10 дешевих способів заохотити співробітників

Істина «щастя не купиш» тільки на перший погляд здається побитою. У ситуації, коли потрібно підняти в колективі бойовий дух, а грошей через кризу майже не залишилося, саме час про неї згадати. Як порадувати співробітників без особливих витрат?

«Знак уваги по відношенню до підлеглого, навіть якщо цей знак нічого вам не коштував, іноді значить для людини і для справи більше, ніж премія», - говорить Боб Нельсон, власник консалтингової компанії в Сан-Дієго і автор бестселера «1001 спосіб заохотити працівника », тираж якого додруковувати вже в 51-й раз. Тим більше, відзначає Нельсон, що «у дрібного бізнесу розв'язані руки - його не обмежує 500-сторінкове керівництво по корпоративній політиці».
Нельсон вважає, що немає нічого страшного в неможливості завалити підлеглих готівкою. І підкріплює свої висновки даними досліджень. Для своєї докторської дисертації він опитав 2400 службовців із 34 компаній. З'ясувалося, що від грошей ніхто б не відмовився, але крім них більшість працівників мають потребу в спілкуванні, більшої самостійності й залученості в процес. Добродушне поплескування по спині - непогано, але можливість дискусії і почуття персональної відповідальності за результат ще краще. «Кожному працівнику потрібно надати шанс самому вирішити, як краще робити свою роботу, і дати свободу користуватися ресурсами компанії», - говорить Нельсон. Далі - десять ефективних способів мотивації, які не зажадають від вас великих витрат.
Дякуйте

Почніть з найпростішого - зі слів. «У деяких дрібних компаніях керівники просто губляться при думці про те, як би їм віддячити співробітника, і в результаті нічого не роблять», - говорить Девід Кейн, директор з маркетингу компанії Success Factors (комп'ютерні системи управління персоналом). Не біда, якщо ви не можете дозволити собі грошове заохочення, звичайна подяка вже дорогого коштує.
Проявляйте увагу

Подяка приємна, а увага начальства й відчуття причетності до успіхів компанії приємні подвійно. Знайдіть час (може бути, прямо на цьому тижні?) Зібратися з ключовими співробітниками, особливо з тими, яких готуєте до підвищення. Обговоріть в загальних рисах, що відбувається в компанії - від нових клієнтів до довгострокових цілей. Постарайтеся відчути, як кожен може взяти участь у здійсненні планів розвитку
Думайте про сімейне життя співробітників

Корпоративні заходи ніколи не дають розслабитися так, як час, проведений з родиною. На думку експертів з управління кадрами, корпоративи за розкладом взагалі багатьом здаються тягарем, а не нагородою. Про що дійсно мріють ваші співробітники, так це про гнучкий розклад, дозволяє взяти відгул для сімейних справ. Чотириденні робочі тижні стають дедалі популярнішими. Дозвольте співробітникам працювати з дому один день на тиждень: при нинішніх цінах на бензин економія на поїздках буде додатковим бонусом.
Інвестуйте в майбутнє

Можливість навчання та професійного зростання вельми тонізує. Вивчіть програми тренінгів і курсів підвищення кваліфікації, які можуть бути цікаві вашим співробітникам, і оплатіть бажаючим навчання - повністю або частково.
Дивуйте!

У маленькій компанії заохочення одного співробітника може мати величезний ефект. Візьмемо для прикладу Сарі Габай-Рафій і Анну Марію Баулер, двох юристів, які залишили два роки тому велику компанію, щоб відкрити власну практику на Манхеттені. Помітивши, що їх асистентка стала зовсім сумною, партнери вирішили, що настав час змін, і замовили їй сеанс догляду в модному салоні краси. Асистентка повернулася на роботу із шикарною зачіскою і усмішкою на обличчі. Девичник продовжили коктейлями і вечерею, настрій покращився не тільки у героїні вечора. «Ми не можемо платити своїм співробітникам тисячодоларові бонуси, але завжди можна зробити що-небудь маленьке», - говорить Сарі.
Дайте можливість проявляти ініціативу

Філадельфійська компанія Arbill, консультант з питань техніки безпеки, намагається слідувати цій раді. Щоб підняти бойовий дух співробітників, їм делегують більше відповідальності. «Ми створили комітети працівників, які самостійно відповідають за невеликі замовлення на зразок ярмарок, продуктових крамниць і т.п.», - говорить виконавчий директор компанії Джулі Коупленд. Додаткова відповідальність - це не тільки спосіб заохочення. «Спостерігаючи, як вони управляються в комітетах, ми формуємо« лавку запасних »менеджменту компанії», - пояснює Коупленд.
Заохочуйте індивідуальні досягнення негайно

На думку Боба Нельсона, матеріальне заохочення за трудові успіхи ефективніше всього тоді, коли видається відразу. «Виділіть один або два відсотки фонду запработной плати на премії кращим співробітникам, - радить він. - Такі бонуси чудово мотивують, якщо виплачувати їх якнайшвидше ». Якщо з грошима туго, у вигляді заохочення можна видавати картки на бензин, подарункові купони в магазин електроніки.
Залучайте співробітників в ухвалення рішень

Старий добрий ящик для пропозицій відмінно працює; упевніться тільки, що ви подякували кожного ентузіаста за рацпропозицію, навіть якщо його ідея вас і не надихнула.

Дивіться також


22 ноября 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Прибуткова ідея: Економічна альтернатива службовому транспорту

Gocycle - новий легкий електричний велосипед, який був винайдений зовсім недавно дизайнером Річардом Торном. Виготовлений він

View

Джентрифікації по-японськи: найбільший в світі плавальний басейн

У Японії стартував найамбітніший проект - побудувати найбільший (точніше, довгий) плавальний басейн у світі. Для цих

View

Удосконалена форма для випічки

Абсолютно всі товари можна вдосконалити, не втомлюються повторювати бізнес-експерти, і підприємливі винахідники наочно демонструють цю аксіому бізнесу. Випускник

View

Упаковка для водонепроникних годинників у вигляді пакету з водою

Багато фахівців у галузі реклами приділяють велику увагу різним засобам просування, забуваючи при цьому про сам наочному і ефективному інструменті -

View

Розумний м'яч - футбол 21 століття

Розумний м'яч від Adidas - під довгою назвою adidas miCoach Smart - це м'яч, який замість

View

Цифровий гаджет-гаманець з RFID тегами на склі авто

або ще більш мобільний фаст-фуд у вікнах drive-in Міні-гаджет, який зчитує дані про вашу банківську карту технології рідерів RFID, який

View

Пристрій для знаходження місця витоку в водопровідних трубах

В англійській Йоркширі (Yorkshire) в надрах Шеффілдського Університету (Sheffield University) створено експериментальний (дослідний) зразок одного довгоочікуваного інженерного пристрою. Це інженерний

View

Прибуткова Персональний консультант по шопінгу для чоловіків

Шопінг приносить задоволення майже всім жінкам на планеті, але далеко не всім чоловікам. Саме на цій

View