Банк жиру

Бізнес-ідея вторинного використання матеріалів та оптимізації витрат несподівано знайшла нове значення. Клініка пластичної хірургії, розташована в окрузі Семіноле (штат Флорида, США) відкриває банк, в якому пацієнти клініки, які пройшли процедуру ліпосакції, можуть зберегти віддалений жир на майбутнє. Зазвичай пересадка жирової тканини застосовується для наповнення ділянок шкіри, які з віком втратили пружність. Жир, який видаляється з стегон в процесі ліпосакції, косметичні хірурги використовують в якості натурального імплантату для надання форми грудей або підтягування шкіри обличчя.

Тепер у пацієнтів є можливість скористатися власним «матеріалом», якщо вони захочуть через кілька років поліпшити свою зовнішність.


«Я пропоную цю послугу всім пацієнтам, які приходять до мене на ліпосакцію», - говорить доктор Джеффрі Хартог (Jeffrey Hartog), що працює в клініці косметичної хірургії, поруч з якою розташований його новий центр.

Прихильники бізнес-ідеї впевнені, що банк жиру - це унікальне і перспективний напрямок у пластичній хірургії. Однак противники стверджують, що бізнес-ідея по організації банку жиру неспроста не отримала досі широкого розповсюдження. Доктор Даніель Дель Веччіо (Daniel Del Vecchio), пластичний хірург Центральної Массачусетської Лікарні який займається вивченням процедури пересадки жиру, відноситься до числа останніх. «Дослідження на тваринах показали, що заморожений жир не приживається настільки ж добре, як свіжий», - стверджує він. Крім того, додає Веччіо, досить складно організувати збереження жиру. На його думку, є більш ефективні рішення.

Незважаючи на те, що процедури з пересадки жиру (без його заморозки) вже проводяться якийсь час, вони досі не стали широко поширеними через досить спірних результатів цієї операції. У 2007 році національна спільнота пластичної хірургії опублікувало у виданні «Plastic and Reconstructive Surgery» («Пластична та відновлювальна хірургія») наступну заяву: «На жаль, оптимізм прихильників цієї процедури заморозки і зберігання жиру з подальшою його пересадкою не підкріплений об'єктивними науковими доказами». Складність полягає в тому, що людський жир складніше контролювати, ніж синтетичні наповнювачі, включаючи імплантати. Частина пересадженого жиру може абсорбуватися. Причому, наскільки велика буде ця частина, передбачити практично неможливо.

Спеціаліст при проведенні операції може припустити і скоригувати кількість жиру, проте його надлишок призведе до утворення грудок, а недолік - до необхідності проведення повторної процедури. «Якщо пацієнту потрібно додати жир, при відсутності його запасу доводиться проводити додаткову процедуру ліпосакції, яка вимагає повторного використання анестезії, - говорить Хартог, - Ідея створення банку жиру в корені всю процедуру. Ми лише один раз занурюємо пацієнта в сон і проводимо ліпосакцію. Витягнутий за одну операцію жир можна використовувати скільки завгодно разів для подальших ін'єкцій ».

У свою чергу, Дель Веччіо говорить, що він вважає за краще використовувати свіжий «матеріал». «Для проведення пластичної операції на обличчі потрібно всього лише 30-50 кубічних сантиметрів імплантату. Настільки невелика кількість можна знайти на тілі будь-якої жінки. Це кращий «банк» для його зберігання ».

У новому центрі Хартог, (банку жиру) витягнутий під час ліпосакції жир дренируется, очищається і поміщається в контейнери для заморозки. Хоча Хартог відмовляється приводити подробиці технології зберігання жиру, посилаючись на те, що це «запатентована» процедура, він зізнається, що додає в жир захисні речовини, а потім піддає його поступового заморожуванню, знижуючи температуру до мінус 192 градусів за Цельсієм. Цей спосіб глибокої заморозки жиру дозволяє зберегти матеріал на десятки років. Вартість зберігання 250-300 кубічних сантиметрів жиру (що дорівнює обсягу кавової чашки) становить $ 900 за перший рік і $ 200 за кожний наступний рік.

Доктор Стівен Бейкер (Stephen Baker), професор пластичної хірургії в Університеті Джорджтауна, також критично відгукується про ідею зберігання і використання замороженого жиру: «На даний момент немає надійних доказів того, що заморожений матеріал може брати участь у метаболічному процесі або точно приживеться при пересадці».

Хартог посилається на дослідження, опубліковане в 2005 році в науковому журналі Annals of Plastic Surgery («Хроніки пластичної хірургії»), в якому розглядаються оптимальні умови заморозки і розморожування жирової тканини. Крім твердження про те, що «тривалий термін зберігання може їй зашкодити», це дослідження не дає відповіді на питання, чи приживеться ця жирова тканина при пересадці. В іншій статті, опублікованій в 2007 році в Cryobiology («Кріобіологія»), наводяться дані про те, що заморожена жирова тканина «може бути життєздатною після процедури очищення».

Бейкера також турбують побоювання з приводу помилок, які можуть виникнути при використанні жирової тканини з банку жиру. «Навіть в самих передових банках, де використовуються численні системи захисту та ідентифікації, людський фактор не виключений повністю. Якщо пацієнту буде пересаджений не той матеріал, наслідки можуть бути дуже серйозними », - попереджає Бейкер.

Джеффрі Хартог, втім, заявляє, що його банк жиру відповідає всім стандартам і вимогам до подібного роду установам, прийнятим Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA), і знаходиться під його наглядом. «І все ж, - заперечує Бейкер, - добровільно погодитися на цю процедуру означає піти на досить великий ризик. Навіть якщо ця пластична операція по пересадки жирової тканини з банку жиру не опиниться ефективною - це лише півбіди. Вона, насамперед, повинна бути повністю безпечною ».

Клініка пластичної хірургії, розташована в окрузі Семіноле (штат Флорида, США) відкриває банк, в якому пацієнти клініки, які пройшли процедуру ліпосакції, можуть зберегти віддалений жир на майбутнє.Дивіться також


23 августа 2019 года

Біорозкладаний безпілотник - еко дрон

Всі вже знають, що таке дрони? Дрони - це

Придорожня світло-шумо-мигалка проти оленів на трасі

Система «DeerDeter» - це така придорожня система, «складається»

Незвичайні ідеї в красивому бізнесі: Помада, що змінює колір залежно від настрою жінки

Mood Lipstick (Colour Changing) - можливо сама

Moby Wrap - лінія для мам і майбутніх мам

Moby Wrap це лінія для мам

Можливо Вас зацікавить

Здорове харчування на кожен стіл

Кожен з нас щодня споживає енну кількість продуктів.Майже кожен ... Не беремо в даний момент до уваги

View

Багаторазовий лід для коктейлів

Ех раз, ще раз, ще багато-багато разів! Здивує нас Кікстартер... Нині сайт прожектів - кікстартер, взявся за вдосконалення відживаючої своє традиції -

View

Готельний сервіс: прокат велосипедів в готелі

Які тільки незвичайні додаткові послуги не пропонують своїм постояльцям сучасні готелі! Навіть лекції читають! Навіть виставки картин влаштовують! Але

View

Сковорода з перегородками

Часто геніальні ідеї бізнесу лежать на поверхні, і коли хтось більш спритний і креативний знаходить таку ідею на мільйон

View

Інтерв'ю з Робертом Вічині

Це інтерв'ю треба читати всім - не тільки бізнесменам або тим, хто тільки хоче стати бізнесменом. Це інтерв'ю потрібно читати

View

Платівка-сингл з льоду або чудеса тренду «Зроби сам»

В «крижаному будинку» Лажечникова така пластиночка з льоду відмінно підійшла до крижаного патефону в крижаній вітальні

View

Опудало, отпугивающее дітей

Якщо вам не дуже подобається, що діти топчуть ваш гарний газон, вам просто необхідно придбати говорить «Відьму країни Оз».

View

Незвичайна ідея магазину: Магазин унікальних товарів

Від чого залежить успіх тієї чи іншої ідеї або винаходу сказати складно? Іноді найпростіші винаходи користуються оглушливим успіхом у споживачів, приносячи

View