Техніка креативності \"Карта думки (Карта розуму)\"

Карта розуму (думки) - це відомий інструмент творчості та техніка розвитку креативного мислення. Цю техніку викладають у багатьох вузах, особливо тим, хто отримує спеціальність, пов'язану з художньою творчістю.

Однак карта розуму настільки а) універсальна і б) продуктивна, що зараз вона пішла далеко за межі художніх академій наук.

Карта думки (mind map) це спосіб записати словами,замалювати почеркушкой, заклеїти колажем різні думки, які приходять в голову, але спосіб зробити це - нелінійно.

Іноді до старої думки хочеться повернутися, щоб продовжити її, розвинути. Але коли у Вас все записано строго по порядку (лінійно) в блокноті, то повернутися до старої думки вже не вийде: на тому аркуші немає місця для внесення нових записів, особливо якщо цих нових записів виходить багато.


Лінійне бачення світу, як і лінійні запису, нагадують автолюбителя, який їде по вузькій трасі і освітлює собі фарами маленький шматочок дороги попереду. Він не бачить всю дорогу, він не дивиться по сторонах, він бачить тільки малесенький шматочок дороги попереду і малесенький шматочок дороги позаду, в дзеркалі заднього виду.

Нелінійне бачення світу і завдань (Карта думки), пропонує такому автолюбителю перетворитися на, скажімо, парашутиста і побачити все той же світ, але вже з висоти пташиного польоту, як топографічну карту місцевості.

Карта допомагає прибрати «тунельний зір», коли Ви бачите перед собою лише потилицю йде попереду Вас.

Візьміть великий аркуш ватманской папери.

Основне правило складання такої карти - жодних правил.

В хаотичному порядку (у такому порядку, в якому вони поступають до Вас в голову) Ви наносите на цю картку всі свої думки, ідеї та завдання. Все, що Вас турбує. Всі проблеми, з якими Ви стикаєтесь. Малюєте відгалуження, з'єднуєте потрібні Вам ідеї стрілочками. Використовуєте кольорові олівці, фломастери, вирізані фрагменти картинок і журналів і фотографій.

Грубо кажучи, Ви робите пластиліновий мультфільм про своє життя. Ви можете також кріпити до своєї карті зображення Ваших проблем або справ, виліплені з пластиліну.

Ця карта часто і нагадує нам - колаж, шалену стінгазету. Тільки цю стінгазету можна вішати на стіну, так і розкладати на підлозі. Частіше ж зручніше саме розкладати її на підлозі. Тоді сидячи поруч і дивлячись на неї зверху вниз, Ви як якийсь Творець і Творець будете бачити пильно все те, що коїться у Вашому власному «королівстві».

Існують, однак, і способи «малювати» цю карту думки за допомогою комп'ютера. Наприклад, це робить за людину програма Mindjet MindManager Pro 6.

Деякі складають свої карти розуму, користуючись програмою Microsoft Office Visio 2007.

Але є люди, які вважають за краще все робити в живу, сприймаємо дотиком, своїми руками: використовуючи клей, ножиці, пластилін, дрібні іграшки, фрагменти природних матеріалів і вічний супутник творчої людини - набір кольорових олівців.

Карта розуму, коли Ви самі намалювали її, витративши на неї кілька годин (днів), починає проявляти дуже цікаву властивість - вона як би «вступає в діалог з людиною.

Карта розуму активізує невидимі і глибоко зберігаються пласти неявного знання, іншими словами, підсвідомість.

Неявні і не очевидні доти зв'язку між Вашими проблемами, ресурсами і людьми, що оточують Вас, раптом починають бути видно «як на долоні». Відразу знаходяться всі «відсутні докази», настає знаменитий «АГА!-ефект».

Карта розуму дає Вам право сказати: «Високо сиджу! Далеко дивлюся!»

Мапу розуму можна складати довго і копітко, а можна швидко і на коліні, на невеликому аркуші похідного блокнота. Вибір стратегії залежить від того, яку задачку Ви будете вирішувати: більш просту або більш об'ємну, що вимагає кропіткого пошуку таємних зв'язків між речами і явищами.

Але головне, що звичка виписувати свої ідеї смутними пропозиціями, текстом, в стовпчик, за параграфами йде назавжди, коли ви звикнете малювати все, що Вас в даний момент цікавить у вигляді наочного зображення, символічної карти.

Цей метод роботи зі своєю підсвідомістю також нагадує пісочну терапію.

Різниця між цими двома методами полягає лише в тому, що у випадку з картою розуму ми використовуємо не пісок, а аркуш білого паперу.

Дивіться також


26 мая 2019 года

Кредитна картка освоює функцію «Вам також може сподобатися...»

Нова розроблена в Америці система, існуюча в

Фотоапарат для ботаніків і садівників-любителів

Чудова, хипстерски оформлена іграшка - дуже дешева

Нанесення аплікацій і наклейок на одяг

Чим можна виділиться з натовпу, звичайно ж

Скалодром в офісі для стимуляції розумової діяльності

Що тільки не роблять представники сучасного

Можливо Вас зацікавить

Що таке фондовий ринок

Фондовий ринок є ринком цінних паперів корпорацій. Величезне число цінних паперів, що випускаються урядами (іноземними, федеральним, штатів або місцевих

View

Бізнес по підписці: Відчуй смак малої батьківщини

Оригінальний бізнес за передплатою в США називається довго, але вірно, коли переведеш - PiecesofThere. Ті краї ... Пам'ятна подарункова коробка-посилка «Ті

View

Плавуча гідропоніка перетворює прибережну морську зону в веганскую ферму

Ах, що це рухається там по річці? Як що? Плавуча гидропонічна теплиця для веганів - SEALEAF. Їх

View

Їстівні QR-коди і сучасні стандарти еко-ресторанів

Рибний ресторан під назвою Harney Sushi, який перебуває з точки зору політичної географії в Сан-Дієго, Каліфорнія, а з

View

Настільна гра Facebook

Цю настільну гру для «реальних друзів» (осіб, які регулярно збираються разом «в реалі») придумав графічний дизайнер по

View

Роздільний збір сміття

або Екологічний бізнес в Африці: досвід малого підприємництва. Діана Монжа (Diana Mong) корінна жителька континенту Африка. Їй всього

View

Навіщо працювати по інтернету

Нещодавно повернувся з відпустки і відразу ділюся своїм баченням того, чому потрібно створювати свій бізнес в Інтернеті.Сьогодні

View

Мобільний додаток для ліквідації витоків питної води в міських водопроводах

Мобільний додаток для ліквідації витоків питної води під назвою Everydrop LA зберігає кожну краплю чистої питної

View