Мобільний додаток, що перетворює телефон в 3D-сканер

Десять років пішло на те, щоб більшість людей відмовилися від використання традиційних фотокамер. Тепер вони роблять фотографії за допомогою своїх мобільних телефонів. Але хто знає, можливо, через деякий час така ж доля спіткає і 3D-сканери.

Розробники з компанії ETH Zurich створили спеціальний мобільний додаток для 3D-сканування, працює на пристроях з платформою Android. Працювати з програмою дуже просто: потрібно відкрити його, навести камеру телефону на об'єкт сканування і пересувати телефон навколо об'єкта, дотримуючись вказівок на екрані. Програмне забезпечення тим часом автоматично робить кілька фотографій, вибудовуючи геометрію об'єкта, розставляючи крапки і вбудовуючи елементи зі звичайних 2D-зображень в об'ємну фігуру.


Створення тривимірних об'єктів з декількох фотографій - далеко не нова ідея. За таким принципом працюють багато художники і дизайнери. Однак головна перевага і новизна технології ETH Zurich полягає в тому, що користувачі можуть створювати 3D-зображення об'єкту безпосередньо на місці його розташування шляхом наведення на нього камери телефону. І для цього вже не потрібно ні наявності спеціального обладнання та програм, ні особливих навичок і умінь. Завдяки такій простоті і доступності об'ємні фотографії можуть незабаром витіснити звичайні в Instagram.

Весь процес побудови моделі відбувається у режимі реального часу на телефоні, він відображається на всіх етапах прямо на екрані. Таким чином, користувач відразу бачить, з якого кута потрібно зробити додаткові знімки для створення карти. І якщо вірити демо-ролику розробників програми, то кінцевий результат виявляється досить непоганим за якістю. Автори проекту використовують комбінацію різних прийомів для досягнення високої точності: візуальне розпізнавання геометрії об'єкту, а також розуміння того, як розташування камери змінюється по відношенню до об'єкта, за допомогою даних, одержуваних з акселерометра/гіроскопа телефону.

Втім, всі ці нюанси мало цікавлять самих користувачів. Найголовніше, що тепер кожна людина з будь-якого куточка світу може відобразити будь-яку побачену текстуру або форму. Технології, подібні ETH Zurich, дають змогу в майбутньому створити 3D-зображення будь-якого місця, як у випадку з Google Streetview, або предмета. А також, цілком можливо, вона стане справжньою знахідкою для поціновувачів та любителів фотографувати себе на телефон.

Розробники нового додатка розраховують вивести його на ринок в найближчому майбутньому - через півроку чи рік.

мобільний додаток для 3D-скануванняДивіться також


29 января 2020 года

Можливо Вас зацікавить

Мобільний додаток перетворює домашній телевізор в картину

Трансляція по спеціальному телеканалу - шедеврів світового мистецтва називається у нас в Росії - телеканал «Культура». А от за межами Росії

View

Чарівний світ Гарі Поттера

Навряд чи хтось сьогодні не знайомий з головним героєм серії романів англійської письменниці Дж. К. Роулінг

View

Одкровення бізнесменів про те що чекає стартаперів на початку шляху

У багатьох людей, які розпочинають свій бізнес, присутній в голові ідея змінити світ.І часто багато з них мають

View

Наколінні роликові ковзани

Ні, ця бізнес ідея не з області «робити нічого, що б винайти для розваги?», Як може здатися

View

Лідер є в кожному

Здрастуй, шановний відвідувач сайту BusinessIdei.com!Не так давно мені потрапила до рук книга Сета Годіна «Лідер є в

View

Дитяча гра в стилі Тамагочі: «Вирости хлібну закваску»

На ринок вийшла унікальна дитяча гра, такого ще не було. Почнемо з того, що задамо вам запитання: Чи

View

Особистий шопінг-консультант

My Shape - це онлайн фешен - і шопінг-консультант, який підкаже вам який одяг вам підійде і допоможе вам її

View

Сукні-трансформери

Тренд «100-в-1» не втрачає своєї актуальності. У минулому році найбільш вдалим прикладом цієї тенденції у фешн-індустрії стала перша колекція взуття

View