні про що мріяти!").

   

   

 

Звичайно ж, повальна мода на імплантанти, на збільшення грудей, відкачку зайвих сантиметрів з стегон - кого хочеш розсердить. І правда те, що саме ось такі от (далекі від високої духовності) запити обивателів і є штовхачем, каталізатором сучасних медичних досліджень, на які витрачаються неймовірні кошти.

Але давайте ми з вами будемо послідовними ...

Чи знаєте ви, ЩО було в недалекому минулому ЄДИНИМ стимулом до розвитку медицини як науки?

Аж ніяк не бажання богатенькой блондинки збільшити свій бюст ще на пару розмірів. А речі страшніші ...

Всю історію розвитку медицини єдиним стимулом до розвитку її були ... війни.

А стрибком, відразу скоренько "развившим" медицину від рівня Гіппократа (на якому вона перебувала тисячоліттями) до (приблизно) нашого сьогоднішнього рівня було ... винахід вогнепальної зброї.

Так, саме вогнепальні поранення і пов'язана з ними стовідсоткова смерть від зараження крові зробили таку науку як хірургія. А до неї відразу ж підтягнулися і інші медичні галузі.

 

***

 

А тепер часи змінилися. Ми стали трохи менш кровожерливими. Ми захотіли жити і жити довго. І бути - красивими. І медицину тепер живить зовсім інший стимул - це не стимул завоювати собі побільше землі, рабів, колоній та ринків збуту, вистеливши землю трупами дешевого "гарматного м'яса", як раніше, а прагнення людства до вічної молодості і безсмертя.

Земля-то вже вся відкрита, на глобусі білих плям немає. Політика колоніалізму - в далекому минулому. Ми, нарешті, зітхнули спокійно в цю епоху Перемир'я і стали грати в "бирюльки" ...

 

***

 

Якщо уважно подивитися на бізнес в сучасній медицині, то ви побачите там - боротьбу з ожирінням, алергією, косметичними недоліками обличчя і тіла, ідеї у ветеринарії ...

Замілко? Прочитайте ще раз попередні абзаци!

Ось, наприклад, бізнес в медицині на противоядиях - вакцина-протиотруту, розроблена в Арізоні спеціально для собак і кішок.

Бізнес Бізнес на противоядияхСправа в тому, що в штаті Арізона - самі отруйні змії та комахи в США. Південь все-таки ...

Так от, найбільше від укусів страждають там не люди, а невинні звірі з босими лапами, які вийшли на прогулянку з господарем ... Між іншим, коли суспільство починає піклуватися про тварин так само, як про людей, це показник його високої цивілізованості. У такому суспільстві і людям живеться дуже непогано ...

А ось: кому медична бізнес-ідея - інноваційний засіб для лікування карієсу без болю?

Бізнес Інноваційний засіб для лікування карієсу без болюВинахід це належить неквапливим швейцарцям, які завжди лідирували в медицині, будучи багато століть своєрідною "всеєвропейської здравницею".

А ось ця ідея навряд чи може вважатися медичної "бізнес-ідеєю" в чистому вигляді. Скоріше, це акт правозахисника, який став прецедентом і отримав майже світове визнання у суспільства та профспілок.

Бізнес Штрафи за очікуванняМешканка штату Вашингтон вирішила покарати лікаря штрафом за те, що без пояснення поважних причин він змусив її прочекати свого прийому протягом двох годин!

Тепер лікарів офіційно штрафують, якщо вони надумають створювати черги біля своїх кабінетів.

А ось наступна ідея бізнесу в медицині - стоматологічна кнопка контролю - винахід, за яке честь і хвала психологам.

Бізнес Стоматологічна кнопка контролюЄ такий вислів: "Влада огидна, як руки цирульника". Поясню, про що це. Раніше брадобрей не тільки стриг клієнта, але ще й голив його щетину на обличчі небезпечною бритвою.

Небезпечна бритва - штука серйозна і на вигляд страшна. А брадобреи ще й засовували свій палець в рот клієнту, щоб чисто виголити щоку ...

У цей момент брадобрей ДІЙСНО мав владу над своїм клієнтом, вигляд якого був в дану секунду вельми жалюгідний. У багатьох виникало побоювання, що цирульник може легко його - зарізати ... Саме тому винахід безпечних верстатів і впровадження моди на самостійне гоління було сприйнято як прогрес і зовсім знищило послугу гоління у перукаря.

Те ж саме відбувається з пацієнтом, що потрапили в стоматологічне крісло. У якийсь момент, він повністю втрачає контроль над ситуацією - рот розкриють і обкладений ватою, руки стоматолога по лікоть засунуті в горло, ні закричати, ні зупинити, якщо відчуваєш, що щось йде не так.

Боязнь ця - чисто психологічна, але, проте, цивілізоване суспільство завжди бере в розрахунок психологію клієнта - і воно право.

Справа в тому, що викид адреналіну (який відбувається, коли ми сильно боїмося) погіршує самопочуття, заживляемость і навіть погіршує дію анестезії.

Ось це ось нехитра винахід - кнопка "Стоп", дозволяє знерухомлених і онімілі людині психологічно відчувати свій контроль над ситуацією.

Бізнес Рідина для зняття гіпсу та пов'язок

Наступна тема ідея бізнесу в медицині - винахід "Рідини для зняття гіпсу та пов'язок без болю".

Знаєте, що найцікавіше в цьому винаході? Воно належить дитині - учнівської третього класу, дівчинці з Флориди.

Уявіть собі, наскільки ж там полегшена бюрократична процедура внесення нового "ліки" в реєстр, якщо ці ліки або медичний засіб дійсно заслуговує на визнання і безпечно!

Бізнес Підйомник для інвалідного крісла

А це винахід став переможцем у Британії на щорічній виставці товарів для осіб з обмеженими можливостями - підйомник для інвалідної коляски.

Ну і нарешті, завершує наш побіжний огляд цікавих бізнес-ідей - сканер мікробів.

Бізнес Сканер мікробівГаджет, від якого будуть у захваті всі маленькі діти (ті почнуть сканувати їм все - кішку, бабусю, що прийшов з роботи тата, вчительку англійської мови ...) і мами, лекції яких про гігієну тепер будуть супроводжуватися незаперечною наочним посібником.

Бережіться, мікроби!

 

 


Дивіться також


22 ноября 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Безкоштовне рекламне таксі

Стартап з Південної Африки під назвою Mellowcabs запустив амбітний проект - безкоштовне (крім чайових виключно за бажанням клієнта)

View

Поради сомельє

Hello Vino - нова послуга для користувачів веб або мобільних пристроїв. Користувачам, яким потрібна порада сомельє, необхідно

View

Вибери собі пару в літаку

Нарешті сталося те, про що таємно мріють всі мандрівники або звичайні люди, яким доводиться багато літати

View

Сервіс міжнародного перевезення домашніх тварин

Яка безліч сумних історій про те, як довелося віддати свого улюбленого кота в інші руки з причини далекого переїзду на

View

Прибуткова ідея: Комунікаційна стіна для спільних обідів

Уявіть собі інтернет кафе без комп'ютерів, в якому ви можете випити чашечку кави зі своїми батьками, які живуть, наприклад

View

Фургон по продаже мороженого для собак

Концепция мобильного бизнеса, продающего мороженое из передвижного фургона не нова. Пресловутые фургоны с мороженым появились на

View

Техніка пошуку ідей: запитайте у дитини

Діти - почемучки. Але з кожним нашим дурним відповіддю на їхні «Чому?», Вони все більше перетворюються на дорослих. І

View

Сервісна ідея: Сервіси допомоги в пошуку зниклого тваринного

У разі пропажі домашнього улюбленця ресурс Amber Pet Alert створює професійний постер з фотографією тваринного і докладним описом і

View