Інтерактивне «кіно» для планшетів

Гібрид кінематографа і комп'ютерних ігор

Ніхто не може толком ще поки пояснити - що ж це за такий новий жанр (в тому числі і IDNA) народжується на наших з вами очах - просторовий розповідь (?), інтерактивний наратив (?)...

Зрозуміло тільки одне - комп'ютерні ігри як комерційно вигідний товар, як розвага для мільйонів - зайшли в глухий кут, хоча і мають своїх постійних фанатів досі. Але вузьке коло цих фанатів, і на них перестає орієнтуватися ринок, прагне до чогось нового. Нове вино в ці старі міхи не вольешь.

Ставлення до них, до споживачів комп'ютерних ігор, склалося - зневажливе, називають геймерів дуже непристойним і зневажливим виразом «екранні задроти».

Сам факт сидіння вдома, на самоті, під замком за дідком-компом виглядає сьогодні як прикрий анахронізм, як нездоровий спосіб життя далекого минулого.


Світ переключився на планшети і вийшов на свіже повітря - займатися урбанистикой, йогою і стріт-артом.

З планшетом можна гуляти по місту, що сьогодні так модно в середовищі хіпстерської молоді. З комп'ютером - не погуляєш.

З іншого боку - кіно. Індустрія блокбастерів-одноденок ось-ось лусне, її постійно стимулюють як померлому кінь - якимись вигадками маркетологів і «умільців зв'язати все, що завгодно зі смартфоном через мобільний додаток». Глядачеві, тим не менше, все одно - нецікаво ходити в кінотеатр. Ходить він по інерції, яка ось-ось вичерпається.

Зрозуміло, є і «хороше кіно», як і «культові», високохудожні і філософські комп'ютерні ігри, на зразок Limbo (заради яких не ганебно стати і задрот).

Але коли мова йде про масовий успіх, то ця мова йде не про рафінованих арт-об'єктах, на зразок тієї ж гри Limbo або кінематограф Тарковського...

Хочеться створити щось за змістом - свіже, призначене для свіжих ж технічних носіїв, яким на сьогоднішній день, безсумнівно, є планшет - і для дуже великої кількості хороших людей.

Так виникає новий жанр, що «загрожує» стати масовим, - просторовий розповідь, інтерактивний наратив.

Якщо йти в ногу з часом, то неважко помітити-що саме цікавить молодих.

Молодим (синонім слова «молодий» - «хіпстер») набридло сидіти на місці, їм набридла нерухомість. У моді - ходьба, пересування, подорож, танець, вільне вираження емоцій, розкута тілесність, идеокинезис, інтерактив.

Сьогоднішній глядач не сидить на стільці як мертвий манекен, утупивши очі в нерухомий екран.

Сьогоднішній глядач - станцював би краще ...танець з кіноекраном! Втім, з планшетом в руках це якраз і можливо здійснити-легко... Планшет заточений саме під маніпуляції з ним.

Саме такий танець - в дусі розкутою тілесності, в дусі идеокинезиса і пропонує програма IDNA.

Фахівці кажуть, що вбудований в планшети і смартфони - акселерометр або гіроскоп - дозволяють «танцювати» з планшетом як з партнеркою у пристрасному танго, змінюючи емоції на екрані її «фейсу» в залежності від інтенсивності обіймів.

Сьогодні програма для планшетів iPad - IDNA вже пропонує глядачеві свої короткі історії-фільми, де дія змінюється в залежності від того, як ви маніпулюєте планшетом, крутячи його в руках. Ви не дивіться одне і те ж кіно. Одного і того ж «кіна» просто тепер немає. Лінійний фільм, кажуть критики арт - помер. Замість лінійного фільму тепер - сад розбіжних тропок. Борхес торжествує. Гіпертекст - переміг.

Гіпертекстовий кінореальність IDNA придумали в Швейцарії, в одній з модних эппловских лабораторій - або apelab, на базі інституту мистецтв і дизайну, придумав хтось Sylvain Joly (Сильвейн Джолі), іменитий дизайнер.

«Результат експерименту залежить від спостерігача», говорить нам вже сто років квантова фізика.

Власне, сторителлинг 21 століття, просторовий розповідь IDNA - це і є торжество ідей квантової фізики у світі гаджетів Apple.Дивіться також


18 сентября 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Театр для глухих

За статистикою, кожна дев'ята людина в світі має проблеми зі слухом. У Росії інвалідів по слуху і слабочуючих громадян

View

Віртуальна AR проекція вчителя в класі

Все більше наша освіта буде нагадувати Хогвартс, якби ще й за якістю ... Ось, на Заході вже запатентована технологія, яка дозволяє

View

Туристична ідея: Інтернет-каталог кемпінгів

Завдяки економічній кризі внутрішній туризм в Англії почав демнострировать бурхливе зростання. Відповідно до Національного органу статистики, зростання показників у цій

View

Селективний (нішевий) парфум: свіжоскошена трава та інші звірі

Театр починається з вішалки. Товар - з упаковки, етикетки. Давайте подивимося трохи пильніше - на черговий продукт в жанрі «селективний (нішевий)

View

Інтерактивний диван для закоханих

Ставку на інтерактив сьогодні роблять не тільки веб-дизайнери, але і дизайнери меблів. Сучасні меблі, завдяки їх блискучим ідей

View

Підзорні труби і міні-телескопи

Не завжди для відкриття свого бізнесу потрібні великі гроші.Іноді з мінімальними вкладеннями можна почати справу, що буде приносити стабільний

View

Реклама дієтичної коли з оголеним Марком Джейкобс

«Гламур і секс можуть продати все що завгодно», - вважає Марк Джейкобс, який зайняв місце креативного директора бренду

View

Іграшки з психічними відхиленнями

Німецька компанія Paraplush випустила на ринок серію незвичайних іграшок, кожна іграшка з серії має певні психічні відхилення. Наприклад, черепашка Даб страждає

View