Бізнес план Автостоянка
Сьогодні, більшість закладів у великих містах потребують парковках. Виходять з цієї ситуації все по різному - хтось намагається облаштувати територію і позначити її як стоянку "тільки для клієнтів", хтось виставляє охорону, хтось просто огороджує частину дороги, що фактично є самозахопленням.


Кожен власник закладу всіма правдами і неправдами намагається влаштувати поряд з входом хоча б маленький приватний паркінг «для своїх». Опитані «Бізнес-Журналом» власники і керуючі ресторанів у центрі міста тільки важко зітхали: офіційно пробити для себе установку такого знака практично неможливо.


В одному закладі, розташованому на вулиці Тверській, пояснили, що у них це вийшло зробити тільки завдяки тому, що чиновники московської мерії - часті гості ресторану.
На жаль, тим закладам, в яких чиновники не столуються, доводиться йти на всілякі хитрощі або попросту займатися дрібним самоуправством, щоб запаркувати своїх дорогих гостей. Втім, як з'ясовується, за такі грішки підприємців у столиці, за великим рахунком, штрафувати поки нікому.
Взяти в оренду

Найбільш легкий легальний спосіб забезпечити собі кілька машиномісць - вступити в договірні відносини з державним унітарним підприємством «Міська служба платних парковок» (ГСПП). Саме воно займається організацією та експлуатацією муніципальних парковок. Тих самих, стоянка на яких обходиться для автолюбителів у 40-100 рублів за годину. Список парковок та їх розташування затверджуються першим заступником мера Москви.

Будь-яка компанія може укласти з ГСПП договір та одержати спеціальний ордер, в якому будуть вказані число відведених в межах муніципальної парковки місць, режим роботи, спосіб постановки транспорту та ситуаційний план. І тоді відвідувачі закладу будуть паркуватися безкоштовно, а компанія - щомісяця оплачувати рахунок з ГСПП за оренду.

За такою схемою, наприклад, паркуванням обзавівся ресторан «Жигулі». Клієнт під'їжджає до стоянки, муніципальний паркувальник ставить одне коротке питання: «У« Жигулі »?», І якщо чує ствердну відповідь, показує місце поруч із входом. Якщо воно вільно, звичайно.

До речі, як стверджують деякі підприємці, за невелику доплату в пару сотень рублів в день особисто паркувальнику той візьметься з ентузіазмом відганяти всіх «некліентов» ще й з прилеглих машиномісць, які не фігурують в ордері компанії. Таким чином, межі і ємність «приватного» паркінгу можна дещо розширити.

У закладів, розташованих у торгових центрах, питання з паркуванням вирішується автоматично. «Такі парковки оформляє орендодавець, - пояснив Ігор Белза, директор з адміністративних питань« Росінтер Ресторантс ». - У договорах оренди прописується, що відвідувачі наших ресторанів мають право ними користуватися - безкоштовно, як, наприклад, в OBI і «МЕГА», або за гроші, як в ГУМі або «Атріумі».

Престижне «Кафе« Пушкін '»знайшло вирішення проблеми нестачі площ, організувавши так званий valet parking на західний манер. Гості залишають автомобіль біля входу, отримують жетон і проходять всередину. А спеціальні службовці відганяють машину на велику стоянку, яка знаходиться приблизно в п'ятистах метрах, а потім приганяють назад на вимогу. Зрозуміло, що такий варіант підійде не всім закладам. Там, куди відвідувачі заходять випити чашку кави або швидко перекусити і де середній чек невеликий, суєта з паркувальниками і жетонами буде зайвою.
Законність автостоянки

Якщо прилегла до закладу територія дозволяє, можна спробувати організувати законну парковку і не на проїжджій частині. Коли компанія орендує ділянку землі під будівництво будинку, парковка, як правило, входить в комплекс об'єктів, і всі узгодження виробляються відразу, ще до початку будівельних робіт. Якщо парковка при будівлі не передбачена, то підприємцю доведеться пройти великий круг погоджень. Основні етапи: префект, Департамент земельних ресурсів міста Москви, а в ряді випадків ще й ГИБДД.

Як зауважив Ігор Белза («Росінтер Ресторантс»), у мережі не виникло проблем тільки з одним рестораном, та й то не в столиці: «У місті Одинцове нам вдалося досить швидко узгодити парковку. Міські служби, включаючи главу міста, спрацювали дуже чітко. Що стосується Москви, то тут паркування, безумовно, потрібніше, але є ряд місць, де організувати стоянку практично неможливо. Це особливо відноситься до ЦАО. На наш жаль, гості наших ресторанів часто паркуються, де доведеться, іноді порушуючи правила дорожнього руху ».

І все-таки в деяких адміністративних округах містечко для власної парковки відшукати можна. Природно, дозвіл дістається не безкоштовно. Точну суму, яку доводиться платити за право оренди декількох десятків квадратних метрів міської землі, ніхто з підприємців не назвав. Це залежить дуже від багатьох факторів: району, сусідів, запитів чиновників. Крім того, владі невигідно здавати маленький шматок, та ще влаштовувати з цього приводу конкурс. Питання часто вирішується «по-російськи». У приватних бесідах бізнесмени називають суми від двох до п'яти тисяч доларів, які доводиться платити за дозвіл. Самі ставки оренди землі також залежать від місця розташування і визначаються по кадастру. Розкид цін досить істотний - від 36 до 140 доларів в рік за квадратний метр.- Після того як ділянка виділена і укладено договір, потрібно підготувати проектну документацію на обладнання парковки і пройти узгодження в префектурі. Потім документи передаються на реєстрацію в Москомзем. Втім, там не задають зайвих питань, якщо є позитивне рішення префекта або заступника мера Москви. Потім можна приступати до обладнання парковки. Зазвичай на оформлення документів йде до двох місяців. Вартість послуг юриста визначається індивідуально, але в середньому виходить 15-25 тисяч рублів. Будь-яке будівництво та капітальні конструкції також повинні узгоджуватися в місцевих органах влади.

Варіант з «кишенею» (врізаючись в тротуар) теж можливий. Але в цьому випадку мова йде вже про погодження не з муніципальними органами, а з ГИБДД, оскільки така парковка стане елементом проїжджої частини. За словами тих, хто намагався зареєструвати «кишеню», справа ця клопітка і вкрай витратна. До того ж, часто припускає «неофіційні» відносини. Просто так для вас ніхто не стане займатися перекроюванням плану доріг. За «кишеню», знак парковки і розмітку доведеться понад офіційного прейскуранту віддати не менше п'ять-вісім тисяч доларів.
Парковка самозахопленням

Дивіться також


18 сентября 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Перспективна дамська кімната

Спеціальна дамська кімната Angelbe відкрилася в Японії в Осаці на головному залізничному вокзалі. Вона являє собою якийсь

View

Країна напрокат

Здається, в наш час напрокат можна взяти все, що твоїй душі забажається. В нашій колекції бізнес-ідей

View

Методи переконання співрозмовника

Переконливу дію на партнерів по діловому спілкуванню досягається за допомогою аргументації.Аргументація - це логіко-комунікативний процес, спрямований

View

Соціальна реклама

Соціальна реклама благодійних фондів заслуговує особливої ​​уваги. Її головна мета - не продати товар або послугу, а залучити кошти

View

як правильно рекламувати велосипеди

"Не винаходь велосипед!" - Чи можна цю фразу застосувати до рекламування велосипедів? Так чи легко зробити якісну

View

Вуличний кінотеатр Open Cinema

Кіноекран - одне з основних джерел видовищ для людей.З рухом технологій вперед, ми можемо спостерігати масу

View

Шокуюча реклама напою від Pepsi

З початку цього року бренд Pepsi проводить у Великобританії рекламну кампанію під назвою Unbelievable («Неймовірне»), присвячену напою Pepsi Max.

View

Сон в пивних бочках

Німеччина славиться по всьому світу своїм відмінним пивом.Будь пивна тематика сприймається туристами на ура, і країна вміло використовує

View