Техніка креативності \"Карта думки (Карта розуму)\"

Карта розуму (думки) - це відомий інструмент творчості та техніка розвитку креативного мислення. Цю техніку викладають у багатьох вузах, особливо тим, хто отримує спеціальність, пов'язану з художньою творчістю.

Однак карта розуму настільки а) універсальна і б) продуктивна, що зараз вона пішла далеко за межі художніх академій наук.

Карта думки (mind map) це спосіб записати словами,замалювати почеркушкой, заклеїти колажем різні думки, які приходять в голову, але спосіб зробити це - нелінійно.

Іноді до старої думки хочеться повернутися, щоб продовжити її, розвинути. Але коли у Вас все записано строго по порядку (лінійно) в блокноті, то повернутися до старої думки вже не вийде: на тому аркуші немає місця для внесення нових записів, особливо якщо цих нових записів виходить багато.


Лінійне бачення світу, як і лінійні запису, нагадують автолюбителя, який їде по вузькій трасі і освітлює собі фарами маленький шматочок дороги попереду. Він не бачить всю дорогу, він не дивиться по сторонах, він бачить тільки малесенький шматочок дороги попереду і малесенький шматочок дороги позаду, в дзеркалі заднього виду.

Нелінійне бачення світу і завдань (Карта думки), пропонує такому автолюбителю перетворитися на, скажімо, парашутиста і побачити все той же світ, але вже з висоти пташиного польоту, як топографічну карту місцевості.

Карта допомагає прибрати «тунельний зір», коли Ви бачите перед собою лише потилицю йде попереду Вас.

Візьміть великий аркуш ватманской папери.

Основне правило складання такої карти - жодних правил.

В хаотичному порядку (у такому порядку, в якому вони поступають до Вас в голову) Ви наносите на цю картку всі свої думки, ідеї та завдання. Все, що Вас турбує. Всі проблеми, з якими Ви стикаєтесь. Малюєте відгалуження, з'єднуєте потрібні Вам ідеї стрілочками. Використовуєте кольорові олівці, фломастери, вирізані фрагменти картинок і журналів і фотографій.

Грубо кажучи, Ви робите пластиліновий мультфільм про своє життя. Ви можете також кріпити до своєї карті зображення Ваших проблем або справ, виліплені з пластиліну.

Ця карта часто і нагадує нам - колаж, шалену стінгазету. Тільки цю стінгазету можна вішати на стіну, так і розкладати на підлозі. Частіше ж зручніше саме розкладати її на підлозі. Тоді сидячи поруч і дивлячись на неї зверху вниз, Ви як якийсь Творець і Творець будете бачити пильно все те, що коїться у Вашому власному «королівстві».

Існують, однак, і способи «малювати» цю карту думки за допомогою комп'ютера. Наприклад, це робить за людину програма Mindjet MindManager Pro 6.

Деякі складають свої карти розуму, користуючись програмою Microsoft Office Visio 2007.

Але є люди, які вважають за краще все робити в живу, сприймаємо дотиком, своїми руками: використовуючи клей, ножиці, пластилін, дрібні іграшки, фрагменти природних матеріалів і вічний супутник творчої людини - набір кольорових олівців.

Карта розуму, коли Ви самі намалювали її, витративши на неї кілька годин (днів), починає проявляти дуже цікаву властивість - вона як би «вступає в діалог з людиною.

Карта розуму активізує невидимі і глибоко зберігаються пласти неявного знання, іншими словами, підсвідомість.

Неявні і не очевидні доти зв'язку між Вашими проблемами, ресурсами і людьми, що оточують Вас, раптом починають бути видно «як на долоні». Відразу знаходяться всі «відсутні докази», настає знаменитий «АГА!-ефект».

Карта розуму дає Вам право сказати: «Високо сиджу! Далеко дивлюся!»

Мапу розуму можна складати довго і копітко, а можна швидко і на коліні, на невеликому аркуші похідного блокнота. Вибір стратегії залежить від того, яку задачку Ви будете вирішувати: більш просту або більш об'ємну, що вимагає кропіткого пошуку таємних зв'язків між речами і явищами.

Але головне, що звичка виписувати свої ідеї смутними пропозиціями, текстом, в стовпчик, за параграфами йде назавжди, коли ви звикнете малювати все, що Вас в даний момент цікавить у вигляді наочного зображення, символічної карти.

Цей метод роботи зі своєю підсвідомістю також нагадує пісочну терапію.

Різниця між цими двома методами полягає лише в тому, що у випадку з картою розуму ми використовуємо не пісок, а аркуш білого паперу.

Дивіться також


23 августа 2019 года

Кредитна картка освоює функцію «Вам також може сподобатися...»

Нова розроблена в Америці система, існуюча в

Фотоапарат для ботаніків і садівників-любителів

Чудова, хипстерски оформлена іграшка - дуже дешева

Нанесення аплікацій і наклейок на одяг

Чим можна виділиться з натовпу, звичайно ж

Скалодром в офісі для стимуляції розумової діяльності

Що тільки не роблять представники сучасного

Можливо Вас зацікавить

Магазин безкоштовних пробників в Сан-Пауло

Попереднє тестування товарів перед покупкою стало досить популярним методом просування нового товару на ринку. Маркетологи великих компаній все

View

Генератор білого шуму або машина для сну

Незрозуміло, як деякі люди можуть спати з увімкненим телевізором. Звичайно, він відволікає, постійно хочеться дізнатися, що ж далі

View

Послуга для постійних клієнтів готелю: залиште багаж у нас

Готель під назвою - The Grand Hyatt Melbourne - придумав за допомогою своїх маркетологів нову привабливу послугу тільки

View

Вікно - очищувач повітря

Футуристичний дизайн майбутнього в жанрі «Екодім» поповнився ще одним новеньким оригінальним концептом: вікно Clear Window з наноматеріалу, яке

View

Бізнес-центр для жінок

У Дубаї скоро з'явиться офісна висотка виключно для жінок. Компанія Hydra Properties з Абу - Дабі вже закінчила риття котловану

View

Зубна щітка і додаток до смартфону: 2 в 1

На наших очах народжується досконалий новий тренд: мало тепер - просто писати з приводу і без додатка

View

Рекомендації складання бізнес-плану Розділи а

Складання бізнес-плану знадобиться вам тоді, коли виникне необхідність залучення зовнішніх джерел фінансування, в разі необхідності чіткого планування нового

View

Як війна з Кайзером породила паперові серветки

Більшість нових товарів виникає, коли людина звертає увагу на проблеми і намагається їх вирішити.Але іноді новинки

View