Мобільний додаток, що перетворює телефон в 3D-сканер

Десять років пішло на те, щоб більшість людей відмовилися від використання традиційних фотокамер. Тепер вони роблять фотографії за допомогою своїх мобільних телефонів. Але хто знає, можливо, через деякий час така ж доля спіткає і 3D-сканери.

Розробники з компанії ETH Zurich створили спеціальний мобільний додаток для 3D-сканування, працює на пристроях з платформою Android. Працювати з програмою дуже просто: потрібно відкрити його, навести камеру телефону на об'єкт сканування і пересувати телефон навколо об'єкта, дотримуючись вказівок на екрані. Програмне забезпечення тим часом автоматично робить кілька фотографій, вибудовуючи геометрію об'єкта, розставляючи крапки і вбудовуючи елементи зі звичайних 2D-зображень в об'ємну фігуру.


Створення тривимірних об'єктів з декількох фотографій - далеко не нова ідея. За таким принципом працюють багато художники і дизайнери. Однак головна перевага і новизна технології ETH Zurich полягає в тому, що користувачі можуть створювати 3D-зображення об'єкту безпосередньо на місці його розташування шляхом наведення на нього камери телефону. І для цього вже не потрібно ні наявності спеціального обладнання та програм, ні особливих навичок і умінь. Завдяки такій простоті і доступності об'ємні фотографії можуть незабаром витіснити звичайні в Instagram.

Весь процес побудови моделі відбувається у режимі реального часу на телефоні, він відображається на всіх етапах прямо на екрані. Таким чином, користувач відразу бачить, з якого кута потрібно зробити додаткові знімки для створення карти. І якщо вірити демо-ролику розробників програми, то кінцевий результат виявляється досить непоганим за якістю. Автори проекту використовують комбінацію різних прийомів для досягнення високої точності: візуальне розпізнавання геометрії об'єкту, а також розуміння того, як розташування камери змінюється по відношенню до об'єкта, за допомогою даних, одержуваних з акселерометра/гіроскопа телефону.

Втім, всі ці нюанси мало цікавлять самих користувачів. Найголовніше, що тепер кожна людина з будь-якого куточка світу може відобразити будь-яку побачену текстуру або форму. Технології, подібні ETH Zurich, дають змогу в майбутньому створити 3D-зображення будь-якого місця, як у випадку з Google Streetview, або предмета. А також, цілком можливо, вона стане справжньою знахідкою для поціновувачів та любителів фотографувати себе на телефон.

Розробники нового додатка розраховують вивести його на ринок в найближчому майбутньому - через півроку чи рік.

мобільний додаток для 3D-скануванняДивіться також


23 августа 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Ідея бізнесу - продаж відео інструкцій

У деяких випадках людям для пояснення необхідно більше, ніж просто покрокова інструкція по виконанню того чи іншого дії, їм

View

Ресторан, який «краде» рецепти

В умовах економічної кризи, коли споживачі економлять на всьому, компанії стурбовані тим, як запропонувати своїм клієнтам оптимальне поєднання ціни та якості,

View

Біометрична флешка, яка нагадає вам всі паролі

Ну, нарешті, винайдена флешка (під торговою назвою myIDkey), яка показує вам всі ваші таємні паролі, запитавши у

View

Пиво для гомосексуалістів

Невелика пивоварня Minerva з Мексики вивела на ринок новий пивний бренд Salamandra і Purple Hand, який позиціонується як пиво для гомосексуалістів.

View

Незвичайна колекція жіночого спортивного одягу від Nike і японської художниці

Виробник спортивного одягу та аксесуарів під брендом Nike оголосив про створення ексклюзивної колекції жіночого спортивного одягу NTM-Magical Kaleidoscope («Магічний

View

Вишивка

Описуваний вид бізнесу підійде для жінки, схильної до рукоділля, шиття і "товаришують" з комп'ютером, в

View

3 Прості ідеї великого бізнесу

В черговий раз переконуюся, що більшість ідей лежить на поверхні. Взяти хоча б ці тимчасові татуювання на

View

Ahmad Tea відроджує традицію літературних чаювань

Виробник чаю під брендом Ahmad Tea проводить у Москві незвичайну маркетингову кампанію. Спільно з Британською радою та Російської Державної Бібліотекою

View