Техніка пошуку ідей Креативний маскарад

Одна голова - добре, а дві краще. А як щодо десяти голів? Де ж їх взяти?

Насправді все дуже просто. Ми будемо брати ці голови борг, і будуть вони головами відомих, добре знайомих нам і улюблених нами ж персонажів книг і мультфільмів.

Це один з найцікавіших варіантів проведення брейнстормінгу. Сценарій у своїй основі повторюється: Ведучий ставить перед групою проблему, а група в короткий проміжок часу намагається її вирішити, видаючи потоком свої ідеї. Потім все запротокольовані обмірковується. Але дана техніка цікава своїми нюансами. Ось вони.

Звичайний брейнстормінг, це коли запрошені Вами: Маша, Даша і Петро думають від особи Маші, Даші і Петра. Ну, і багато вони надумають? Практика показує, що від особи самого себе людина говорить мляво, мало і взагалі тримається скуто.

Анонімність ж - розкріпачує. А коли людину запрошують на маскарад і дозволяють йому витворяти все, що завгодно не від свого імені, а від імені одягненою на обличчя маски, то тут починають творитися чудеса.

Отже, на самій техніці. Виберіть десяток відомих персонажів і обов'язково зробіть їх маски. У цьому Вам допоможуть: інтернет, комп'ютер і принтер, до нього підключений. Замість масок можна використовувати який-небудь атрибут цього героя - кийок, трубку, капелюх, парасолька або окуляри. Тобто, вибирайте те, з чим асоціюється у більшості людей цей персонаж.

Нехай кожен вибере персонаж собі по душі. Дозвольте присутнім якийсь час освоїтися у своїй новій, інтригуючою ролі. Підготуйте маленький «доповідь» про кожному з цих героїв, освіжіть в пам'яті історії, пов'язані з ними, ну а потім, плавно переходьте до суті.

Ви зібрали тут таких відомих і шанованих персон, для того, щоб вони допомогли Вам розібратися в одному дуже скрутному для Вас справі. Формулюйте завдання! Час пішов.

Тепер кожен учасник цього карнавально-маскарадного брейнстормінгу буде від імені свого персонажа «давати Вам поради».

Отже, як би в цій ситуації надійшли:

 1. Шерлок Холмс
 2. Мері Поппінс
 3. Професор Моріарті
 4. Вінні-Пух
 5. Міс Марпл
 6. Масяня
 7. Стара Шапокляк
 8. Герміона Грейнджер
 9. Папуга Кеша
 10. Майор Томін

Якщо Ви хочете зовсім полегшити собі роботу, то учасники брейнстормінгу можуть самі і заготовити «костюми своїх улюблених персонажів. Іноді так буває навіть простіше: адже приємніше виступати від імені самого дорогого саме тобі персонажа, а не того, малознайомого тобі істоти, якого «нав'язав» тобі ведучий. Я, наприклад, не знаю, що б я могла порадити від особи «Людини-Павука». А ось від особи «принцеси Галадріель» я Вам таке можу нарадити... А деякі, зовсім навпаки.

Якщо Ви вирішуєте конкретні бізнес-питання, то Вам будуть корисні конкретні бізнес-персонажі. Подумайте, як би вирішили Вашу проблему:

 1. Мальчиш-Плохиш (продав Військову Таємницю за бочку варення і мішок печива)
 2. Скрудж Мак-Дак,
 3. Скупий лицар,
 4. Шейлок і його антагоніст - Венеціанський Купець,
 5. Лисиця Аліса і Кіт Базиліо...

Секрет цієї технології в тому, що вона максимально розкріпачує. Тільки розкутий, людина починає мислити взагалі, і мислити творчо, зокрема.

Ви думаєте, що це - пуста забава? Аж ніяк! Цієї «забави» серйозно навчають у коледжах і університетах, як однією з найбільш креативних методик брейнстормінгу в бізнесі.

В якості постскриптуму...

Є такі групи, які психологи називають - ригидными. Це групи дуже стриманих, «закритих» людей, яких важко уявити собі в карнавальних масках на діловій нараді. Для таких груп дана методика передбачає одну хитрість. Не треба змушувати цих людей нічого на себе напяливать! І не треба вимагати від них Я-формулювань, типу «Я, Кощій Безсмертний, вирішив би цю проблему так».

Ні! Цим людям потрібно роздати картинки з гарними зображеннями всіх Ваших персонажів і нехай вони, вибравши собі картинку і тримаючи її в руках, кажуть: «Мені здається, що вирішуючи дану проблему, Кощій Безсмертний вчинив би ось так...»

Ця методика вже багато років використовується педагогами, а зараз її перейняли бізнес-тренери. Так, вчителі іноземних мов помітили, що коли учні вивчають тему «Сім'я» або «Моя квартира», то ніякої розмови не виходить. Звичайно! Адже вчитель лізе в душу, змушуючи при всьому класі розповідати про особисте - скільки кімнат у будинку, є в сім'ї тато... І тоді методисти придумали вихід: діти не розповідають на уроках ніякої «правди про себе». Розповідаючи тему «Сім'я» або «Мій дім», вони говорять від імені ... вигаданих персонажів і придумують собі стільки кімнат і братів, скільки завгодно їх душі. Головне, щоб говорили правильно, ставлячи дієслова у потрібні форми.

Чого ми бажаємо і Вашій команді на найближчій сесії креативного брейнстормінгу під кодовою назвою «Карнавал».

Дивіться також


21 мая 2022 года

Вендінговий автомат з продажу запчастин для ремонту велосипеда

Ось вона - справжня підтримка і захист

Набір для операції в домашніх умовах

Ожиріння - це хвороба, наслідком якої є

Безкоштовний напій за повідомлення у Twitter

Вендингові автомати нерідко використовуються не тільки

Можливо Вас зацікавить

Розумні стікери - електронна версія

Стікери стають цифровими і багаторазовими. Проблема звичайних стікерів в тому, що вони стали вже надмірно популярними. Ви можете

View

Платформа мікроблог для фрілансерів

Платформа під назвою Somewhere стартувала в Німеччині і адресована вона, по-перше, - одиначкам-фрілансерам, а по-друге, маленьким командам. Що пропонує

View

Розумна ортопедична устілка для спорту і здоров'я

Німецька ортопедична устілка під назвою OpenGo Insole розроблена німецькою ж фірмою - Moticon. Ось - новини носяться гаджетів або як їх

View

Історія успіху від читача - Мо ательє

Добрий день BusinessIdei!Випадково натрапила на Ваш сайт, почитала деякі статті, дуже сподобалися, хочу додати до Вас ще одну в тему

View

Вартісної підхід

У російських компаній є шанс проскочити кілька кроків розвитку управлінських технологій, зробивши еволюційний стрибок від тактики розрізнених

View

Незвичайна симулятор пісний банки

Немає нічого краще в літній спекотний день, як відкрити банку прохолодного пива. Саме на цій асоціації японська компанія

View

Мікроскопічні нано квіти вирощені в пробірці

Цікавий процес вирощування кристалів з багатого насиченого соляного розчину! Це - одне з традиційних хобі юних хіміків, що обожнюють

View

Історія успіху: зліпки на пам'ять

Час вагітності обмежена, і на жаль по її закінченню у мам не залишається нічого на пам'ять. А іноді хочеться згадати якими

View