31 сорт морозива

У батьків Ірвіна Роббінса (Irvine Robbins) була олійниця "Олімпік" (Olympic Dairy) в місті Такома, штат Каліфорнія. З побічної продукції вони виготовляли морозиво. Роббінс пробували поставляти свій товар у продовольчі магазини, але морозиво розходилося погано, і тоді вони вирішили відкрити свій власний магазин.

Ірвін почав працювати в магазині в 1930 роки, виконуючи синівський обов'язок перед батьками, крім того, йому просто подобалася сама атмосфера кафе-морозива. "Всі покупці бували зазвичай у веселому настрої, - розповідав Ірвін. - У звичайних магазинах люди вічно поспішають, метушаться і лаються, а в магазин морозива покупці приходять заради розваги. Я завжди закінчував робочий день в прекрасному настрої".
Але не кожен раз Роббінс бував всім задоволений. Одного разу, коли йому було 17 років, він захотів взяти вихідний і поїхати з друзями за місто. Але батько не відпустив його. "Старий був строгий і суворий, - розповідав Ірвін: -" Ось що я тобі скажу, синку, - повчав він. - Ти працюєш, а вони гуляють. Але настане день, коли ти будеш гуляти, а їм доведеться працювати ".

Закінчивши школу, Роббінс поступив у Вашингтонський університет на факультет політології. Після закінчення навчання, у військовому 1942-му, він пішов в армію.

Після війни Роббінс треба було вирішувати чим зайнятися. Він ні в якому разі не хотів повертатися додому, в місто Такому, де батько обов'язково змусив би його працювати в магазині. І ось Ірвін відправляється на південь, в місто Сан-Хосе, штат Каліфорнія, і вирішує відкрити там власний магазин морозива. Маючи 6000 доларів заощаджень, він почав шукати місце для магазину в районі затоки Сан-Франциско. Але підходящого місця ніяк не попадалося.

Витративши місяць на пошуки, Ірвін вирішив відпочити і провести уїк-енд в Лос-Анджелесі. Рано вранці в понеділок він поїхав назад, в район затоки. Однак, як і багато туристів, він заблукав при виїзді з міста. Блукаючи, він натрапив на вивіску, яка твердила: "Два квартали до" Лісової Лужки "". Ірвін знав, що "Лісова Галявина" - останній притулок для сотень знаменитостей. Оскільки у Роббінса термінових справ не було, він вирішив зупинитися. Але вхід на кладовище відкривався тільки в 9:00. Було ще дуже рано, і Роббінс вирішив знайти кафе, щоб випити чашку кави. Проїжджаючи по околиці міста, він несподівано побачив оголошення у вікні першого поверху: "Здається внайми". Поруч - приписка, що за довідками слід звертатись у крамницю по сусідству. Дочекавшись відкриття лавки, Роббінс увійшов, поговорив з господарем і до полудня вже орендував приміщення.

Батько не раз говорив Ірвіну, що, маючи лише один магазин, великих грошей не заробиш. Тому Роббінс почав орендувати один магазин за іншим. А тим часом його свояк, Бартон Баскін (Burton Baskin), закінчив військову службу і вирішив, кинувши галантерейний бізнес в Чикаго, перебратися на Золотий Захід. Роббінс умовив його зайнятися торгівлею морозивом. Спочатку вони працювали окремо, а потім створили власну фабрику з виробництва морозива та стали поставляти його в свої магазини. До 1948 року у Роббінса було п'ять магазинів "Сноуберд" (Snowbird), а у Баскина - три магазини "Бартон".

Але при здавалося б успішному бізнесі перед підприємцями продовжувала стояти завдання: як зробити їх підприємство прибутковим. "Мені з біса повезло, - жартував Роббінс, - що я ніколи не вчився бухгалтерії. Тоді б я відразу зрозумів, що розорений. А так мені здавалося, що все поки йде нормально".

Проблема полягала в тому, що магазини вимагали особистої присутності власників, їх невсипущої уваги, а обидва господаря восьми магазинів більшу частину часу проводили в своїй головній конторі. Вони поступово втрачали зв'язок з роздрібною торгівлею. Незабаром Баскін і Роббінс довелося зрозуміти, що найнятий керуючий ніколи не буде ставитися до справи так, як ставиться господар.

Саме тоді їх осінила ідея: що якщо продати магазини керуючим? Вони з Бартоном будуть поставляти в магазини морозиво, а керуючі, що стали власниками, самі подбають про дохід. Так вперше була реалізована на практиці система франчайзингу в харчовій галузі. Баскін і Роббінс почали продавати права на торгівлю своїм морозивом по всій країні. Якийсь час опісля їх приклад наслідував Рей Крок, який за випадковим збігом працював перш продавцем молочного коктейлю в їх фірмі. Рей Крок використовував систему франчайзингу і домігся величезного успіху в імперії Макдональдса, розплоду закусочні по всьому світу.

Баскін і Роббінс звернули тепер особливу увагу на розширення асортименту морозива, зокрема на збільшення числа ароматичних і смакових добавок. Так, покупцям подобається ванільне, полуничне, шоколадне морозиво, а як щодо смаку гарбузового пирога, чорничної ватрушки або дині?

У 1953 році підприємці звернулися в рекламне агентство Карсона - Робертса. Ось тоді і з'явився знаменитий девіз: "31 аромат". Один з фахівців з реклами якось запитав, чим відрізняються Баскін і Роббінс від конкурентів. Відповіддю було число ароматичних добавок. "У нас є по новому аромату на кожен день місяця, - сказав Роббінс. - Тридцять один аромат".

- Відмінно сказано! - Погодилися в рекламному агентстві. Вони змінили назву фірми на "Баскін-Роббінс 31", грунтуючись на успіху назви фірми з виготовлення кетчупу "Хайнц 57" (Heinz). Сьогодні фірма морозива володіє набагато більшою кількістю ароматичних добавок, за найостаннішими даними - більше 500. Власники змінюють гамму ароматів кожен місяць. Але завжди готові до введення нововведень. І це цілком виправдано: найкращі ароматичні добавки були запропоновані покупцями морозива. Для прийому таких пропозицій фірма надає пільги - оплачує телефонні рахунки і поштові витрати своїх клієнтів.

Дивіться також


26 июня 2019 года

Ідея бізнесу для власного дизайну кімнати: Ресурс, що дозволяє створити дизайн кімнати своєї мрії

Ресурс з Каліфорнії RoomsByYou представляє можливість для користувачів створити кімнату

GLAD закликає подарувати радість африканським дітям

Як відомо, місяць Рамадан має для мусульман велике

Чохол для IPhone і стетоскоп «два в одному»

Чохол для Iphone під назвою Steth IO тепер

Передплатна база запорука успішного інтернет бізнесу (сервіс Smartresponder)

Цей інструмент буде корисний не тільки інфобізнесменов, а й

Можливо Вас зацікавить

Новий тренд в медицині: медичний консьєрж

Консьєрж - це не тільки швейцар біля входу в під'їзд багатого дому. На Заході слово консьєрж популярнішим, ніж

View

Оббивка м'яких меблів нової матерією

Сьогодні малому підприємництву все складніше існувати.Тому є маса причин, про які ми писали не один раз і

View

Джинси, порвані левами

Японські джинси під назвою Zoo Jeans дивують, як і багато японське. Японія завжди була країною дивовижною, але останнім часом вона дивує

View

Організовуємо вигідний бізнес з друку на нігтях і кольорах

Дана бізнес ідея отримала популярність зовсім недавно. Так як останнім часом стали користуватися популярністю різні оригінальні

View

Економна реклама Axe

Як відомо, дефіцит прісної води в світі - це серйозна екологічна проблема. Варіантів її вирішення достатньо багато.

View

Таємні прийоми магазинів або наскільки клієнти слабкі в математиці

Уявіть, ви зайшли в кафе і вам запропонували 2 акції на вибір: або отримати додатково 33% кави, або

View

Стильні обкладинки на паспорт в стилі «Keep calm»

Keep calm and listen to burzum Keep calm and love Iceland Keep calm and be viking Keep calm and go to

View

Сайт, який допомагає спланувати і розподілити витрати

Британський сайт Wigadoo, займається організацією спільних дружніх виїздів, пікніків та інших подібних заходів, допомагаючи спланувати час заходу, його

View