Техніка креативності: Інкубатор ідей

Тит Кузьмич і Фрол Хомич

«Прийшов Федот додому - жутче самої смерті! Білий як крейда, обличчям занемел.

Сів біля вікна, в очах пелена».

Всім творчим людям знайома ця ситуація: проблема чекає свого вирішення, а вирішити її ми не в змозі. У нашому «розумному» голові ні однієї розумної думки.

Що з цього приводу кажуть росіяни народні казки? Правильно! «Ранок вечора мудріший»... Лягай-но ти спати, Іван-Царевич...

Поки добрий молодець спить, залишивши свою проблему, на сцену виходять чарівні помічники: Тит Кузьмич і Фрол Хомич. А до ранку - все готово, приймай, цар, роботу!

Насправді цими чарівними помічниками може придбати будь-який з нас, тому що живуть вони в місці, яке в термінології аналітичної психології Юнга називається Колективне Несвідоме.


Що таке звичайний людський розум? Я б порівняла його з комп'ютером, у якого крім іншої необхідної начинки є тільки вінчестер - хранитель пам'яті і потрібних даних.

Чи багато може розум, чий обсяг обмежений і кількістю гігабайт, і тим, що в нього поклали? Він може багато. Але як з'ясовується, в самий потрібний момент, до прискорбия його володаря - далеко не всі.

А що таке Колективне Несвідоме? А це віртуальна мережа типу Інтернет. В ній є набагато більше інформації. На відміну від цієї мережі Інтернет, в Колективному Несвідомому є ВСЕ.

Що таке розум творчої людини? Це комп'ютер, в якому крім необхідної начинки і вінчестера (жорсткого диска) є ще і... модем, за допомогою якого розум «виходить» в мережу, підключається до скарбниці архівів Колективного Несвідомого.

Але є одна хитрість. Краще всього зв'язок з Колективним несвідомим працює ночами, коли ми спимо, відпочиваємо. Коли наш денний розум вимкнений або працює у фоновому режимі.

Хоча... сама ніч тут ні при чому. Головне - відключитися від вирішення свого завдання, перестати довбати молотком в одне і те ж місце на стіні.

Підійде будь-яка релаксація - від навмисної (коли ми свідомо медитируем, використовуючи різні техніки) до природної релаксації, коли, наприклад, ми приймаємо ванну або бездумно спостерігаємо за рибками, плаваючими в акваріумі. Коли сидимо у вуличному кафе, коли їдемо у вагоні автобуса і розслаблено спостерігаємо за потоком пішоходів.

Ви наївно вважаєте, що в цей момент розум не працює над вирішенням Вашої задачі? Він працює! Головне, не сполохати його, не заважати йому, не рвати тонку зв'язок з Колективним Несвідомим.

Такі місця (кафе, автобус, ванна кімната) деякі називають «творчим інкубатором». Набагато корисніше проводити більшу частину життя саме за такими заняттями, замість того щоб битися головою об стіну, рвати на собі волосся, зображуючи страждання творчого пошуку.

Проте ж... Перш ніж поміщати «яйце» в інкубатор, потрібно мати це саме яйце... тобто треба мати саму проблему, інакше ми просто перетворимося в нудьгуючих нероб і творчої користі від сидіння в кафе буде нуль.

Тому перед тим, як починати цю веселу гру в хованки, Ви повинні дати чітку уявну установку, «попросити» своє несвідоме: «Шукай конкретне рішення! Дай конкретну відповідь!»

Приблизно як це робила Премудра дружина Федота-Стрільця: «Якщо чули наказ - виконуйте цю ж годину».

На що Ваша підсвідомість ласкаво відповість Вам: «Не звольте сумлеваться, чай, воно не в перший раз». Тільки Ви цих слів не почуєте...

Якщо описати цю техніку найкоротшим способом, то вона звучатиме так: «Хочете щоб складна задача була вирішена?

Займіться іншими справами!

Вона вирішиться сама, тільки без Вашого прискіпливого контролю і яке збиває з пантелику участі.

Ніхто не дасть Вам, однак точного прогнозу: скільки часу знадобиться для того, щоб відповідь була знайдена. Це залежить від багатьох факторів. Але той факт, що це працює, беззаперечний. Від Вас же потрібно не торсати, терпляче чекати, вірити і ... бути вдячним, коли відповідь чудесним чином спливає «з нізвідки». Інсайт, еврика, осяяння - скільки їх було у вас в житті? Записуйте кожен такий випадок, намагайтеся вивести закономірності, це допоможе Вам у вирішенні Ваших майбутніх завдань.

Дивіться також


09 апреля 2020 года

Новий спосіб реклами і просування мобільних додатків

Платформа під назвою Voxel - це

Їжа в їстівної упаковці: Париж і інші лідери тренда

Зробити контейнер для вуличної їжі-їстівним - це амбітне завдання всіх міських

Можливо Вас зацікавить

Браслети для друзів

У всіх школах (в якій би країні світу вони не перебували) можна спостерігати один стійкий тренд - школярки середніх і

View

Торговельні автомати будуть охороняти вулиці

Нові торгові автомати тепер не тільки збагачують свого власника, а й стежать за порядком на вулиці. Принаймні саме таким бачать майбутнє

View

Будинок з целофану

На виставці Home Delivery в Музеї Сучасного Мистецтва був представлений вельми оригінальний експонат - хата з

View

Історія успіху: ресурс про моду

Мода і краса - дві області, які не залишать байдужими жодну жінку. SheFinds - це інтернет проект, який пропонує

View

Кафе, яке лікує від наркозалежності

Нещодавно у Празі відкрилося незвичайне кафе, яке допомагає своїм відвідувачам позбутися наркозалежності. Називається це соціальне кафе Cafe Therapy. Спектр інструментів

View

Електроди-імплантанти сприяють схудненню

Вчені довели, що невелика кількість електрики сприяє схудненню. В Америці у восьми клініках цей досвід лікування огрядних пацієнтів був випробуваний.

View

Магазин, де платять кров'ю, а не грошима

Зрозуміло, в цьому магазинчику - Walking Dead Blood Store платять донорською кров'ю, зібраної нормальними медиками, так що все законно і пристойно.

View

Аль-Уалідія бен Талал Алсауд

Аль-Уалідія бен Талал Алсауд Принц, другий у світі найбагатший інвестор після Уорен Баффет (Warren Buffett), спить

View