Шприци, які вміють червоніти

шприц міняє колірDavid Swann - вчений з Великобританії (Університет Хаддерсфилд або University of Huddersfield) винайшов простий і ефективний спосіб - запобігати повторне використання одноразових шприців жителями малорозвинених країн.

В основу лягла - психологія поведінки людини, все той же старий як світ - біхевіоризм.

Так уже ми влаштовані, що будь-який артефакт яскраво-червоного кольору, зустрінутий нами в природі, викликає у наших древніх структур мозку чітку реакцію: отруйно, неїстівне, небезпечно, стояти, боятися.

Винахід Девіна Свона шприц LifeSaver полягає в тому, що розумні чорнило, нанесені на ємність шприца LifeSaver - міняють колір до отруйно-червоного протягом однієї хвилини, після того, як шприц був розкритий і голка розгерметизована.


Спираючись на дослідження та статистику міністерства охорони здоров'я, David Swann стверджує, що маніпуляції з нестерильними шприцами - головний ворог життя і здоров'я людини, особливо в країнах третього світу.

Малограмотні (а то і зовсім неписьменні) люди використовують один і той же шприц багато раз, не цікавлячись - стерильний Чи він і що таке взагалі - стерильність ...

Але навіть не це - головна причина, по якій світове співтовариство медиків заохочує і фінансує всі спроби винаходу такого шприца, який раз і назавжди відучив би людей користуватися ним більше одного разу.

На відео, що супроводжує новини, ви можете побачити жителів трущоб, «сміттярів», нишпорять по звалищах у пошуках того, що можна «монетизувати», відмивши і перепродавши.

Не секрет, що в госпіталях країн третього світу цілком можуть працювати люди, що купують шприци, знайдені на сміттєзвалищі ось такими бомжами.

Винахід же шприца LifeSaver покладе край таким маніпуляціям. Після розтину упаковки і при контакті з киснем розумна фарба, нанесена на внутрішню поверхню шприца, червоніє і моментально сигналізує про те, що шприц - непридатний.

Як показали польові дослідження, що проводилися в країнах третього світу, шприц отруйно-червоного кольору на рівні рефлексу викликає відторгнення навіть у дуже маловменяемих людей. Простіше кажучи, навіть жителі нетрів, що риються в сміттєвих купах і маленькі діти, тягнуть все до рота, яскраво-червоних шприців LifeSaver - уникають.

Це просте винахід, що спирається лише на поведінкову психологію да на «лакмусовий» фарбу-хамелеон заслужило престижну нагороду.

Ця нагорода називається - Index Award 2013.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

По-іншому шприц LifeSaver в англомовному світі називається ще й так: «Шприц, який змінює поведінку людей» або A Behavior Changing Syringe.

Скорочено «Шприц, який змінює поведінкові стереотипи» називається ABCs - від складання перших букв фрази A Behavior Changing Syringe, відповідно.

Коштує такий шприц на 20 відсотків дорожче, ніж звичайний. Але тепер в країнах третього світу інших шприців не буде.

Дивіться також


18 ноября 2019 года

Типи співробітників яких необхідно терміново звільнити

В управлінні є такий вираз: приймай на роботу повільно, звільняти швидко.І

Розвиваючі дитячі кросівки sneakers: ми ростемо і розвиваємося разом

Як, ви не знаєте - що це і звідки:

Бізнес ідея створюємо розважальний клуб лазертаг

Сама гра лазертаг вже давно стала популярною в США і на

Клініка для лікування інтернет-залежності

У США відкрилася перша в країні клініка для

Можливо Вас зацікавить

Сервіс, що допомагає відслідковувати черги в поліклініці

На жаль для більшої частини населення, і на щастя для винахідливих підприємців, такий пережиток минулого, як черги, ще збереглися в

View

Модні простору OpenSpace в порожніх філіях банків

У Великобританії є така проблема в сфері банківського бізнесу - банк набудував собі філій, а вони

View

Вуду-пончики

Фастфуд можна назвати Американським способом життя. Але фастфуд фастфуду ворожнечу. Яскравим прикладом тому є компанія Voodoo Doughnuts з Портланда, яка пече

View

Оригінальна ідея для снігової погоди: снігоприбиральне колесо

Ось і настала зима, сніжна, морозна, якою власне їй і належить бути. Але якщо снігу раді діти, то представники комунальних

View

Coca-Cola виступає за здоровий спосіб життя

Coca-Cola залишається вірною своїй рекламної стратегії і продовжує нести в маси щастя. Причому робить вона це з великою

View

Незвичайна ідея: Оригінальний девайс від зморшок в області декольте

Закон гравітації діє незалежно від того, хочемо ми цього чи ні. Найбільше негативних наслідків він приносить жінкам

View

Соціальна мережа для підлітків-2

Сучасні підлітки, хочемо ми цього чи ні, більшу частину свого часу проводять в інтернеті. Близько 58 % тінейджерів є

View

Прибуткова Система самообслуговування для барів

Відвідувачам барів і ресторанів добре знайома проблема повільного обслуговування офіціантів, тому багато завсідників питних закладів воліють самообслуговування. Компанія

View