Історія Swarovski

Даніель Сваровскі - це людина, яка зуміла прищепити любов вищого світу до кришталевих кристалів, що імітує діаманти. При цьому на відміну від свого попередника - Жоржа Фредеріка Страса (так, стрази названі так на честь цієї людини) - Сваровскі ніколи не приховував, що його вироби виконуються з кришталю, і є лише імітацією діамантів.

Ах, якби Страсс знав про майбутній успіх Сваровскі, то напевно і сам не став би обдурювати людей.

А починалося все в далекій Північній Богемії

Даніель Сваровскі з'явився на світ 24 жовтня 1862 в невеликому селі Георгенталь, яка перебувала в Північній Богемії (тоді належала Австро-Угорщини). Треба сказати, це місце було як не можна до речі для народження майбутнього майстра по кришталю, так як Північна Богемія славилася своїми майстрами в цій справі.


У сім'ї Даніеля теж займалися обробкою скла. Його батько був власником невеликої майстерні. Сімейний бізнес дозволяв Сваровскі існувати, хоча і не балував їх зайвою розкішшю. Сам Даніель при цьому, звичайно, допомагав батькові (тут він і придбав всі необхідні навики) по роботі, але марив хлопчик про музику. Він мріяв стати скрипалем.

Зі скрипкою, на жаль, не склалося. А Данієль відправився в Париж здобувати освіту. Там-то і сталася важлива подія, яка змінила життя майбутнього майстра по кришталю. Сваровскі потрапив на Всесвітню виставку електрики, на якій познайомився з великою кількістю сучасних (на той час) технологій і досягнень науки. Найбільше його увагу привернула можливість використовувати електричний струм для шліфування скла. Все-таки, позначалося дитинство, проведене за цією роботою.

Йшли роки. Майже через 10 років після виставки (якщо бути точніше, то в 1891 році) Сваровські розробив першу в світі машину для електричної шліфування скла. Вона тут же була запатентована молодим винахідником. У цей момент Даніель зрозумів, що слід спробувати себе на ниві підприємництва. Втім, повертатися в свою рідну село Сваровські не став. Можливо, він порахував, що в ній працює дуже велика кількість майстрів, які можуть скласти йому конкуренцію. Як би там не було, але Данієль відправився в село Ваттенс, що розташовувалася поряд з Тиролем (Австрія), тут він міг використовувати у своїх інтересах місцеву гідроелектростанцію для енергоємних процесів розуміли і переробки кришталю. Саме там була заснована перша фабрика Swarovski - сталося це в 1895 році.

Спочатку у компанії була назва «DS & Co», що означає «Даніель Сваровскі і компанія». Це по одній версії. Є й інша, згідно з якою компанія була заснована Даніелем разом з партнером із Франції, і ім'я цього партнера йшло першим. Можливо, так і було, але підтверджень цьому факту не так багато.

Отже, з 1895 року компанія Сваровські починає випуск кристалів, які імітують зовнішній вигляд дорогоцінних каменів. При цьому, звичайно, дітища Сваровскі відрізняються від тих же діамантів набагато більш демократичною ціною, за рахунок якої стрази компанії можуть дозволити собі багато люді.Вскоре після випуску попит на стрази Swarovski став різко зростати. Вони стали модними аксесуарами. До початку XX століття компанія була просто завалена замовленнями і почала називатися просто Swarovski. Те, що колись було підробкою і випускалося Страсс, в руках Сваровскі стало новим модним трендом. Благо Даніель з самого початку не приховував, що його дітища не є діамантами.

Становлення легенди

Підвищений попит на продукцію привів до розширення компанії. Сваровскі найняв додатково 200 нових працівників. Його продукція користувалась попитом у всій Європі. Еліта Парижа і Санкт-Петербурга досить швидко полюбила кришталеві прикраси від Swarovski. При цьому їх могли набувати і не найбагатші люди, так як ціни на прикраси були не настільки великі, як на справжні діаманти.

Досить швидко до роботи в компанії підключилося три сини Даніеля, що зробило його підприємство справді сімейним. Разом зі своїми синами Сваровскі проводив багато часу в роботі, намагаючись створити абсолютно нову техніку виготовлення кришталю (треба сказати, що в підсумку результат був досягнутий). Потім настала Перша світова війна. Ювелірна продукція стала втрачати попит по всій Європі, а до американського ринку Swarovski тоді ще не добралася. Саме тоді було відкрито дочірнє підприємство компанії під назвою Tyrolit, діяльністю якого стало виробництво різних матеріалів для точильних і гранувальних верстатів. До речі, дана компанія існує і до цього дня.

На початку 20-х років ситуація вже нормалізувалася і компанія займалася в першу чергу виробництвом кришталю. Вже за новою технологією. Творіння Сваровскі відрізнялися від всього іншого, що пропонувалася в світі. Конкуренти зазнавали краху, поки компанія Даніеля набирала популярність. Світ моди став особливо активно жалувати Swarovski, коли на компанію звернула увагу знаменита Коко Шанель, яка використовує стрази австрійців в своїх нарядах.

Роботи Сваровскі перевершували конкурентів багато в чому завдяки ряду патентів і секретної формулою, яку не розгадали досі, і яка є ключовим чинником успіху продукції компанії. Стрази Swarovski відрізняються від конкурентів у першу чергу тим, що вони помітно яскравіше блищать і на ділі трудноотлічіма від діамантів. Багато хто вважає, що це стало можливим за рахунок того, що в них міститься велика кількість свинцю. Але це не єдиний параметр. Так, не варто забувати про спеціальну ограновування кришталя, якої в Swarovski володіють як ніде в світі.

Втім, не варто думати, що компанія зосереджена лише на предметах розкоші. Так, в 1929 році з'явився бренд Swareflex, під яким виходили спеціальні скла-відбивачі для автомобілів. Минуло небагато часу, і у компанії з'явився свій бренд для цілого ряду оптичних приладів, серед яких були і біноклі. А потім почалася Друга світова війна.

Точних відомостей про те, що було з компанією в цей час немає. Але її діяльність не припинялася, оскільки Swarovski відкрила для себе новий ринок збуту - США. Абсолютно незрозуміло, яким чином компанія зуміла організувати збут на території США. Адже це була австрійська компанія. Компанія країни, провідною війни на боці Гітлера.

Війна закінчилася, життя потихеньку стабілізувалася. Попит на розкішну продукцію став відновлюватися. До того часу Swarovski відрізнялася тим, що займалася випуском не тільки масової продукції, але й по-справжньому індивідуальних виробів. А в 1956 році цей світ покинув Даніель Сваровскі. Втім, сімейний бізнес був поставлений настільки добре, що ця втрата не завадила подальшому розвитку компанії.

Одним з найбільш значущих для неї подій став винахід Манфредом Сваровські (це вже був онук Даніеля) технології, яка дозволяла створювати кольорові кристали. До Swarovski цього не робив ніхто. Так що це була свого роду революція. Причому революція, яка швидко знайшла відгук у суспільства. Різнокольорові вироби, засновані на технології Манфреда Сваровскі, досить швидко стали користуватися попитом у заможних людей.

Йшов час. Асортимент компанії продовжував поповнюватися. Кришталь для люстр став новим напрямком Swarovski, про який сьогодні мало хто знає. Нарешті, в компанії стали виробляти колекційні сувеніри. Їх випуск почався в 1976 році. Першою фігуркою стала кришталева мишка. Вироби не просто користувалися попитом. Вже скоро навколо них був сформований клуб колекціонерів Swarovski. За деякими даними в цей клуб входить близько 500 тисяч чоловік по всьому світу.

Всі скульптури з кристалів Swarovski відзначені фірмовою емблемою. Спочатку це був квітку едельвейса, але в 1988 році він був замінений на зображення лебедя.

Swarovski сьогодні

У чому секрет унікальної продукції Swarovski? Вже багато років інші компанії намагаються розкрити його, але все безуспішно. Можливо, у них ніколи і не вийде, якщо врахувати те, з якою старанністю свої таємниці зберігають у самій компанії. Тим не менш, на сьогоднішній день вже стали відомі деякі секрети Swarovski. Зокрема, відомо, чому кристали компанії так блищать. Причиною тому стало вміст окису свинцю. Приблизно 32%. Звичайно, воно є і в звичайних стразах. Правда, в дещо менших кількостях. Якщо бути точніше, то не більше 24%. Нарешті, ніхто не відміняв унікальну шліфовку виробів Swarovski.

Виробництво унікальної продукції Swarovski - це таємниця. І співробітники компанії це прекрасно розуміють. Тому немає нічого дивного в тому, що після виготовлення тієї чи іншої продукції Swarovski творці знищують документацію з нею. Щоб не повторити якусь унікальну модель, розраховану на колекційну серію. Всі інструменти, використовувані при ограновуванню - це дітище рук самої компанії Swarovski. Так уже повелося з моменту її заснування.

C 2007 компоненти Swarovski випускаються під маркою CRYSTALLIZED ™ - Swarovski elements

Щоб створити компоненти з незвичайними світловими ефектами, Swarovski покриває деякі зі своїх кристалів спеціальними покриттями. «Північне сяйво Аврори», або «AB», є одним з найпопулярніших покриттів, і забезпечує появу на поверхні кристала райдужних відблисків. Інші покриття імітують метали - Aurum, Silver. Є непрозорі покриття - сімейство колірних ефектів Jet. Існує ряд кристалів із зниженою прозорістю матеріалу - сімейство колірних ефектів Alabaster.

Недавня новинка компанії - випуск в 2004 році нового покоління кристалів, з новим видом ограновування і обробки - XILION Rose. Кількість граней збільшено до 16. Особливістю ограновування XILION Rose є чергування граней різного розміру, які забезпечують рівномірний розподіл відбитих світлових потоків і, відповідно, хорошу світловідбиваючу здатність кристала. Також було покращено якість алюмінієвого напилення для покриття дна каменю - покращилася структура шарів, чистота кольору і однорідність получившейся плівки.

У 2007 році Swarovski спільно з виробником електроніки Philips випустили серію побутової електроніки «Активних кристалів». Серія «Активних кристалів» включає в себе чотири USB-флеш накопичувача і чотири пари навушників, всі предмети серії інкрустовані кристалами Swarovski

До свого сторіччя компанією було відкрито унікальний музей Swarovski. По суті справи, це сама справжня кришталева печера, по якій сьогодні проходять екскурсії. Головною визначною пам'яткою музею, якщо так можна сказати (а там все є справжньою пам'яткою) є найбільший кристал Swarovski. Його вага становить близько 62 кілограм, у той час як діаметр цілих 40 сантиметрів (до речі, на сьогоднішній день цей кристал входить до Книги рекордів Гіннеса, оскільки є найбільшим у світі кристалом). У 2004 році Swarovski створила ще більший кристал в 274 см в діаметрі і вагою майже в 250 кг, що перевищує розмірами зірку на різдвяній ялинці Центру Рокфеллера в Нью-Йорке.Кроме того, в музеї знаходиться і самий маленький кристал - всього 0,8 міліметра в діаметрі!

Сьогодні компанія випускає приблизно 80% всіх каменів, що використовуються в якісної біжутерії. Штаб-квартира Swarovski як і раніше розташовується в маленькій австрійському селі Ваттенс. Незважаючи на те, що чисельність робітників компанії на 2007 рік становила цілих 22,5 тисячі чоловік. Як це не дивно, але Swarovski і донині залишається приватною компанією, якою управляє сім'я Даніеля. Ні про яке перетворенні в публічну компанію тут навіть не думають. Кристали виробляються компанією Swarovski AG Feldmeilen, поблизу Цюріха, Швейцарія. Група Swarovski також включає в себе Tyrolit (виробництво абразивних і ріжучих матеріалів), Swareflex (рефлексивні і люмінесцентні дорожні маркування), Signity (виробництво синтетичних дорогоцінних каменів) і Optik (оптичні інструменти).

Компанія управляє кристалічним технопарком Swarovski Kristallwelten («Кристалічні світи») на своєму ексклюзивному ділянці Ваттенс (поблизу Інсбрука, Австрія).

Swarovski - це компанія, яка володіє на сьогоднішній день просто відмінним іміджем. Володіти продукцією від Swarovski, як і в минулі роки просто престижно. При цьому компанія не гребує рекламою. Так, свого часу бренд активно рекламувався у фільмі «The Phantom of the Opera». Там навіть був показаний магазин компанії (так, сьогодні у Swarovski є своя мережа магазинів). У головних сценах фільму величезна люстра, що висить під стелею, була повністю виготовлена з компонентів Swarovski. Що чекає компанію в майбутньому? Складно сказати. Але враховуючи її сьогоднішній вагу на світовій арені можна сміливо стверджувати, що майбутнє у Swarovski є. І ми побачимо ще немало унікальних продуктів від цієї компанії.

Дивіться також


09 апреля 2020 года

Можливо Вас зацікавить

Перспективна дамська кімната

Спеціальна дамська кімната Angelbe відкрилася в Японії в Осаці на головному залізничному вокзалі. Вона являє собою якийсь

View

Рідина для зняття гіпсу і пов'язок

Впав, отямився, гіпс? Багато з нас потрапляли в такі ситуації, які, м'яко кажучи, закінчувалися благополучно переломом кістки.

View

Шлюбний сайт для сільських жителів

Сьогодні спостерігається справжній бум шлюбних сайтів, вони пачками з'являються щодня. Це можна пояснити тим, що все більше і більше людей звертаються

View

Високотехнологічна сигарета

Опис цікавої розробки знайшла на сайті, Просто факти: Голландський інженер Еверт Вилбэнк винайшов революційну високотехнологічну сигарету,

View

Сайт знайомств для некрасивих людей

У своїй Мегаколлекция бізнес ідей ми зібрали масу цікавих ідей щодо організації інтернет-проектів і сайтів знайомств в тому числі, як одних

View

Незвичайне кафе з котами

І ще одна оригінальна бізнес ідея кафе. Причому родом знову з Японії. У японському місті Уцуномії відкрилося

View

Тайменджмент в 15-ти кроках

1.Визначте конкретний період часу (рік, місяць, тиждень, день).2.Складіть список справ, які необхідно за певний період виконати

View

Технологія синхронізації рекламного контенту

Xaxis Sync - це нова веб-платформа, яка підірвала в єдиному пориві ненависті і крайнього обурення весь західний інтернет. Навіть

View