Підприємець бізнесмен і менеджер

Підприємець, бізнесмен і менеджер - це близькі поняття, але не одне і те ж. Бізнесмен - це власник, який застосовує свої кошти або позиковий капітал з метою отримання прибутку або підприємницького доходу.

Він може не займати в своєму підприємстві ніякої офіційної посади, але може і входити до складу його правління чи піклувальна рада.

Менеджер - найманий працівник, що займає определеннуюководящую посаду в даній організації. У той же час менежер в ряді випадків може бути співвласником цього підприємства,
мати його акції.

У роботі менеджера і підприємця є спільні риси: обидва переслідують цілі, поставлені перед підприємством; застосовують певні способи управління; планують, координують і контролюють діяльність працівників підприємства; працюють на свій страх і ризик.


Один ризикує своєю посадою, другий - власним капіталом. Для Росії це нове явище. Раніше керівники ризикували своєю посадою.

Менеджери вирішують, які цілі в галузі продуктивності будуть поставлені перед організацією, які методи одержання продукції будуть використані, які форми стимулювання найбільш прийнятні та ін Саме керівники своєю організованістю, особистим прикладом задають тон в організації.

Саме вони визначають, чи буде в своїй роботі організація орієнтована на якість, продуктивність і на споживачів чи залишиться до них байдужою.

На думку ряду вчених, категорія «менеджер» поширюється на: керівників організації; керівників структурних ланок; організаторів певних видів робіт (адміністраторів).

Зміст поняття «управлінський персонал» трактується широко і неоднозначно. Міжнародна організація праці (МОП), наприклад, розглядає управлінський персонал як частина більш широкої категорії працівників, в яку крім менеджерів входять й інші фахівці-професіонали.

Підставою для цього вважається тісний зв'язок у роботі менеджерів і фахівців. Вони залежать один від одного і, працюючи у постійному контакті, забезпечують запланований розвиток організації.

Дивіться також


22 ноября 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Бізнес ідея: сервіс, що пропонує найцікавіші тури на конкретні дати

Угорська компанія Joobili практикує тимчасової підхід до організації подорожі. Своїм клієнтам вони задають своє головне питання «коли б

View

Таргани-роботи стануть першими продаваними киборгами

Kickstarter - це сайт, який використовується для залучення грошових коштів на реалізацію різних проектів по системі

View

Міське скелелазіння - скалодром

Скелелазіння - це дуже хороший засіб від стресів, депресій, хронічної втоми, а також просто гарне і корисне проведення

View

Говорять квіткові букети

Музичні вітальні листівки настільки поширені в світі, тому не дивно, що хтось застосував цей принцип для букета квітів. Цей хтось-Иллинойская квіткова

View

Реклама клініки, що пробуджує в людях емпатію

Приватника клініка Cleveland Clinic, розташована в Огайо (США), підготувала чотирихвилинного надихаючий відеоролик, в якому розповідаються історії її

View

Окуляри доповненої реальності від Google

Ми вже неодноразово писали про окуляри доповненої реальності Project Glass від лабораторії Google. Нещодавно компанія представила

View

Туристична веб-платформа - неофіційний гід по злачних місцях незнайомого міста

Платформа Zoolafix - яскравий приклад бізнесу, якому «нічого не соромно». Очевидний приклад бізнесу цинічних шалапутів, затіяного для

View

ТВ-канал для нічних клубів

Розважальні, новинні, дитячі, наукові - яких тільки не існує телевізійних каналів. Кожен знайде на свій смак. Якщо і

View