Що таке стартап (startup)

В останні роки ми регулярно чуємо слово «стартап», але далеко не всі знають, що ж воно означає. Зараз стартапи - сучасний тренд, про який ще 15 років тому нічого й не чули.
Для початку наведемо цитату з Вікіпедії, яка описує що таке стартап:

Старта'п або старта'п-компа'нія (від англ. Start-up - запускати) - компанія з короткою історією операційної діяльності. Як правило, такі компанії створені недавно, перебувають у стадії розвитку або дослідження перспективних ринків. Нові проекти в галузях високих технологій часто називають хайтек-стартап. Слід зазначити, що хоча термін «стартап» можна застосовувати до всіх сфер діяльності, переважне поширення він отримав в сфері інформаційних технологій та інтернет-проектів.Іншими словами, можна сказати, що Стартап - це процес виходу на ринок новоствореної компанії за короткі терміни і, як правило, при мінімальних вкладеннях з інноваційним проектом.

Від звичайної компанії стартап відрізняється тим, що він у себе включає:
 • Інновацію (це або відкриття нового ринку в світі, або відкриття нового ринку в певному регіоні);
 • Обмежені початкові інвестиції (у більшості випадків, початкові інвестиції - готівка засновників проекту);
 • Швидкий розвиток (стартапи створюються в середньому 3-4 місяці, винятком можуть стати високотехнологічні стартапи, на запуск яких може знадобитися до року);
 • Низькі шанси на успіх (за статистикою 70% стартапів гинуть ще в перший рік, а з решти 40% не доживає до дворіччя компанії).
 • Стадії розвитку стартапів
  Зазвичай розвиток стартапа ділять на 5 стадій:
 • Посівна стадія (формування стартового капіталу після написання проекту на папері).
 • Стадія запуску (компанія оголосила про свій вихід на ринок і ще не має будь-якої історії).
 • Стадія зростання (активне зростання компанії після виходу на ринок).
 • Стадія розширення (основні цілі компанії на даному етапі - розширення бізнесу, збільшення обсягів продажу, ринкової частки, обсягів виробництва, офісних площ і т.п.).
 • Стадія «виходу» (вихід з компанії засновника / співзасновника / інвестора, що супроводжується продажем пакету акцій, якими він володіє).
  Іноді, можна зустріти і розширену версію стадій розвитку стартапів, але по суті вона відрізняється лише проміжними стадіями між наведеними вище.

 • Приклади світових стартапів
  Найбільш відомими у світі стартапами є такі соціальні мережі як MySpace (старт в липні 2003), Facebook (старт в лютому 2004), Bebo (старт у січні 2005), В Контакте (старт у вересні 2006). Але в списку найбільш відомих стартапів є і енциклопедія Wikipedia (старт у січні 2001), і відеохостинг YouTube (старт в лютому 2005), і фотохостинг Flickr (старт в лютому 2004). Всі ці стартапи зроблені не з метою отримання прибутку, а з метою якоюсь мірою полегшити життя польователям всесвітньої павутини обмінюватися тією чи іншою інформацією.

  Можна помітити, що в цьому списку наймолодший стартап - В Контакті, але врахуйте, що враховувалися тільки всесвітньо відомі стартапи (а що може бути відомішим соціальної мережі?), Цілком можливо, що скоро в цей список потрапить і який-небудь більш новий проект , який «підірве» світ.

  Також, ми рекомендуємо Вам прочитати дуже цікаву книгу про стартапи, зовсім недавно з'явилася на полицях книжкових крамниць.

  Дивіться також


  23 июля 2019 года

  Можливо Вас зацікавить

  Для чого вивчати маркетинг

  Дійсно, для чого?Гроші нікуди прибудувати?Багато зайвого часу, який нічим зайняти?Може бути на роботі пропонують укорочений робочий день, коли

  View

  Акваріум для дихання

  А французи, як і раніше, стурбовані повітрям. То їх охоплює ностальгія по повітрю Парижа, який вони продають в

  View

  Антистресова ідея: Оповідання, знімають стрес

  Стрес та його вплив на здоров'я - це проблема, яка знайома, мабуть, кожному жителю нашої планети. Особливо

  View

  Доставка шампанського

  Прокинутися у фешенебельному готелі Лас Вегаса з видом на знаменитий Стріп, про що ще можна меча в свій День Народження.

  View

  Автомобілі з дизайном покупців

  Тренд залучення споживачів у створення та розробку готової продукції користується особливою популярністю у сучасних підприємців, і не без підстав. Це

  View

  Техніка креативності: Скуті одним скріпкою...

  Ця методика, на відміну від назви, нагадує мені веселу пісеньку 60-х років: «Мимохідь, мимохіть, теплоходом, літаком, адресована одному, ходить пісенька

  View

  Дворецький по запахам

  Мережа розкішних готелів «Rosewood HotelsResorts », до якої входять близько 20 готелів в семи країнах, включаючи одні з найбільш легендарних«

  View

  Бізнес на спорті

  На початку ХХ століття, після закінчення Першої Світової Війни, після скасування корсетів, мереживних панталонів, широких капелюхів з пір'ям

  View