Мобільний додаток доповненої реальності для лікування арахнофобії

Психіатри Рассел Грін (Russell Green) та Андрес Фонсеки (Andres Fonseca) створили (не без допомоги програмістів!) унікальне мобільний додаток доповненої реальності Itsy the Spider, яке повинно ефективно зцілювати найпоширенішу фобію (острах) людства - боязнь павуків! За задумом психіатричного дуету - незабаром повинна з'явитися ціла серія їхніх авторських мобільних додатків - Phobia Free, які будуть лікувати психічні розлади.

Мобільний додаток доповненої реальності для лікування арахнофобії - як перестати ненавидіти павуків

На павутині злетів павук,

Весь у тріщинах дзеркальний коло.

Злий рок! Злий рок! Скрикнула раптом

Леді з Шалот

А поки британці почали з павуків. По-науковому, боязнь павуків якраз і називається - арахнофобія.


Слово з психіатричного словника складено (як і багато медичні терміни) на базі коренів грецької мови.

Якщо ви пам'ятайте давньогрецький міф про Арахне - ткалі, зачарованою за те, що наважилася змагатися з самою Афіною в мистецтві ткання гобеленів-то ви все зрозумієте. Арахна - це павук. Його можна ненавидіти і боятися. Чи це Так?

Мобільний додаток для лікування боязнь павуків Phobia Free: Itsy the Spider, покликана вилікувати патологічну арахнофобію. Психіатри вважають, що боязнь павуків - це розлад. Хоча, пані Еволюція, здається, має на це заперечити панам психіатрів... Однак повернемося до мобільному додатком.

Що ж ми спостерігаємо з точки зору вкладу, який внесли в терапію старої як світ арахнофобії - програмісти?

З боку програмістів, мобільний додаток доповненої реальності для лікування арахнофобії Phobia Free: Itsy the Spider використовує доповнену реальність - augument reality (AR)

І це цілком логічно і доречно. Ясно, що уявний «невсамделишный» павучок краще б «бігав» (завдяки доповненої реальності) за реальною кімнаті користувача, а не по екранчику планшета.

Коли павук (Itsy the Spider) бігає по екрану монітора, користі від терапії мало - ніхто його не боїться.

Але от коли з допомогою доповненої реальності (AR) ви садите» павука собі на подушку - тут вже будьте ласкаві - як-то реагуйте. Умови експерименту максимально відтворюють умови, в яких у людини зазвичай і виникає гостра арахнофобія. Навряд чи хтось хоч раз в історії людства заволав: «Павук!», побачивши... картинку на екрані ПК. Як потрібно реагувати на «доповненого» павука, і в чому суть зцілення?

На це питання нам відповість психіатри з Великобританії.

Експозиційна терапія Phobia Free: мобільний додаток доповненої реальності Itsy the Spider

Тому що у свою чергу, їх внесок в розробку програми - це такий поважний старий метод психотерапії: метод, відомий під назвою «експозиційна терапія» або «експозиційні техніки терапії фобій».

Де-сенс-итизация Вольпе - ще одне (більш поширене у нас) назва цієї методики.

Цей Метод - біхевіористський. Суть його полягає в тому, щоб потроху зіштовхувати пацієнта з об'єктом його страху. Поступово відбувається та сама - де-сенситизация: почуття (негативні) від частого зіткнення з об'єктом страху-притупляються і потім зникають зовсім.

Як вилікувати фобію (страх) з допомогою експозиційних методик?

Зіткнутися з ситуацією, якій ти боїшся, але тільки лише :

  • а) при турботи та підтримки терапевта (групи)
  • б) у поступово наростаючих гомеопатичних (спочатку) дозах.

Саме це все і забезпечує мобільний додаток під назвою Phobia Free: Itsy the Spider. Без групи і терапевта, правда, але зате у веселих ігрових умовах і в красивій анімації...

AR-гра Phobia Free спочатку знайомить людину з павучком по імені Итси. Він - рожевий, няшный і зовсім-зовсім нереалістичний. Втілюючись у цього павучка, пацієнт грає в нескладні ігри і переймається до павучки любов'ю - адже так хочеться, щоб павучок - виграв!

(Подальший сценарій гри дуже нагадує той стародавній сценарій життя, за яким будується майбутній шлюб з чудовиськом у спідниці: залицяння за рожевим павучком Итси і тільки потім одруження на тарантуле. До постійного жіночому товариству, до павуків, потрібно звикати поступово).

Так ось. В міру залучення в захоплюючу AR-гру, мобільний додаток для лікування фобії Phobia Free починає створювати на екрані (дуже непомітними кроками) все більш і більш реалістичні зображення того самого павучка.

І ось врешті-решт, мобільний додаток доповненої реальності Phobia Free демонструє пацієнту - точну AR копію дуже реалістичного павука-тарантула. За задумом психіатрів, до кінця квесту пацієнт вже настільки зрідниться з павуками, що без страху посадить до себе на руку AR-тарантула.

Чи варто боятися павуків? Еволюція каже - варто. Однак, якщо вам хочеться полікуватися від фобії - мобільний додаток Рассела Гріна (Russell Green) і Андреса Фонсеки (Andres Fonseca) - Phobia Free: Itsy the Spider у вашому розпорядженні.

арахнофобія

арахнофобіяДивіться також


22 ноября 2019 года

Нові вуличні лампи працюють від використаних батарейок

Використані батареї можуть бути придатні в якості джерела живлення

Сервіс електронної оплати рахунків за кордоном для трудових мігрантів

Американська платформа для електронної оплати рахунків, сервіс під назвою

Помилки при установці лічильників статистики

1.Установка великого числа лічильниківДуже часто в

Мобільний додаток для реклами в кінотеатрах

Втім, росіян це не торкнеться. За даними

Інвестиції в підприємця, а не в його бізнес

Ера інвестування в ідею або компанію

Можливо Вас зацікавить

Низькокалорійний ресторан

Seasons 52 - мережа витончених ресторанів в Америці, які пропонує страви до 475 калорій. Такі ресторани призначені для вимогливих

View

Прибуткова ідея: Зимові рукавички для власників iPod

У холодні суворі зими користуватися iPhone, або iPod на вулиці дуже важко. Користуватися звичайними рукавичками незручно, не

View

Тенденції управління бізнес-процесами

IDS Scheer представляє результати аналітичного дослідження російського ринку управління бізнес-процесами: «лікнеп по BPM в Росії проведений - безграмотними в

View

Прибуткова ідея: Передача дотиків на відстані

Рік тому ми писали про вражаючий пристрої INBED, яке дозволяло отримати 2D-подружку в ліжку. Mutsugoto використав схожу технологію для розробки

View

Віртуальні пішоходи замість світлофора

Південно-Корейський дизайнер Хануенг Чи придумав пристрій, який значно підвищує ефективність світлофорів. Так звана Віртуальна Стіна призначена спеціально

View

Ходунки для дітей з ДЦП

Простий, навіть примітивний - але при цьому - геніальний девайс, який споживачі тут же охрестили словом «ходунки», придумала матуся-ізраїльтянка

View

Повітряна куля з прозорим дном

На черговому фестивалі повітряних куль в Брістолі 2010 Bristol International Balloon Fiesta була представлена унікальна модель кулі

View

Віртуальна школа макіяжу від Dior

Хороша реклама - це реклама, яка приносить якусь користь, причому не тільки реклама, але і тим,

View