Техніка креативності "Порушуйте правила!"

Стереотипне мислення вбиває просування вперед, до своєї мети. Неписані «правила» часто відіграють роль бар'єрів, що перегороджують шлях. Ми маємо, звичайно, на увазі ті «правила», які є так званими «загальноприйнятими істинами», а не закони держави. Ось список тих «шаблонів», в результаті проходження яким люди, бізнесмени-початківці, зазвичай говорять «НІ» своїм зухвалим помислам і відкладають кроки, які важливо зробити саме зараз, не упускаючи дорогоцінний час.

  • 1. Хтось (навіть не дуже авторитетний в даній області) говорить нам «Це - нереально».

Іноді люди воліють прислухатися саме до таких голосам, від кого б вони не виходили. А все тому що, підсвідомо, ці люди мають негативний бачення світу і тому вірять тільки «поганому», пропускаючи все «хороше» повз слуху.


Але навіть якщо саме експерт каже нам: «Це - нереально!», Не варто поспішати «повертати назад». Не всі експерти - новатори. Можливо, цей експерт не стежить за трендами, за динамікою і воліє залишатися в минулому сторіччі? Не всі експерти також - чесні і, просто, доброзичливо налаштовані до людей. Багатьом приносить задоволення підрізати своїм колегам (і можливим конкурентам) крила.

І нарешті, якщо «це неможливо» в існуючій системі координат, просто поміняйте систему координат! Все, що неможливо в одному місці і за одних умов, стає можливим при інших умовах і в іншому місці. Подумайте про це.

  • 2. «Так не годиться»
  • 3. «У нас для цього недостатньо ...»
  • 4. Я це вже пробував, і в мене не вийшло

(2) Багато існуючі положення - застарівають. З часом застарівають ВСЕ існуючі положення і приписи. І тоді вони замінюються іншими, новими, більш адекватними існуючим положенням справ.

Хто ж їх замінює? Хто змушує колегії фахівців збиратися для того, щоб в спішному порядку переписувати статути, модернізувати правила? Ті самі новатори, які йдуть напролом. Світ змінюється «під» цих новаторів, світу просто не залишається нічого іншого. А ті, хто наляканий гаслом «Так не годиться!», Нікуди й ніколи не приходять. Можна звичайно намагатися творити в рамках існуючих обмежень ... А можна ламати ці перегородки, якщо вони стоять на шляху Вашої ідеї, Вашого самовираження.

Найцікавіше, що набагато більше енергії витрачається не тими, хто змушений «ламати перегородки» сформованих правил! Найбільше енергії витрачають ті, хто намагається примудритися втиснути свій проект в негідні для нього умови, створені обмеженнями.

Намагатися підлаштуватися під те, що Вам не підходить - надто енергозатратно і тому недоцільно.

У Радянському Союзі був період, коли естрадним артистам забороняли грати джаз. Але джаз був єдино можливою естрадною музикою того часу, джазом дихала планета ...

Багато естрадні виконавці пішли по інтенсивнішого шляхи: вони намагалися грати джаз, роблячи вигляд, що вони грають зовсім джаз, а щось інше. Намагалися примудритися і догодити дурному забороні. Ховали явний джаз під музичними наворотами, брехали. В результаті вони позбавили свою музику душі, себе - задоволення від роботи і здоров'я, глядача - задоволення від своєї музики.

А Леонід Утьосов пішов по іншому шляху. Незважаючи на заборону грати джаз, він ... грав джаз, дозволяючи вільно самовиражатися і собі, і своєму колективу. І тому він прожив щасливе життя, а кожна його пісня була шлягером протягом 30 - 40 років історії нашої естради.

(3) Немає коштів? Цей стереотип - один з найбільш шкідливих. Апетит приходить під час їжі. А кошти на завершення проекту приходять під час роботи над проектом! Іноді буває досить просто почати працювати над реалізацією свого задуму, як тут же з'являються всі відсутні ресурси - фінансові, людські (кадрові), творчі (натхнення) ... Нічого не з'являється тільки у того, хто нічого не робить.

(4) Те, що Ви «вже колись пробували і у Вас не вийшло» ніколи не означає для успішної людини, що «тому явно треба припинити спроби діяти в цьому напрямку»! Цей шаблон відображає навички мислення неуспішних людей. Успішні люди пробують (не ображений на долю і справа, в якій вони намагаються досягти успіху) стільки разів, скільки потрібно для просування вперед.

І, нарешті, останнє - найважливіше.

Вище йшлося про тих правилах, які циркулюють в нашому суспільстві, про правила, придуманих ІНШИМИ людьми. Порушувати правила, придумані іншими, психологічно легко.

Але останнє, про що ми хочемо сказати: навчившись порушувати чужі правила, навчитеся потім так само порушувати і правила ВАШІ ВЛАСНІ!

Правила, які сформувалися у нас, на основі нашого ж досвіду, теж старіють і потребують переоцінки! Просто дозвольте собі зрозуміти, що Ви теж можете помилятися! І тоді порушувати свої «непорушні правила» Вам стане легко. Адже досвід (який підказав нам ці правила) це завжди - час минув, це - минуле. А обставини життя завжди змінюються, темп життя прискорюється, і те, що годилося для дня вчорашнього, може вже не відповідати реаліям цієї години.

Таким чином, випишіть собі на листочок чотири наведених вище твердження, додайте до них свої улюблені пунктики.

А тепер, як тільки Ви говорите собі «НІ», звіряйте сенс цих «НІ» з перерахованими вище фразами-вбивцями успішного бізнесмена і просто творчої людини.

Дивіться також


18 сентября 2019 года

Heineken пропонує познайомитися

Компанія-виробник пива Heineken є одним з

Сайт знайомств для некрасивих людей

У своїй Мегаколлекция бізнес ідей ми зібрали масу

Бездротова гарнітура рукавички з блютуз

- По телефону? - За грамофону! Людина з блютузом викликає у

Гадательное печиво з неприємним сюрпризом або подарунок кривдникові

Гадательное печиво з передбаченнями вельми популярно в американських покупців, які

Реклама в соціальних мережах благодійної організації Once Again

Некомерційна організація Once Again, розташована в

Можливо Вас зацікавить

Кулькова ручка зі спіральним стрижнем

Незважаючи на те, що комп'ютери, електронні записні книжки змінили уявлення про раніше звичних способах робити нотатки, тим не менш, в школах,

View

Тихі вечірки знайомств

Дана романтична ідея бізнесу Майкла Еллсберг лежить у сфері онлайн знайомств. Індустрія знайомств продовжує процвітати незважаючи на економічну

View

Техніка креативності "Творчий вівтар"

Метафорично творчість можна уподібнити водам річки, потоку. Щоб творчість давалося легко, його, як цю метафоричну річку, потрібно ввести

View

Робот для оцінки стану висотних будівель

Існує кілька різних способів оцінки технічного стану будівель і споруд, але всі вони вимагають чимало сил і

View

Ідеї технічних новинок: Гумова лялька з штучним інтелектом для довгих відносин

Гумові ляльки давно вже стали популярним сексуальним партнером сучасних чоловіків, позбавлених жіночої ласки. Американська компанія TrueCompanion вирішила вдосконалити їх, забезпечивши її

View

Трамвай-сауна

Щоб позбавити пасажирів громадського транспорту від стресу, який вони відчувають у поїздці, італійська транспортна компанія QC

View

Мобільний додаток перетворює домашній телевізор в картину

Трансляція по спеціальному телеканалу - шедеврів світового мистецтва називається у нас в Росії - телеканал «Культура». А от за межами Росії

View

Рекламні ідеї: Ефективний спосіб збору грошей на благодійність

Агентство Zapping з Мадрида розробив так звану «благодійну кампанію» для супермаркетів, мета якої привернути увагу до

View