Створюємо бізнес з розведення та продажу риби

Більшість наших співгромадян люблять на вихідних вибратися на риболовлю і посивіти з вудкою біля озера. Рибалки, часто розглядають свою діяльність як хобі, і дуже рідко перетворюють її на перспективний бізнес. Так, наприклад, озера України і Росії ідеально підходять для безлічі популярних сортів риби.

Звичайно ж, почати такий бізнес можна тільки після отримання ліцензії, яка дає вам право користуватися водними ресурсами. При отриманні ліцензії підприємець повинен підтримувати водойму в належному стані, прибирати, проводити меліорацію і регулярне зариблення. Але для того щоб ваше водоймище вважався офіційно зариблення вам потрібно отримати ряд документів, серед яких і науково-біологічне обгрунтування.


Воно розробляється спеціальними фірмами, які проводять аналіз води та ін параметрів і дають дозвіл на таку діяльність.

ozero

Для того щоб здійснювати продаж риби, потрібно бути зареєстрованим як підприємець. На ці дозвільні документи вам знадобиться витратити близько $ 250.

Процедура отримання водойми

На даний момент існує два варіанти отримання озера чи ставка:

1.) Взяти його в оренду в держави. Цей варіант співпраці, занадто складний. Наприклад, для того щоб оформити всі необхідні документи, вам буде потрібно витратити близько року, а то й більше. Незважаючи на це і на підписані при цьому документи вас можуть попросити піти у будь-який момент, оскільки це все-таки оренда. Погодьтеся не надто райдужна перспектива. За оформлення документів і підтримання водойм у належному стані відповідає Державне агентство водних ресурсів України. Процес зариблення, догляду за територією, вилову риби, також регулюється цією організацією.

2.) Створення штучного водоймища (озера чи ставка). У цьому випадку вам потребуються величезні фінансові вкладення на старті бізнесу, але їх ви зможете відбити з лишком всього за кілька років. Плюс до всього ви збережете нерви і час на реєстрацію документів. А також будете повноправними господарями свого бізнесу.

 Трохи статистики

Якщо розглядати оптимальний розмір озера для розведення риби на продаж, то тут можна назвати діапазон 15га - 100га. У середньому на 1гектар водойми запускають близько 200 кг малька. Якщо розглядати карповідние типи риб, то при запуску 15 тонн за 3 - 4 роки ви отримаєте 150тонн.

Плюс до всього, такі види відкладають ікру після трьох років після зариблення, і від цього можна отримати величезну кількість малька, що скоротить витрати на його постійну покупку. Для того щоб отримати рентабельність в районі 20%, потрібно зробити інвестиції в розмірі $ 1000 - $ 1500на 1 га.

karpКілька слів про найбільш популярною рибі, які наші співвітчизники купують на ринках, а саме про коропа. Тут варто відзначити, що в середньому тонна малька коштує $ 900 - $ 1100. Але цей тип риб дуже чутливий до температури води. У холодну пору року він практично не зростає. Безсумнівним плюсом при розведенні коропа є те, що він не примхливий до їжі, і звичайно ж добре набирає вагу.

Досвідчені фахівці в цій сфері радять купувати дворічний мальок, оскільки його в щонайменше поїдають хижаки. У разі купівлі однорічних риб, ви ризикуєте втратити близько 20% - 25% від запущеного обсягу.

Чому ж варто все-таки запускати хижу рибу? Вона в першу чергу чистить ваше озеро від непотрібної вам дрібної риби, яка його засмічує - обклеювання, верховодки і пр.

Взагалі в Україні можна вирощувати рибу різних видів: товстолоба, білого амура, карася, судака, щуку та інші.

Так для оптимального зариблення озера розміром 25га в середньому вам буде потрібно - близько 35 - 40 тис.. мальків коропа, 5 - 9 тис. товстолоба і близько 3 - 4 тис. білого амура.

До речі, вартість малька залежить і від сезону, так восени ви зможете купити його на 30% - 40% дешевше, ніж навесні, в пік сезону.

Рентабельність бізнесу

Ми зробимо приблизний розрахунок. Так собівартість кілограма вирощеного коропа - $ 1 - $ 1.5. Оптовики скуповують цей вид риби по $ 1,9 - $ 2. У такому випадку з кілограма риби ви отримаєте близько $ 0,5 - $ 1. Рентабельність у цьому випадку становить 50% - 100%.

Якщо ви будете самі реалізовувати свою продукцію на ринках або в магазинах, то ціна її зросте до $ 3 - $ 3,5. У такому випадку чистий заробіток складе близько $ 2.

Якщо говорити про рентабельність осетрових типів риб, то вона трохи менше і становить близько 20% - 35%. Але як стверджують фахівці, ця ніша зайнята в Україні всього на 35%. Тобто є перспективним напрямком для молодих підприємців. Так собівартість такого типу риби близько $ 5 - $ 6. А продажна ціна в районі - 15. Тут варто враховувати і значні витрати на годівлю та доглядом ха цим типом.

Технології вирощування

Для того щоб грамотно зарибнити водойму вам, на перших порах бажаніше всього порадитися з професіоналом, який підбере оптимальні пропорції різних сортів малька, а також, дасть пораду стосовно годівлі.

Отже, в цій сфері діяльності розрізняють три технології вирощування риби:

 • екстенсивна - у такому разі її розводять у ставках, природним способом;
 • напівінтенсивного - розведення Садковий методом;
 • інтенсивна - вирощують в спеціальних закритих ємностях.
 • Останній варіант є найбільш дорогим. Його використовують як раз для вирощування осетрових видів риби, при цьому застосовують комбікорму. У таких закритих ємностях, легше контролювати сам процес вирощування. Наприклад, захистити малюків від хижаків, або ж при наявність декількох ємностей, в разі виникнення хвороб, ви зможете убезпечити свій бізнес від серйозних втрат.

  У наш час найбільш популярними є перші два види технології. По-перше, розтрати на корм практично відсутні. Рентабельність повністю природного вирощування близько 10% - 15%. При Садковий розведенні вона становить близько 20% - 25%.

  Що щодо корму?

  Серйозні підприємці, у яких дуже великі площі водойм економлять за рахунок того, що їх риба харчується тим, що є у водоймах. Якщо ж озеро не велике, то без корму вам не обійтися. В іншому випадку ви ризикуєте залишитися без прибутку. Наприклад, якщо на ділянці природним способом ви зможете зібрати близько 4 - 5 тонн риби, то при підгодівлі це число зросте в кілька разів 13 - 16 тонн.

  Середня вартість тонни корму - близько $ 125.

  Альтернативний метод заробітку

  file000511225703Крім розведення риби ви можете надавати послугу платної рибалки. Вартість одного відвідування в середньому $ 4 до $ 7. Як правило, існують певні правила, яких потрібно дотримуватись вашим клієнтам:

 • рибу менше певного розміру випускати;
 • за одне відвідування можна виловити не більш 4кг риби.
 • Якщо ви розробить інфраструктуру: будиночок з кухнею для приготування юшки або смаження улову. Можливість взяти в оренду вудку або купити приналежності, можливо, якщо місце популярне, то невеликий магазинчик.

  Цей додатковий бізнес дозволить вам постійно бути на плаву. Якщо все правильно побудувати, то ви зможете вийти на стабільний щомісячний дохід.

  Дивіться також


  12 декабря 2019 года

  Юридична контора пропонує експрес-вікна для швидкого обслуговування автолюбителів

  За кордоном експрес-вікна для швидкого обслуговування автолюбителів користуються величезною популярністю.

  Незвичайна бізнес-ідея: Затички для носа

  Pit Stopper - носові затички на випадок застуди

  Креативна реклама чоловічого салону в Амстердамі

  У своїй книзі «Огілві про рекламу» гуру рекламної індустрії

  Рекламний банер А може суммка

  У західному світі, з його увагою

  Можливо Вас зацікавить

  Соціальна ідея: Сайт знайомств для смертельно хворих

  Till-Death-Do-Us-Part.com - новий цікавий ресурс, з якоїсь романтичної ідей, який і відкрився 14 лютого - в день Святого

  View

  Будинки-нори

  Здавалося, що нового і незвичайного ще можна придумати в сфері дизайну та будівництва будинків - чіткі лінії,

  View

  Бізнесмени на службі у держави

  Компанія Fuce Corps, офіс якої знаходиться в Сан-Франциско, наймає на державну службу підприємців зі стажем для проведення спільно з губернаторами,

  View

  Практичні рекомендації щодо створення бізнес плану створення сайту

  Сайт для бізнесу буде ефективно працювати і давати гарантований прибуток тільки в тому випадку, якщо Замовник розглядає

  View

  Бізнес на порятунок відносин

  Ідей бізнесу, пов'язаних з міжособистісними відносинами, дуже багато. І вони дійсно мають місце бути, адже стосунки між чоловіком і

  View

  інтернет магазину одягу

  Ринок одягу характеризується високою прибутковістю.Високий рівень попиту, такий же рівень купівельної активності, гнучка і своєчасна реакція ринку на

  View

  Універсальний спальний мішок для будь-яких погодних умов

  Це не спальний мішок, а ціла... Спальна Система-ось як бізнесмени вміють себе називати, щоб у споживача їх

  View

  Мобільний додаток для шопінгу

  Ось тепер-то вже точно ми з вами - Долі не раз шепнём - «мерсі, BeauCoo!» «BeauCoo», так називається

  View