Підприємець бізнесмен і менеджер

Підприємець, бізнесмен і менеджер - це близькі поняття, але не одне і те ж. Бізнесмен - це власник, який застосовує свої кошти або позиковий капітал з метою отримання прибутку або підприємницького доходу.

Він може не займати в своєму підприємстві ніякої офіційної посади, але може і входити до складу його правління чи піклувальна рада.

Менеджер - найманий працівник, що займає определеннуюководящую посаду в даній організації. У той же час менежер в ряді випадків може бути співвласником цього підприємства,
мати його акції.

У роботі менеджера і підприємця є спільні риси: обидва переслідують цілі, поставлені перед підприємством; застосовують певні способи управління; планують, координують і контролюють діяльність працівників підприємства; працюють на свій страх і ризик.


Один ризикує своєю посадою, другий - власним капіталом. Для Росії це нове явище. Раніше керівники ризикували своєю посадою.

Менеджери вирішують, які цілі в галузі продуктивності будуть поставлені перед організацією, які методи одержання продукції будуть використані, які форми стимулювання найбільш прийнятні та ін Саме керівники своєю організованістю, особистим прикладом задають тон в організації.

Саме вони визначають, чи буде в своїй роботі організація орієнтована на якість, продуктивність і на споживачів чи залишиться до них байдужою.

На думку ряду вчених, категорія «менеджер» поширюється на: керівників організації; керівників структурних ланок; організаторів певних видів робіт (адміністраторів).

Зміст поняття «управлінський персонал» трактується широко і неоднозначно. Міжнародна організація праці (МОП), наприклад, розглядає управлінський персонал як частина більш широкої категорії працівників, в яку крім менеджерів входять й інші фахівці-професіонали.

Підставою для цього вважається тісний зв'язок у роботі менеджерів і фахівців. Вони залежать один від одного і, працюючи у постійному контакті, забезпечують запланований розвиток організації.

Дивіться також


26 июня 2019 года

Можливо Вас зацікавить

Магазин для початківців модельєрів

Fashionology LA - новий брендовий магазин модного бізнесу в Беверлі Хіллз, який дозволяє творити юним модельєрам. Процес дизайну починається з входу в

View

Менеджмент це управління організацією

Менеджмент - це управління організацією, господарюючої в умовах ринку.Поняття «менеджмент» та «управління організацією» найчастіше використовуються як ідентичні, взаємозамінні. Управління

View

Виготовлення коробок і сумок для дисків

Зараз практично в кожній квартирі є комп'ютер, а у кожного його учасника є своя колекція CD, DVD

View

11 питань до себе які змінять ваше життя

Техніки самоаналізу Одна їх найважливіших речей у житті це питання, які ми постійно собі задаємо.Деякі з них ми

View

Медична ідея: Найкраща в світі реклама медичної клініки

Медицина та харчова промисловість - це дві галузі, що економічна криза зачепила найменше зі зрозумілих причин

View

Ляльки-клони замість весільних фотографій

Для японців складання традиційного весільного альбому з фотографіями щасливих молодят і їхніх рідних - це вже пережиток

View

Налагодимо бюджетний процес

У процесі планування керівництву компанії для прийняття зважених рішень необхідно володіти відфільтрованої і узагальненою інформацією про підрозділи, носіями якої є менеджери

View

Маршрутний безпілотний літальний апарат доставки товарів для Африки і всіх нас

У Силіконовій Долині вчені зараз розробляють новий маршрутний безпілотник під назвою Matternet. Вважається в усьому світі, що безпілотні літальні апарати -

View