Бізнес план Автостоянка
Сьогодні, більшість закладів у великих містах потребують парковках. Виходять з цієї ситуації все по різному - хтось намагається облаштувати територію і позначити її як стоянку "тільки для клієнтів", хтось виставляє охорону, хтось просто огороджує частину дороги, що фактично є самозахопленням.


Кожен власник закладу всіма правдами і неправдами намагається влаштувати поряд з входом хоча б маленький приватний паркінг «для своїх». Опитані «Бізнес-Журналом» власники і керуючі ресторанів у центрі міста тільки важко зітхали: офіційно пробити для себе установку такого знака практично неможливо.


В одному закладі, розташованому на вулиці Тверській, пояснили, що у них це вийшло зробити тільки завдяки тому, що чиновники московської мерії - часті гості ресторану.
На жаль, тим закладам, в яких чиновники не столуються, доводиться йти на всілякі хитрощі або попросту займатися дрібним самоуправством, щоб запаркувати своїх дорогих гостей. Втім, як з'ясовується, за такі грішки підприємців у столиці, за великим рахунком, штрафувати поки нікому.
Взяти в оренду

Найбільш легкий легальний спосіб забезпечити собі кілька машиномісць - вступити в договірні відносини з державним унітарним підприємством «Міська служба платних парковок» (ГСПП). Саме воно займається організацією та експлуатацією муніципальних парковок. Тих самих, стоянка на яких обходиться для автолюбителів у 40-100 рублів за годину. Список парковок та їх розташування затверджуються першим заступником мера Москви.

Будь-яка компанія може укласти з ГСПП договір та одержати спеціальний ордер, в якому будуть вказані число відведених в межах муніципальної парковки місць, режим роботи, спосіб постановки транспорту та ситуаційний план. І тоді відвідувачі закладу будуть паркуватися безкоштовно, а компанія - щомісяця оплачувати рахунок з ГСПП за оренду.

За такою схемою, наприклад, паркуванням обзавівся ресторан «Жигулі». Клієнт під'їжджає до стоянки, муніципальний паркувальник ставить одне коротке питання: «У« Жигулі »?», І якщо чує ствердну відповідь, показує місце поруч із входом. Якщо воно вільно, звичайно.

До речі, як стверджують деякі підприємці, за невелику доплату в пару сотень рублів в день особисто паркувальнику той візьметься з ентузіазмом відганяти всіх «некліентов» ще й з прилеглих машиномісць, які не фігурують в ордері компанії. Таким чином, межі і ємність «приватного» паркінгу можна дещо розширити.

У закладів, розташованих у торгових центрах, питання з паркуванням вирішується автоматично. «Такі парковки оформляє орендодавець, - пояснив Ігор Белза, директор з адміністративних питань« Росінтер Ресторантс ». - У договорах оренди прописується, що відвідувачі наших ресторанів мають право ними користуватися - безкоштовно, як, наприклад, в OBI і «МЕГА», або за гроші, як в ГУМі або «Атріумі».

Престижне «Кафе« Пушкін '»знайшло вирішення проблеми нестачі площ, організувавши так званий valet parking на західний манер. Гості залишають автомобіль біля входу, отримують жетон і проходять всередину. А спеціальні службовці відганяють машину на велику стоянку, яка знаходиться приблизно в п'ятистах метрах, а потім приганяють назад на вимогу. Зрозуміло, що такий варіант підійде не всім закладам. Там, куди відвідувачі заходять випити чашку кави або швидко перекусити і де середній чек невеликий, суєта з паркувальниками і жетонами буде зайвою.
Законність автостоянки

Якщо прилегла до закладу територія дозволяє, можна спробувати організувати законну парковку і не на проїжджій частині. Коли компанія орендує ділянку землі під будівництво будинку, парковка, як правило, входить в комплекс об'єктів, і всі узгодження виробляються відразу, ще до початку будівельних робіт. Якщо парковка при будівлі не передбачена, то підприємцю доведеться пройти великий круг погоджень. Основні етапи: префект, Департамент земельних ресурсів міста Москви, а в ряді випадків ще й ГИБДД.

Як зауважив Ігор Белза («Росінтер Ресторантс»), у мережі не виникло проблем тільки з одним рестораном, та й то не в столиці: «У місті Одинцове нам вдалося досить швидко узгодити парковку. Міські служби, включаючи главу міста, спрацювали дуже чітко. Що стосується Москви, то тут паркування, безумовно, потрібніше, але є ряд місць, де організувати стоянку практично неможливо. Це особливо відноситься до ЦАО. На наш жаль, гості наших ресторанів часто паркуються, де доведеться, іноді порушуючи правила дорожнього руху ».

І все-таки в деяких адміністративних округах містечко для власної парковки відшукати можна. Природно, дозвіл дістається не безкоштовно. Точну суму, яку доводиться платити за право оренди декількох десятків квадратних метрів міської землі, ніхто з підприємців не назвав. Це залежить дуже від багатьох факторів: району, сусідів, запитів чиновників. Крім того, владі невигідно здавати маленький шматок, та ще влаштовувати з цього приводу конкурс. Питання часто вирішується «по-російськи». У приватних бесідах бізнесмени називають суми від двох до п'яти тисяч доларів, які доводиться платити за дозвіл. Самі ставки оренди землі також залежать від місця розташування і визначаються по кадастру. Розкид цін досить істотний - від 36 до 140 доларів в рік за квадратний метр.- Після того як ділянка виділена і укладено договір, потрібно підготувати проектну документацію на обладнання парковки і пройти узгодження в префектурі. Потім документи передаються на реєстрацію в Москомзем. Втім, там не задають зайвих питань, якщо є позитивне рішення префекта або заступника мера Москви. Потім можна приступати до обладнання парковки. Зазвичай на оформлення документів йде до двох місяців. Вартість послуг юриста визначається індивідуально, але в середньому виходить 15-25 тисяч рублів. Будь-яке будівництво та капітальні конструкції також повинні узгоджуватися в місцевих органах влади.

Варіант з «кишенею» (врізаючись в тротуар) теж можливий. Але в цьому випадку мова йде вже про погодження не з муніципальними органами, а з ГИБДД, оскільки така парковка стане елементом проїжджої частини. За словами тих, хто намагався зареєструвати «кишеню», справа ця клопітка і вкрай витратна. До того ж, часто припускає «неофіційні» відносини. Просто так для вас ніхто не стане займатися перекроюванням плану доріг. За «кишеню», знак парковки і розмітку доведеться понад офіційного прейскуранту віддати не менше п'ять-вісім тисяч доларів.
Парковка самозахопленням

Дивіться також


26 июня 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Запускаємо виробництво пінопласту ще один бізнес в сфері будівельних матеріалів

Звичайно ж, говорити про популярності і затребуваності такого матеріалу не варто. Кожен з нас часто зіштовхуються з ним у

View

Тойота розповідає історії

Автовиробник Toyota запустив в Європі цікаву рекламну онлайн-кампанію під назвою «Історії кращого» (Stories of Better). Вона

View

Шампунь для промивання мізків

Це не жарт. На ринку дійсно існує реальний продукт - шампунь, який зробить вас розумнішим. Автор продукту - хімік

View

Персонал організації

Персонал - це особовий склад організацій, що включає всіх найманих працівників, а також працюючих власників та співвласників.Основними

View

Мовні курси для візажистів

The School by MikaOlivia - курси з навчання професійному візажу та англійської мови, в яких викладають висококваліфіковані художники

View

Віртуальний похід в нічний музей

Після художнього фільму «Мумія» мрія про те, щоб побродити по музею вночі, після його закриття, стала мейнстрімом. Тому проект під назвою

View

Стартап, організований простим водопровідником

Дейв Робертс (Dave Roberts) 51-річний робітник з 25 річним стажем роботи у комунальній організації Twin Cities

View

Сувеніри з уламків даху стадіону

Рік тому - 12 грудня 2010 року під вагою снігу обвалився дах одного з найбільших американських

View