Пастки розставлені запускайте покупців

Остап Бендер, як відомо, знав чотириста способів порівняно чесного відбирання грошей у населення. У великих магазинах, куди ми всі по вихідних ломимося за продуктами на тиждень вперед, теж дещо вміють в цьому роді. І теж, зауважте, практично без криміналу!

Спосіб 1. Полювання до зміни місць
У торговому залі супермаркету багато стелажів. Часом один і той же товар виставляють в різних місцях і - ось невдача! - З різними цінниками. Як правило, так чинять з дорогим алкоголем або продуктами в нарізці. І виходить, що на цій полиці пляшка коньяку або шматок імпортного сиру коштує одні гроші, а в десяти кроках - рублів отак на 20 менше. Ви, природно, візьмете там, де дешевше. І ще порадієте: який ви дбайливий господар, вмієте вибирати.
Не радійте. На касі вам все одно проб'ють ту цифру, яка значилася на «дорогому» ціннику.

Спосіб 2. Зіта і Гіта

На полиці поруч стоять два схожих товару. Наприклад, дві фаянсові цукорниці. Одна з вигляду більш якісна, ніж друга, а варто, якщо вірити цінникові, навіть дешевше. Шкода втрачати таку можливість, правда?

А на касі вам проб'ють ціну, за яку продавалася сусідня, дорожча цукорниця - та, що сподобалася вам менше. Якщо ви будете настільки допитливі, щоб відзначити зайвий витрата в чеку серед довгого переліку покупок і знову навідаєтеся в торговий зал, то будете неприємно здивовані: товарний код на цінниках двох цукорниць виявиться однаковим.

Спосіб 3. Не форма, а зміст

Розповідаємо про «вузькоспеціалізованому» способі мухлежа з алкоголем в подарунковій упаковці. Варто красива коробка з пляшкою всередині. Поряд висить цінник: «Горілка така-то, подарункова упаковка, ціна така-то». Хороша ціна - треба брати!

На касі вам проб'ють іншу цифру - істотно вище. А якщо запитаєте «чому?», Відповідять: «Та ціна - за півлітрову пляшку. А ваша - 0, 75 л ». Те, що на місткою коробці обсяг алкоголю не вказано взагалі, те, що цінника на 0,75 л поруч з товаром не було (рівно, як не було на полиці і жодної коробки з пляшкою 0,5 л) - це так, деталі . Помітили підступ - молодці. Не помітили - платите, скільки написано.


Спосіб 4. Не вір очам своїм

На овочі та фрукти, як відомо, ціна міняється часто. Що поробиш - сезонний товар. І покупець кожен раз вивчає цінники заново: який там нині «курс» у огірків-помідорів? Варто брати, чи можна поки обійтися?

Рідко який супермаркет утримується від спокуси «підтасувати карти». Як правило, тих же помідорів продається сортів п'ять - різної якості, від різних виробників. І дуже легко зробити так, що прямо над дорогими томатами виявиться цінник від їх «демократичних» побратимів. А самі цінники при бажанні можна скласти так, що з першого погляду ні за що не розрізниш, що до чого відноситься. «Гірка правда» відкриється тільки на касі.

Цей же метод добре діє в разі та з іншими однотипними продуктами. Наприклад, картоплею фрі, замороженими овочами, сиром чи ковбасою в нарізці. Для успішного обману потрібно три умови: схожі назви товарів, у міру незрозуміло написані цінники і неуважність покупця.

Спосіб 5. Тяп-ляп

Часто на розфасованих продуктах міняють етикетки вже в ході продажу. Ну, хіба мало - термін придатності закінчується, треба ціну скинути. Або навпаки, надійшла команда ціну підняти. Старі етикетки отдирают, нові клеять. А то й зовсім - наклеюють нові прямо поверх старих. І якщо, приміром, у холодильному відсіку лежать «покотом» кілька десяток упаковок з «бюджетними» сосисками, чому б не наклеїти на деякі з них ярлички від більш дорогих побратимів?

Ну, помилилися, скажуть, якщо покупець виявить непорядок. А не виявить, так і говорити нема про що.

Спосіб 6. Все хороше коли-небудь закінчується

У рідкісному магазині зараз не зустрінеш яку-небудь промо-акцію. То постачальник новий товар просуває, то сам магазин дружелюбність до покупців демонструє. Те, як вище говорилося, термін придатності закінчується - отчого ж ціну не скинути?

На жаль, іноді такі акції перетворюються на пастки, розставлені на любителів економії. На ціннику написано: знижка, мовляв, неймовірна! А на касі з'ясовується, що ціну треба платити звичайну, таку, як завжди. Промо-акція, говорите? Так це, вибачайте, вона вже закінчилася давно. А цінники просто поміняти забули.

Всі описані способи об'єднує одне: не йдеться про прямий обман, обрахунку або обважуванні. Ми торкнулися лише ті способи, які не порушують закону. І єдиний спосіб не бути обдуреним в подібних випадках - це проявляти підвищену пильність. Не відходячи, що називається, від каси.

Дивіться також


12 декабря 2019 года

Heineken пропонує познайомитися

Компанія-виробник пива Heineken є одним з

Постинг в ТГП спосіб для новачків

Я вважаю що при мало-мальськи грамотному підході не

Кампанія уряду Македонії за толерантність

Вперше в історії реклами проект міжконфесійної

Дитячий спортивний центр з оригінальною мобільного концепцією

Дитячий фітнес в нашій країні не так популярний як на Заході.

Можливо Вас зацікавить

Бізнес- Свіже повітря, яке завжди з тобою

Унікальний очисник і освіжувач повітря-цей модульний очищувач повітря Ohita! Всі освіжувачі та очищувачі повітря розраховані на застосування вдома, в офісі,

View

Соціальна реклама ООН проти голоду

За даними досліджень, які регулярно проводить Продовольча і сільськогосподарська організація ООН - ФАО, чисельність голодуючих на нашій планеті

View

Фірма з Піднебесної розробила ноутбук

Фірма HiVision в ході завершилася недавно виставки побутової електроніки Internationale Funkausstellunga (IFA) продемонструвала ноутбук, який, як прогнозується, буде коштувати не

View

Інтернет речей і девайс Notifon

Раніше, щоб ваша квартира здавалася «пов'язаної з усім іншим світом», в ній мав красуватися головний апарат 20-ого століття

View

Ріелтерської бізнес змінює правила

У березні в Америці стартував безпрецедентний Інтернет проект в області бізнесу на нерухомості, що дозволяє продавцям і покупцям квартир значно

View

Чудо-піч

У спекотні літні місяці користуватися духовкою для приготування їжі зовсім не хочеться зі зрозумілих причин. Причому, не рятує

View

Мобільний додаток: особистий щоденник

Мобільний додаток One Day можна сміливо радити тим вашим друзям з айфоном, які не втомлюються «спамити»

View

Помий машину

З чого початиПочати, безумовно, доведеться з відвідин офіційних установ та оформлення документів.У різних регіонах Росії пакети документів, що

View