31 сорт морозива

У батьків Ірвіна Роббінса (Irvine Robbins) була олійниця "Олімпік" (Olympic Dairy) в місті Такома, штат Каліфорнія. З побічної продукції вони виготовляли морозиво. Роббінс пробували поставляти свій товар у продовольчі магазини, але морозиво розходилося погано, і тоді вони вирішили відкрити свій власний магазин.

Ірвін почав працювати в магазині в 1930 роки, виконуючи синівський обов'язок перед батьками, крім того, йому просто подобалася сама атмосфера кафе-морозива. "Всі покупці бували зазвичай у веселому настрої, - розповідав Ірвін. - У звичайних магазинах люди вічно поспішають, метушаться і лаються, а в магазин морозива покупці приходять заради розваги. Я завжди закінчував робочий день в прекрасному настрої".
Але не кожен раз Роббінс бував всім задоволений. Одного разу, коли йому було 17 років, він захотів взяти вихідний і поїхати з друзями за місто. Але батько не відпустив його. "Старий був строгий і суворий, - розповідав Ірвін: -" Ось що я тобі скажу, синку, - повчав він. - Ти працюєш, а вони гуляють. Але настане день, коли ти будеш гуляти, а їм доведеться працювати ".

Закінчивши школу, Роббінс поступив у Вашингтонський університет на факультет політології. Після закінчення навчання, у військовому 1942-му, він пішов в армію.

Після війни Роббінс треба було вирішувати чим зайнятися. Він ні в якому разі не хотів повертатися додому, в місто Такому, де батько обов'язково змусив би його працювати в магазині. І ось Ірвін відправляється на південь, в місто Сан-Хосе, штат Каліфорнія, і вирішує відкрити там власний магазин морозива. Маючи 6000 доларів заощаджень, він почав шукати місце для магазину в районі затоки Сан-Франциско. Але підходящого місця ніяк не попадалося.

Витративши місяць на пошуки, Ірвін вирішив відпочити і провести уїк-енд в Лос-Анджелесі. Рано вранці в понеділок він поїхав назад, в район затоки. Однак, як і багато туристів, він заблукав при виїзді з міста. Блукаючи, він натрапив на вивіску, яка твердила: "Два квартали до" Лісової Лужки "". Ірвін знав, що "Лісова Галявина" - останній притулок для сотень знаменитостей. Оскільки у Роббінса термінових справ не було, він вирішив зупинитися. Але вхід на кладовище відкривався тільки в 9:00. Було ще дуже рано, і Роббінс вирішив знайти кафе, щоб випити чашку кави. Проїжджаючи по околиці міста, він несподівано побачив оголошення у вікні першого поверху: "Здається внайми". Поруч - приписка, що за довідками слід звертатись у крамницю по сусідству. Дочекавшись відкриття лавки, Роббінс увійшов, поговорив з господарем і до полудня вже орендував приміщення.

Батько не раз говорив Ірвіну, що, маючи лише один магазин, великих грошей не заробиш. Тому Роббінс почав орендувати один магазин за іншим. А тим часом його свояк, Бартон Баскін (Burton Baskin), закінчив військову службу і вирішив, кинувши галантерейний бізнес в Чикаго, перебратися на Золотий Захід. Роббінс умовив його зайнятися торгівлею морозивом. Спочатку вони працювали окремо, а потім створили власну фабрику з виробництва морозива та стали поставляти його в свої магазини. До 1948 року у Роббінса було п'ять магазинів "Сноуберд" (Snowbird), а у Баскина - три магазини "Бартон".

Але при здавалося б успішному бізнесі перед підприємцями продовжувала стояти завдання: як зробити їх підприємство прибутковим. "Мені з біса повезло, - жартував Роббінс, - що я ніколи не вчився бухгалтерії. Тоді б я відразу зрозумів, що розорений. А так мені здавалося, що все поки йде нормально".

Проблема полягала в тому, що магазини вимагали особистої присутності власників, їх невсипущої уваги, а обидва господаря восьми магазинів більшу частину часу проводили в своїй головній конторі. Вони поступово втрачали зв'язок з роздрібною торгівлею. Незабаром Баскін і Роббінс довелося зрозуміти, що найнятий керуючий ніколи не буде ставитися до справи так, як ставиться господар.

Саме тоді їх осінила ідея: що якщо продати магазини керуючим? Вони з Бартоном будуть поставляти в магазини морозиво, а керуючі, що стали власниками, самі подбають про дохід. Так вперше була реалізована на практиці система франчайзингу в харчовій галузі. Баскін і Роббінс почали продавати права на торгівлю своїм морозивом по всій країні. Якийсь час опісля їх приклад наслідував Рей Крок, який за випадковим збігом працював перш продавцем молочного коктейлю в їх фірмі. Рей Крок використовував систему франчайзингу і домігся величезного успіху в імперії Макдональдса, розплоду закусочні по всьому світу.

Баскін і Роббінс звернули тепер особливу увагу на розширення асортименту морозива, зокрема на збільшення числа ароматичних і смакових добавок. Так, покупцям подобається ванільне, полуничне, шоколадне морозиво, а як щодо смаку гарбузового пирога, чорничної ватрушки або дині?

У 1953 році підприємці звернулися в рекламне агентство Карсона - Робертса. Ось тоді і з'явився знаменитий девіз: "31 аромат". Один з фахівців з реклами якось запитав, чим відрізняються Баскін і Роббінс від конкурентів. Відповіддю було число ароматичних добавок. "У нас є по новому аромату на кожен день місяця, - сказав Роббінс. - Тридцять один аромат".

- Відмінно сказано! - Погодилися в рекламному агентстві. Вони змінили назву фірми на "Баскін-Роббінс 31", грунтуючись на успіху назви фірми з виготовлення кетчупу "Хайнц 57" (Heinz). Сьогодні фірма морозива володіє набагато більшою кількістю ароматичних добавок, за найостаннішими даними - більше 500. Власники змінюють гамму ароматів кожен місяць. Але завжди готові до введення нововведень. І це цілком виправдано: найкращі ароматичні добавки були запропоновані покупцями морозива. Для прийому таких пропозицій фірма надає пільги - оплачує телефонні рахунки і поштові витрати своїх клієнтів.

Дивіться також


18 сентября 2019 года

Ідея бізнесу для власного дизайну кімнати: Ресурс, що дозволяє створити дизайн кімнати своєї мрії

Ресурс з Каліфорнії RoomsByYou представляє можливість для користувачів створити кімнату

GLAD закликає подарувати радість африканським дітям

Як відомо, місяць Рамадан має для мусульман велике

Чохол для IPhone і стетоскоп «два в одному»

Чохол для Iphone під назвою Steth IO тепер

Передплатна база запорука успішного інтернет бізнесу (сервіс Smartresponder)

Цей інструмент буде корисний не тільки інфобізнесменов, а й

Можливо Вас зацікавить

Різнобарвний душ

Людина любить відчувати приємні, незвичайні і дивовижні відчуття. Незважаючи на те, що прийняття душа - це, в першу

View

Піар чи Паблік рілейшнз

Сьогодні будь водопровідник, продавець автомобілів або позбавлений етики людина може назвати себепрактиком Паблік рілейшнз.Однак багато хто, хто себе так називають, не

View

Соціальна реклама ООН за рівноправність для жінок

Для того щоб донести свою думку, часом не потрібно багато слів. Рекламне агентство Memac Ogilvy (Дубай),

View

Девайс для модного аутернета

Найголовніша новина світу - це не шостої айфон. Головна новина - інтернет вмирає! А на зміну

View

Туристичне агентство для сліпих

За даними організації World Health Organisation, у світі налічується близько 314 мільйонів слабозорих людей, і оскільки населення

View

Розвиток бізнесу в інтернеті Поради

Сьогодні я хочу поговорити з Вами про те, що є життєво необхідним для розвитку бізнесу в інтернеті.Я не збираюся розписувати цілий

View

Бізнес - Їстівна меблі

Спільний дизайнерський проект сінгапурців та італійців - lanzavecchia + wai створив справжню їстівну меблі в цілісному

View

Діловий лист

У тому, що в Росії не вміють писати ділові листи - починаючи від службової записки і закінчуючи супровідним листом до

View