Логотип товарний знак


Яку роль перше виконує логотип? Чи можна вдало розвиватися без власного логотипу? Які приклади роботи над логотипами ми бачимо навколо, завдяки чому логотип почне працювати на вашу компанію? Це - ті самі питання, які приходять в голову в першу чергу, коли хто-небудь заговорює про логотипах.

Різноманітність логотипів дуже велике, можна почати як мінімум з логотипів компаній-гігантів. Кількість їх і зовсім не піддається ніякому численню - їх багато і багато тисяч, а в міжнародному порядку можна, дуже можливо, нарахувати вже й мільйонний порядок. Так для чого ж вони в першу чергу потрібні?

Головна і перша роль логотипу для більшої частини інноваційних компаній - саме ідентифікація компанії, графічне зображення марки.


Всі ми пам'ятаємо такі відомі приклади логотипів як фірмові знаки McDonald's, Apple, Nike. Таким чином компанія позначає себе на ринку, робить себе впізнаваною. У разі, якщо бізнес іде вдало і лояльність клієнтів тільки зростає, логотип стає сильним засобом для того, щоб сформувати сприятливе ставлення у всьому суспільстві до цієї компанії. В якості прикладів можна навести ту ж Еппл Компьютерс або компанію Sony.

Друга функція логічним чином випливає з першого. Логотип, який відома компанія наносить на свою продукцію, майже відразу ж починає асоціюватися у клієнтів з відмінною якістю. Саме з цієї причини згадані Sony і Apple можуть продавати, приміром, ноутбуки, які в 1.5-2 рази дорожче продукції конкурентів. У даному легко переконатися, зайшовши в кожній комп'ютерний магазин - магнетичний вплив відомих марок настільки велике, що люди готові платити за якість - і за бренд.

Говорячи про бренд, варто відзначити, що це поняття куди більш непросте, ніж просто логотип або торгова марка. Бренд включає в себе чимало різних складових, причому тут грає роль і історія компанії, її імідж в очах різних соціальних груп, багато інше. В мети даної статті не входить докладний розбір всіх маркетингових тонкощів, з цієї причини повернемося назад, до розробки логотипу.

Торговельний знак - поняття швидше юридична. Російське законодавство не знає понять «логотип» або «торгова марка» і оперує термінами «торговий знак» і «знак обслуговування». Саме так певні об'єкти можуть ставати об'єктами правової охорони після реєстрації у відповідному реєстрі. Реєстрація торгового знаку (під яким ми можемо мати на увазі включаючи і логотип) є тільки важливим етапом у розробці логотипу для компанії, яка прагне отримати відмінну популярність, ж це дозволяє застрахуватися від випадків недобросовісної конкуренції.

При реєстрації торгового знака проводиться звірення представленого зразка зі знаками, що знаходяться в реєстрі, виноситься висновок про можливість прірегістріровать цей торговий знак (марку, логотип) в якості індивідуального позначення компанії або продукції. Критерій досить простий - знак не повинен співпадати з жодним іншим до ступеня змішування. Як проводиться процедура оформлення документів при реєстрації товарного знака, можна докладніше прочитати в статті про реєстрацію товарного знаку.

При наявності висновку про придатність логотипу до реєстрації можна переходити від ескізних, перших начерків до створення графічних об'єктів. Кілька тобто чинників, які зможуть визначити, як успішний буде проект по запуску логотипу в життя.

Перше - логотип повинен бути продуманий. Не настільки вже важливо навіть, чи буде це абстрактний або конкретний образ, але між назвою компанії, суттю її діяльності та логотипом повинна існувати смислова зв'язок. Умова прямої асоціації зі сферою діяльності (у разі, якщо пригадати горезвісну компанію Еппл) обов'язковим не є, все ж відмінно уявити себе на місці легкого перехожого, який, наприклад, зайшов в магазин або побачив рекламу Вашої компанії. У випадку, якщо логотип готовий розповісти йому про компанію щось приємне - відмінно; у випадку, якщо залишився незрозумілим значком - його створення невиправдано.

Друге - логотип не повинен бути дуже складний. Це знак, а зовсім не картина маслом в мініатюрі. Створюючи щось, обплутане лініями і плямами різних кольорів, Ви ризикуєте втратити спільно з лаконічністю і виразність знака. Кожна буква або, скажімо, знак оклику прочитати моментально, а ось гербові візерунки можуть і не прочитала зовсім. Та й відтворення логотипу легких форм стає набагато легше. Ж де звичайно розміщуються логотипи - на різного роду друкованої продукції, канцелярії, текстилі, фірмової продукції. А це зазвичай означає малу площу і навіть зрідка чорно-білий друк. Так що працюючи над у всіх відносинах відмінним логотипом, будьте скромніші, незважаючи на всі доступні технології. Життя показує, що мінімалізм в символіці практично по житті виявляється вдаліше, ніж творіння під непомірні апетити.

Третє - вже етап, наступний безпосередньо за створенням дизайну для Вашого знака та його реєстрацією. Як застосовувати логотип? Чи повинен він, схожа макдональдсовскому, відтворюватися де тільки можна або його слід застосовувати під максимально важливі завдання? Зрідка важливо також дати відмінний старт в життя - прикладом тому може стати торішня акція компанії МТС із зображенням білого «яйця» на червоному тлі. Завдяки тому, що реклама з даними зображенням, не набридаючи людям сторонніми повідомленнями, чимало часу порушувала цікавість у немаленького кількості народу, ребрендинг компанії вдався - і тепер її знають під новим логотипом.

Дивіться також


26 июня 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Особливості колективу

Подібно людям, групи відрізняються за зовнішнім виглядом і рисам характеру, але мають спільні потреби.До півночі ми всі починаємо відчувати

View

Салон краси

Хоч і дорікають салонний бізнес в тому, що багато салонів краси схожі один на одного як «двоє зі скриньки,

View

Соціальна гра для дітей в лікарняному ізоляторі

У Нідерландах придумали чудову ігрову панель на магнітах - яка дозволяє дітям, які лежать в ізоляторі-боксі, спілкуватися і грати з

View

Тканина власного дизайну

Ринок уже побачив підвищений попит на колективний дизайн. Споживачі вже показали свою високу зацікавленість у розробці власного

View

Самозаправляющаяся ліжко

Є думка, що всі геніальні людські винаходи виникли завдяки властивій людям ліні. Тобто лінь - це

View

Пиво для гомосексуалістів

Невелика пивоварня Minerva з Мексики вивела на ринок новий пивний бренд Salamandra і Purple Hand, який позиціонується як пиво для гомосексуалістів.

View

Ресторан-гніздо

У свій колекції ідей ми не раз описували оригінальні ідеї в сфері громадського харчування, багато з яких

View

Ісламський досвід управління бізнесом

Здавалося б високорозвинений Захід, домінує в економічних відносинах, в нових управлінських технологіях, стратегіях і схемах роботи.Вони

View