Було б щастя та нещастя допомогло

Немає абсолютно ніякого секрету в тому, що економіка будь-якої країни зазнає не тільки підйоми, але й спади. Те ж саме періодично відбувається і в будь-якому бізнесі. І коли це трапляється підприємці, як правило, поголовно впадають у паніку.

Ви звернули увагу на заголовок даної статті? Я навмисне не назвав її "Долаємо спади в бізнесі". Подолання спаду - абсолютно неприпустимий варіант поведінки в подібній ситуації. Знаєте чому? Більшість підприємців, коли починають "долати спади", зовсім не замислюються над тим, як розвивати свою підприємницьку діяльність далі і підкорювати нові вершини успіху. Вони ставлять перед собою принципово інше завдання: утриматися на плаву. Не зійти зі сцени бізнесу.
Це неправильно. Коли Ваш бізнес зазнає спаду, слід думати не про те, як утримати завойовані позиції, а рухатися до нових горизонтів. До нових прибуткам і нового успіху.

Не розумієте про що я? Зараз Вам все стане зрозуміло.

Перш за все, зарубайте собі на носі: ніколи не застосовуйте до свого бізнесу термін "спад". Спад припускає відкат назад. Замість цього використовуйте поняття "революція". Спад активності означає, що Ваша підприємницька діяльність пройшла певний етап, на якому залишатися більше не можна, в іншому випадку Ви приречені на провал. Настає революція. Необхідно провести зміну пріоритетів, заново розставити акценти і рухатися далі, назустріч нового успіху.

У цій ситуації перед Вами постає вибір. Ви можете або зневіритися, занепасти духом і зійти зі сцени, або ... зробити перестановку у власному бізнесі і почати розвивати і розширювати його в нових напрямках, в той час як інші підприємці зазнають краху.

Далі я пропоную Вам п'ять способів, одночасно допомагають і подолати спади Вашого бізнесу, і витягувати з них додатковий прибуток.

1. Управління листом розсилки. Лист розсилки - найпотужніше засіб профілактики різного роду спадів і небажаних "революцій" у Вашій підприємницькій діяльності. Лист розсилки - запорука стабільного прибутку протягом тривалих періодів часу. Коли Ваш бізнес переживає спад, активізуйте роботу з аркушем розсилки. Активний відгук передплатників, яким характеризується будь аркуш, допоможе Вам рухатися в нових напрямках.

Лист розсилки - дуже потужний і важливий інструмент у діяльності будь-якого підприємця. Тому якщо Ви до цього часу не випускаєте власної розсилки, має сенс почати робити це сьогодні ж.

Використовуйте власний список розсилки для підтримання постійного зв'язку з Вашими дійсними і потенційними клієнтами. Розсилайте їм безкоштовно якісну інформацію з питань тієї сфери, в якій Ви працюєте. Виробляйте довіру до себе з їхнього боку. Налагоджуйте з ними стійкі взаємозв'язки. І тоді можете бути впевнені, що навіть у тих випадках, коли у Вашій сфері наступить спад, і конкуренти під його тиском знизять ціни на 10%, Ваші передплатники залишаться з Вами, а не розбіжаться по конкурентах.

2. Продаж різних товарів одного й того ж клієнтові. Справжня прибуток витягується не з одноразових продажів. Справжня прибуток витягується з постійних продажів нових товарів і послуг наявним дійсним клієнтам.

Замість того, щоб прагнути обзавестися 100 000 клієнтів, які куплять у Вас щось один раз, набагато краще, простіше, прибутковіше і розумніше обзавестися 5000 клієнтів, які будуть купувати у Вас постійно. Прибуток, яку видобувають із одного продажу, може становити менше $ 10, але якщо Ви станете продавати клієнту знову і знову, він принесе Вам $ 1000 і навіть більше в довгостроковій перспективі.

Найбільша проблема більшості підприємців полягає в тому, що вони зосереджуються цілком на товарі, замість того, щоб поставити в центр Всесвіту клієнта. Не слід описувати свій бізнес як:
- продаж електронних книг;
- продаж радіаторів парового опалення;
- торгівлю нерухомістю.

Подібні описи, тим більше, коли вони використовуються в рекламі - несусвітня дурість і згубна помилка. Описувати свій бізнес слід приблизно таким чином (відповідно наведеним вище прикладам):
- ми допомагаємо INTERNET-підприємцям домогтися успіху в Мережі, пропонуючи необхідну їм інформацію з даних питань;
- ми допомагаємо робити житло більш упорядкованим і комфортним для проживання в ньому;
- ми допомагаємо людям вирішувати проблеми з придбанням нових квартир, в яких вони зі своєю родиною зможуть чудово обжитися і бути щасливими;
і так далі.

Говоріть думками Ваших потенційних клієнтів, а не технічними характеристиками продаваного Вами товару. Надавайте своїм потенційним клієнтам все, що вони у Вас просять. Якщо у Вас цього немає - складіть з виробником необхідного товару угоду про спільний проект і запропонуйте його товари своїм потенційним клієнтам за відсоток від прибутку. Ваші клієнти будуть щасливі, бачачи Вашу турботу про них. А Ви отримаєте додаткові канали доходу. Особливо актуально слід опрацьовувати дану сферу під час спадів - саме в ній, як правило, криються найбільш геніальні і прибуткові рішення.

3. Міцна Унікальна Торгівельна Позиція. Що виділяє Вас із загальної маси продавців даного виду товарів і послуг і робить особливим на відміну від Ваших конкурентів?

Якщо все, що Ви можете запропонувати своїм клієнтам - це "ціни нижче ринкових", закривайте лавочку і лягайте спати. Цінова конкуренція Вас не врятує, вона Вас погубить. Мало того, що Ви ріжете власний прибуток, так це ще й даремно: конкуренти, пропозиція яких унікально, переманять до себе всіх Ваших потенційних клієнтів. На низькі ціни не купиться ніхто з останніх при хорошій постановці справи.

Якщо Ваша пропозиція не відрізняється унікальністю - Ваша пісенька заспівана.

Ваш бізнес повинен бути унікальний. Запропонуйте величезна кількість бонусів, більш тривалі гарантії, кращий клієнтський сервіс, більш швидку доставку, більший вибір варіантів товару і т.п. Що Ви можете зробити краще, ніж Ваші конкуренти? Який ключовою особливістю володіє Ваш бізнес? Сфокусуйтеся на цьому і на даному фундаменті побудуйте власну унікальну пропозицію на Вашому сегменті ринку.

4. Не припиняйте реклами та збільшуйте рекламний бюджет. Спад в бізнесі - це не той час, коли пора зав'язувати з рекламою. Реклама, як відомо, двигун торгівлі і Вам абсолютно необхідно забезпечувати нові потоки потенційних клієнтів на сьогодні і на завтра. Коли інші підприємці, піддані в момент спаду стадної паніці, кидають рекламу, вона дешевшає. Це дуже добре. У Вас є велика кількість шансів укласти купу вигідних рекламних угод в даній ситуації.

Відстежуйте результати кожного свого рекламного кроку. Переконайтеся в тому, що кожне з рекламних рішень, які Ви приймаєте приносить Вам покупців та прибуток. Не зв'язуйтеся з рекламними пропозиціями, скориставшись якими, не зможете відстежити результатів. Незалежно від того, яким би принадним дану пропозицію не було.

Якщо будь-яка з Ваших рекламних засобів позбулося можливості стовідсоткового відстеження результатів, негайно припиняйте з ним роботу! Якщо Ви з'ясовуєте, що розміщена там-то і там-то реклама не приносить прибутку, відмовляйтеся від неї негайно! Продовжуйте інтенсивно працювати над рекламою власного бізнесу, але при цьому постійно стежте за тим, щоб кожен цент, витрачений на рекламу, приносив гарантований прибуток.

5. Шукайте можливості, не помічені іншими. Постійно стежте за новинами у всіх сферах, тісно пов'язаних з Вашим бізнесом. Спостерігайте за коливанням цін на рекламу. Пам'ятайте про те, що під час спадів не тільки розоряється велика кількість підприємців, але й з'являється малу кількість мільйонерів. Вони виростають з числа тих, хто вчасно побачив не помічену іншими можливість розвитку і скористався нею.

Зверніть свій погляд на нові ринки. Бо під час спаду часто відбувається зміщення цільової аудиторії. Якщо Ваша аудиторія оновилася - це чудово! До лав її представників влилося велика кількість нових потенційних клієнтів, приголомшливих своїми товстими гаманцями!

На закінчення хочу Вам сказати ось що. Якщо у Вашій сфері намітився і розвивається спад підприємницької активності, це зовсім не означає, що Вам необхідно приймати в ньому участь.

Дивіться також


12 декабря 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Силуети на асфальті - нове слово в рекламі

Дивно, що світла думка, перетворити чищення вулиць на джерело додаткового доходу, прийшла в голову не нашим доблесним працівникам

View

Вечірня культурно-просвітницька школа для постояльців готелю

Негативний вплив економічної кризи відчули на собі багато компаній у різних сферах бізнесу. Але все ж

View

Прикраси для саду

Не думаю, що хтось вважатиме виготовлення або просто перепродаж прикрас для саду оригінальною ідеєю.Але дозвольте мені продемонструвати

View

Спорт і благодійництво: як заробити на посередництві

Марафон та інші змагання вже давно використовуються в якості заходів для збору коштів на благодійність. Однак кількість учасників таких заходів не

View

Бізнес в Англії

Мати власний, і до того ж успішний бізнес в Англії досить складно, але престижно.Ви повинні добре знати цю країну, щоб

View

Спа-салон для зайнятих мам

Іноді одне невелика зміна в концепції закладу здатне значно підвищити шанси на успіх. Мама-підприємець Ван Оен відкрила свій спа-салон для

View

23 Секрету - Виграти Тендер

Якщо подумати про це, то головне завдання - уміння піднести матеріал і зацікавити клієнта.Важливо визначити, хто ваші клієнти

View

3D друкована взуття: кросівки з принтера

Представляємо вашій увазі інноваційне еластичне волокно - Filaflex. Завдяки винаходу саме цих ниток - кожен любитель кросівок-снікери тепер може

View