Техніка креативності "Творчий вівтар"

Метафорично творчість можна уподібнити водам річки, потоку. Щоб творчість давалося легко, його, як цю метафоричну річку, потрібно ввести в русло. Цим руслом служать маленькі обряди. Підпорядковуючи себе створеному для себе ж самого приємному і регулярного розпорядком, Ви виробляєте у себе навик, рефлекс, звичку. Це дозволяє економити масу сил, роблячи багато не вартих уваги речей на автопілоті. Це ж і дозволяє зосередитися, звичайно, на самому главном.Еслі творчі сили не ввести в русло, то відбудеться те, що зазвичай відбувається в природі з річкою (водою), яка розмиває свої береги і затоплює великі площі. Води як такої не залишається - русло пересихає. Цінна волога йде в пісок, і ми констатуємо: був талант, та весь кудись подівся.


Може бути й інша ситуація: розлилася річка, затоплює землі навколо, перетворюючи їх на болото. У житті ця метафора обертається тим, що творчий "раж" ми вихлюпується на життя навколо себе, на відносини з близькими, на повсякденність. Звідси і результат: знервований, взвинченное стан протягом дня, запій, істерика, а творчості немає. Річка, що втратила русло і Заболоття всю територію навколо себе, перестала бути річкою - зникла.

Врятувати від цього може тільки укріплення берегів, штучне будівництво рукотворного русла, тобто, вище означені нами РИТУАЛИ. Творчі ритуали, обряди.

Перший такий ритуал: виділення собі певного часу доби, коли Ви будете займатися тільки своєю творчістю і більше нічим іншим. Нічого страшного, якщо скажемо, відведений годину Ви просидите на стільці, споглядаючи відточені олівці. Головне - слухняність. Головне - ритуал. Головне, що цей годину - Ваш. З часом, Ви наповніть його і творчою роботою. Важливо не впадати у відчай, що Ви нічого так і не "народили", особливо не варто чекати геніальних осяянь. Просто це той час, який Ви як "роботодавець для самого себе" змушуєте себе ж відвідувати творчий офіс. Без прогулів і без запізнень!

Другий такий ритуал. Виділення собі певного місця в будинку, в офісі, де Ви будете займатися своєю творчістю. Це може бути крихітний куточок. Але там повинні лежати, висіти, прикріплені до стіни ті кілька надихаючих Вас предметів і малюнків, споглядання яких буде наповнювати Вас радістю і давати позитивний настрій. Почніть зі свого робочого столу, перейдіть потім до свого кабінету і, нарешті, змініть весь свій офіс! Ось тоді слідом за цим зміниться і Ваш бізнес - він принесе Вам більший урожай і більші плоди!

Третій такий ритуал, він знову пов'язаний з часом. Тільки тепер Вам потрібно навчитися виділяти для себе вже не годинник, а дні. Точніше, кілька годин певного дня на тижні, коли Ви будете вирушати на прогулянку, заради спілкування з Природою. Для цього не обов'язково їхати далеко в ліс, гай (хоча варто). Можна вийти в звичайний міський сквер, але тільки дивитися там немає на людей, їх одяг і їх телефони, а на Природу.

Якщо ж Ви вже й так живете біля гаю і звикли часто по ній гуляти, то все одно: ці кілька годин спілкування з Природою Вам необхідні нітрохи не менше за інших людей, жителів кам'яних джунглів. Ті кілька годин, які Ви будете спілкуватися з Природою, просто повинні проходити в більш інтенсивному режимі. Гуляючи по гаю, Ви навряд чи взагалі усвідомлюєте те, що Ви гуляєте по гаю, що Ви серед дерев і голої землі. Ваше око замилен ще більше, ніж око типового міського жителя. Значить, і роботи у Вас буде дещо більше. Взагалі, третій ритуал увазі те, що, виходячи з дому, ми повинні навчитися помічати прекрасне, створене НЕ руками людини і вчитися милуватися цим, споглядаючи Красу.

Так, створивши собі творчий вівтар з трьох частин, ви створите собі і позитивний розпорядок. Дуже скоро нові здорові звички витіснять старі негативні. Ви будете прокидатися щоранку з посмішкою і поспішати назустріч новому дню, бо будете знати, що Вас чекають об'єктивно радісні речі - речі, які Ви створили для себе своїми руками: Година творчості, День Прогулянки на повітрі, Затишний Куточок Мрійника, куди потрібно терміново доклеїти один абсолютно прекрасний малюнок.

Коли Ви зробите щось особисто для себе і переконайтеся, як це ПРАЦЮЄ, подумайте і про інші - про ваших однодумців, про Ваших співробітників, особливо якщо Ви - шеф, начальник.

Нехай Ваш кабінет (або офіс) перетворяться. Створіть там творчу, невимушену атмосферу - атмосферу свободи, ігри та розкутості. Так Ваші співробітники перестануть бути закомплексованими і почнуть працювати набагато краще. Заведіть у себе зручну м'які меблі з яскравою оббивкою, повісьте на стіни дошки для малювання та різнокольорові маркери до них. Заведіть квіти, золотих рибок, прикрасьте стіни вишивками і дитячими малюнками. Поставте пісочницю для пісочної терапії або улюблену офісну іграшку - настільний японський сад каменів. Принесіть в офіс іграшки та настільні ігри - шахи, наприклад. Нехай чоловіки згадають, що колись вміли грати в цю гру. Не страшно, якщо ваш кабінет буде чимось нагадувати дитячий сад. Це єдине місце, де колись Ви цілий день займалися чистим творчістю - чому б не повторити цей досвід, особливо, якщо Вам і Вашим співробітникам не вистачає творчих ідей і неказённой атмосфери? Найчастіше проводите свої планерки на природі, влаштовуйте командні ігри та змагання на відкритому повітрі.

І не бійтеся того, що з першого разу у людей може нічого не вийти. До таких змін звикають поступово. Будьте терплячі і наполегливі - і Ви здивуєтеся отриманим результатам.

Так звичне для нас словосполучення "муки творчості" зміниться іншим словосполученням: "радість творчості" або просто: "Радість життя".

Дивіться також


09 апреля 2020 года

Можливо Вас зацікавить

BMW пропонує пофантазувати

Компанія BMW Group спільно з Local Motors оголосила про новий конкурс під назвою Urban Driving Experience Challenge. Учасники

View

Навушник на одне вухо для велосипедистів

Коли Кевін Гольдштейн (Kevin Goldstein) 4 року почав їздити на велосипеді, він не слухав музику під час

View

Креативна рекламна кампанія підприємства молочної промисловості

У Чилі є великий гравець на ринку молочної промисловості - агропромисловий бренд під назвою Colun Light. І ось

View

Кафе для знайомств

Офісні працівники, які живуть в Нью-Йорку і у яких не вистачає часу ні на що, крім

View

Ідея бізнесу проти офісної крадіжки: Закривається контейнер для захисту продуктів від офісних крадіїв

Як виявляється, проблема офісної крадіжки продуктів в Америці стоїть дуже гостро. Згідно з даними дослідження, проведеним організацією TheLadders.com

View

Атракціон, що дозволяє побувати в невагомості

Американська компанія BRC Imagination Arts з Південної Каліфорнії запропонувала новий проект унікального атракціону, який дає можливість на цілих вісім

View

Ідеї заробітку взимку

Взимку дуже хочеться поїхати у відпустку або відвідати яку-небудь жарку країну.Але, крім розваг, взимку ще можна непогано заробити.Не упускайте

View

Кафе з котячою атмосферою

І ось в Англії з'явилося перше на Острові «кафе для котів». Ну а перше в світі

View