Що таке стартап (startup)

В останні роки ми регулярно чуємо слово «стартап», але далеко не всі знають, що ж воно означає. Зараз стартапи - сучасний тренд, про який ще 15 років тому нічого й не чули.
Для початку наведемо цитату з Вікіпедії, яка описує що таке стартап:

Старта'п або старта'п-компа'нія (від англ. Start-up - запускати) - компанія з короткою історією операційної діяльності. Як правило, такі компанії створені недавно, перебувають у стадії розвитку або дослідження перспективних ринків. Нові проекти в галузях високих технологій часто називають хайтек-стартап. Слід зазначити, що хоча термін «стартап» можна застосовувати до всіх сфер діяльності, переважне поширення він отримав в сфері інформаційних технологій та інтернет-проектів.Іншими словами, можна сказати, що Стартап - це процес виходу на ринок новоствореної компанії за короткі терміни і, як правило, при мінімальних вкладеннях з інноваційним проектом.

Від звичайної компанії стартап відрізняється тим, що він у себе включає:
 • Інновацію (це або відкриття нового ринку в світі, або відкриття нового ринку в певному регіоні);
 • Обмежені початкові інвестиції (у більшості випадків, початкові інвестиції - готівка засновників проекту);
 • Швидкий розвиток (стартапи створюються в середньому 3-4 місяці, винятком можуть стати високотехнологічні стартапи, на запуск яких може знадобитися до року);
 • Низькі шанси на успіх (за статистикою 70% стартапів гинуть ще в перший рік, а з решти 40% не доживає до дворіччя компанії).
 • Стадії розвитку стартапів
  Зазвичай розвиток стартапа ділять на 5 стадій:
 • Посівна стадія (формування стартового капіталу після написання проекту на папері).
 • Стадія запуску (компанія оголосила про свій вихід на ринок і ще не має будь-якої історії).
 • Стадія зростання (активне зростання компанії після виходу на ринок).
 • Стадія розширення (основні цілі компанії на даному етапі - розширення бізнесу, збільшення обсягів продажу, ринкової частки, обсягів виробництва, офісних площ і т.п.).
 • Стадія «виходу» (вихід з компанії засновника / співзасновника / інвестора, що супроводжується продажем пакету акцій, якими він володіє).
  Іноді, можна зустріти і розширену версію стадій розвитку стартапів, але по суті вона відрізняється лише проміжними стадіями між наведеними вище.

 • Приклади світових стартапів
  Найбільш відомими у світі стартапами є такі соціальні мережі як MySpace (старт в липні 2003), Facebook (старт в лютому 2004), Bebo (старт у січні 2005), В Контакте (старт у вересні 2006). Але в списку найбільш відомих стартапів є і енциклопедія Wikipedia (старт у січні 2001), і відеохостинг YouTube (старт в лютому 2005), і фотохостинг Flickr (старт в лютому 2004). Всі ці стартапи зроблені не з метою отримання прибутку, а з метою якоюсь мірою полегшити життя польователям всесвітньої павутини обмінюватися тією чи іншою інформацією.

  Можна помітити, що в цьому списку наймолодший стартап - В Контакті, але врахуйте, що враховувалися тільки всесвітньо відомі стартапи (а що може бути відомішим соціальної мережі?), Цілком можливо, що скоро в цей список потрапить і який-небудь більш новий проект , який «підірве» світ.

  Також, ми рекомендуємо Вам прочитати дуже цікаву книгу про стартапи, зовсім недавно з'явилася на полицях книжкових крамниць.

  Дивіться також


  26 мая 2019 года

  Можливо Вас зацікавить

  Інтерактивні ігри для залучення клієнтів

  Днями російська компанія «ВТБ Страхування» спільно з агентством Interactive boutique оголосили про запуски нової інтерактивної гри під назвою «Приборкай стихію

  View

  Лофт на місці колишньої хлібопекарні, в центрі якого стоїть трейлер

  Хотіли б ви жити в квартирі, посеред якої стоїть вагон-трейлер? Архітектори - не ви, вони-то можуть все! І

  View

  Гроші з какашок

  Якщо ідея компанії Auld Sod Export Company з продажу бруду вам здалася не дуже оригінальною, то ідея компанії TerraCycle Inc.

  View

  Ідея бізнесу соціальній мережі: Соціальна мережа для розлучених

  LousySpouse.com's - соціальна мережа для тих, хто намагається пройти всі тяготи шлюборозлучного процесу. За статистикою, 50% шлюбів

  View

  100 тисяч рублів щомісяця 1000 ідей бізнесу та роялті

  Антикризова пропозиція з відкриття бізнесу має задовольняти одному головному умові - потрібно знайти і запропонувати таку справу, яке буде

  View

  Журнал для власників iPad

  Ідея електронного журналу Symbolia зовсім не інноваційна.Ще у Франції, в епоху «Третьої республіки» майже кожна кав'ярня була центром

  View

  Як відкрити веб студію

  Досвід По-перше, у Вас повинен бути досвід роботи в інтернет бізнесі, і конкретно в даній тематиці, так як, не

  View

  Персональні консьєрж-служби

  Однією з переваг дорогого готелю є консьєрж-служба. Новий бізнес-тренд, який стрімко поширюється по всьому світу - це створення

  View